Fornebuporten Næring 1 AS
- Omsetning
- 118 mill
- +2,7 %
- Resultat
- 77,6 mill
- +6,9 %
Om Fornebuporten Næring 1 AS
Fornebuporten Næring 1 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Lars Kristian Kildahl er styrets leder. I 2025 hadde Fornebuporten Næring 1 AS en omsetning på 117,76 mill kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 77,56 mill kr. Egenkapitalen var 1,01 mrd kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Fornebu Gateway AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 574 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 522 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 134 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Erverve, eie, utvikle, drifte og forvalte bolig og kontor/forretningseiendom og annen fast eiendom og tilknyttet virksomhet. Det kan drives andre former for virksomhet som fremmer nevnte formål. Selskapet kan eie aksjer eller selskapsandeler i selskaper som driver virksomhet som nevnt eller på annen måte fremmer selskapets formål.
API og MCPGET /company/998166403
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998166403" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998166403",
"name": "FORNEBUPORTEN NÆRING 1 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "998166403" })Spør AI-assistenten
Hvor i Oslo holder Fornebuporten Næring 1 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Fornebuporten Næring 1 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Fornebuporten Næring 1 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +2,7 % fra 2024 · +19,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 117,76 mill kr | 94,79 mill kr | 77,56 mill kr | 1,14 mrd kr | 1,01 mrd kr | 136,57 mill kr |
| 2024 | 114,62 mill kr | 91,72 mill kr | 72,57 mill kr | 1,13 mrd kr | 1,00 mrd kr | 127,53 mill kr |
| 2023 | 108,09 mill kr | 86,69 mill kr | 68,07 mill kr | 1,15 mrd kr | 996,86 mill kr | 153,35 mill kr |
| 2022 | 101,34 mill kr | 80,38 mill kr | 62,44 mill kr | 1,17 mrd kr | 989,56 mill kr | 181,50 mill kr |
| 2021 | 98,46 mill kr | 74,20 mill kr | 57,84 mill kr | 1,14 mrd kr | 1,01 mrd kr | 132,90 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 81 mill kr (7 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 97 mill kr (8 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 4 mill kr
- Avgitt konsernbidrag
- 74 mill kr
API og MCPGET /company/998166403/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998166403/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998166403",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 117756833,
"operating_profit": 94794908,
"net_profit": 77559048,
"equity": 1006387510,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 114623762,
"operating_profit": 91720015,
"net_profit": 72566312,
"equity": 1002386540,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "998166403" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Fornebuporten Næring 1 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Fornebuporten Næring 1 AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Fornebuporten Næring 1 AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre7
Styre
4Sist endret 18.12.2024Regnskapsfører
1Sist endret 16.09.2016Revisor
1Sist endret 15.09.2025Forretningsfører
1Sist endret 24.06.2025API og MCPGET /company/998166403/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998166403/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998166403",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "998166403" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Fornebuporten Næring 1 AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Fornebuporten Næring 1 AS?
Hvem er regnskapsfører for Fornebuporten Næring 1 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Fornebu Gateway AS100 %
- Fornebuporten AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Fornebu Gateway AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/998166403/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998166403/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998166403",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "FORNEBU GATEWAY AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "998166403" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Fornebuporten Næring 1 AS eier Fornebu Gateway AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Fornebuporten Næring 1 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Fornebuporten Næring 1 AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 4 flere eiere ↓Vis færre ↑
Andre selskaper eid av Fornebu Gateway AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/998166403/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998166403/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998166403",
"chain": [
{ "org_no": "899271572", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "998166403", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "998166403" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Fornebuporten Næring 1 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Fornebuporten Næring 1 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Fornebuporten Næring 1 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer57
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 16.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.9.2025 | Revisor ↗ |
| 1.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.12.2024 | Styre ↗ |
| 1.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.7.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 21.7.2023 | Signatur ↗ |
| 6.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2023 | Styre ↗ |
| 22.7.2022 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/998166403/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998166403/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998166403",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-09-15", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "998166403" })Spør AI-assistenten
Når ble Fornebuporten Næring 1 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Fornebuporten Næring 1 AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Fornebuporten Næring 1 AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 2,8 % av driftsinntektene — 16,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 80,5 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 65,9 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 88,1 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,84 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,14 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 7,7 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,7 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 2,8 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 16,7 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/998166403/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998166403/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998166403",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64528,
"revenue": { "value": 117756833, "percentile": 0.9968 },
"operating_margin": { "value": 0.805, "percentile": 0.9178 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "998166403" })Spør AI-assistenten
Er Fornebuporten Næring 1 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Fornebuporten Næring 1 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Fornebuporten Næring 1 AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+482 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Fornebuporten Næring 1 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Fornebuporten Næring 1 AS?
Det er registrert 76 522 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 12 574 i Oslo.
Er Fornebuporten Næring 1 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2012, som er lenger enn 53 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 134 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken selskapsform har Fornebuporten Næring 1 AS?
Fornebuporten Næring 1 AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem sitter i styret i Fornebuporten Næring 1 AS?
Lars Kristian Kildahl er registrert som styreleder i Fornebuporten Næring 1 AS, i et styre med 3 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Fornebuporten Næring 1 AS?
Største aksjonær i Fornebuporten Næring 1 AS er Fornebu Gateway AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er Fornebuporten Næring 1 AS en del av et konsern?
Fornebuporten Næring 1 AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Fornebu Gateway AS, som eier 100 % av selskapet.
Hvordan går det økonomisk med Fornebuporten Næring 1 AS?
I 2025 omsatte Fornebuporten Næring 1 AS for 117,76 mill kr, opp 3 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 77,56 mill kr.
Hvor solid er balansen til Fornebuporten Næring 1 AS?
Egenkapitalen i Fornebuporten Næring 1 AS var 1,01 mrd kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 88,1 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Fornebuporten Næring 1 AS?
Fornebuporten Næring 1 AS har en registrert aksjekapital på 60 000 kr, fordelt på 100 aksjer.
Hvem er revisor for Fornebuporten Næring 1 AS?
Fornebuporten Næring 1 AS bruker Malling & Co Forvaltning AS som regnskapsfører og Berge & Lundal Revisjonsselskap AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.