Fornebuporten Næring 2 AS
- Omsetning
- 10,6 mill
- +7,5 %
- Resultat
- 5,7 mill
- +11,2 %
Om Fornebuporten Næring 2 AS
Fornebuporten Næring 2 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Lars Kristian Kildahl er styrets leder. I 2025 hadde Fornebuporten Næring 2 AS en omsetning på 10,63 mill kr, en økning på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 5,69 mill kr. Egenkapitalen var 118,70 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Fornebu Gateway AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 587 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 547 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 135 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Erverve, eie, utvikle, drifte og forvalte bolig og kontor/forretningseiendom og annen fast eiendom og tilknyttet virksomhet. Det kan drives andre former for virksomhet som fremmer nevnte formål. Selskapet kan eie aksjer eller selskapsandeler i selskaper som driver virksomhet som nevnt eller på annen måte fremmer selskapets formål.
API og MCPGET /company/998166438
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998166438" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998166438",
"name": "FORNEBUPORTEN NÆRING 2 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "998166438" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Fornebuporten Næring 2 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Fornebuporten Næring 2 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Fornebuporten Næring 2 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +7,5 % fra 2024 · +26 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10,63 mill kr | 6,83 mill kr | 5,69 mill kr | 131,73 mill kr | 118,70 mill kr | 13,03 mill kr |
| 2024 | 9,89 mill kr | 6,36 mill kr | 5,12 mill kr | 130,80 mill kr | 118,42 mill kr | 12,38 mill kr |
| 2023 | 9,33 mill kr | 5,67 mill kr | 4,51 mill kr | 128,79 mill kr | 118,01 mill kr | 10,77 mill kr |
| 2022 | 8,59 mill kr | 5,63 mill kr | 4,37 mill kr | 132,06 mill kr | 117,45 mill kr | 14,61 mill kr |
| 2021 | 8,44 mill kr | 5,37 mill kr | 4,15 mill kr | 136,28 mill kr | 120,73 mill kr | 15,55 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er avskrivninger, som utgjør om lag 23 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 6,9 mill kr (5 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 380 000 kr
- Avgitt konsernbidrag
- 5,4 mill kr
API og MCPGET /company/998166438/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998166438/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998166438",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 10627554,
"operating_profit": 6825566,
"net_profit": 5691268,
"equity": 118701428,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 9888311,
"operating_profit": 6357571,
"net_profit": 5116858,
"equity": 118423238,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "998166438" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Fornebuporten Næring 2 AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Fornebuporten Næring 2 AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Fornebuporten Næring 2 AS de siste årene.
Roller og styre7
Styre
4Sist endret 18.12.2024Regnskapsfører
1Sist endret 28.09.2016Revisor
1Sist endret 15.09.2025Forretningsfører
1Sist endret 24.06.2025API og MCPGET /company/998166438/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998166438/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998166438",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "998166438" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Fornebuporten Næring 2 AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Fornebuporten Næring 2 AS?
Hvem er regnskapsfører for Fornebuporten Næring 2 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Fornebu Gateway AS100 %
- Fornebuporten AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Fornebu Gateway AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/998166438/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998166438/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998166438",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "FORNEBU GATEWAY AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "998166438" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Fornebuporten Næring 2 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Fornebuporten Næring 2 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Fornebuporten Næring 2 AS eier Fornebu Gateway AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 4 flere eiere ↓Vis færre ↑
Andre selskaper eid av Fornebu Gateway AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/998166438/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998166438/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998166438",
"chain": [
{ "org_no": "899271572", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "998166438", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "998166438" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Fornebuporten Næring 2 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Fornebuporten Næring 2 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Fornebuporten Næring 2 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer54
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 16.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.9.2025 | Revisor ↗ |
| 1.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.12.2024 | Styre ↗ |
| 1.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.7.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 21.7.2023 | Signatur ↗ |
| 6.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2023 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/998166438/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998166438/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998166438",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-09-15", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "998166438" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Fornebuporten Næring 2 AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Fornebuporten Næring 2 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Fornebuporten Næring 2 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 22,8 % av driftsinntektene — 8,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 64,2 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 53,6 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 90,1 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,40 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,11 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 4,8 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +7,5 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 13,0 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 22,8 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/998166438/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998166438/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998166438",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64559,
"revenue": { "value": 10627554, "percentile": 0.9347 },
"operating_margin": { "value": 0.6423, "percentile": 0.7536 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "998166438" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Fornebuporten Næring 2 AS på i bransjen?
Hvor ligger Fornebuporten Næring 2 AS blant de 64559 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Fornebuporten Næring 2 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+482 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Fornebuporten Næring 2 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Fornebuporten Næring 2 AS?
Det er registrert 76 547 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 12 587 i Oslo.
Er Fornebuporten Næring 2 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2012, som er lenger enn 53 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 135 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Fornebuporten Næring 2 AS i Enhetsregisteret?
Fornebuporten Næring 2 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilke eiere står bak Fornebuporten Næring 2 AS?
Fornebuporten Næring 2 AS eies i hovedsak av Fornebu Gateway AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Fornebuporten Næring 2 AS?
Fornebuporten Næring 2 AS hadde i 2025 en omsetning på 10,63 mill kr og et overskudd på 5,69 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Fornebuporten Næring 2 AS?
Egenkapitalen i Fornebuporten Næring 2 AS var 118,70 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 90,1 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Fornebuporten Næring 2 AS?
Fornebuporten Næring 2 AS har en registrert aksjekapital på 34 000 kr, fordelt på 100 aksjer.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Fornebuporten Næring 2 AS?
Fornebuporten Næring 2 AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.