Ganddal Pizza AS
- Omsetning
- 8,9 mill
- +0,1 %
- Resultat
- 621 144
- −6,1 %
- Ansatte
- 21
Om Ganddal Pizza AS
Ganddal Pizza AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sandnes, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2007 og har vært i drift i 19 år. Henrik Andre Jelsa er styrets leder. I 2025 hadde Ganddal Pizza AS en omsetning på 8,91 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 621 144 kr. Egenkapitalen var 100 000 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Pb Norge Drift AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 173 innen drift av restauranter i Sandnes, og ett av 11 257 i Norge. Det er eldre enn 84 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet
Produksjon/salg av pizza og relaterte produkter.
Formål
Produksjon-, handel- & serveringsvirksomhet med hovedvekt på pizzaprodukter samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i selskaper med lignende virksomhet.
API og MCPGET /company/992395494
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992395494" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992395494",
"name": "GANDDAL PIZZA AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "56.110",
"nace_desc": "Drift av restauranter",
"employees": 21,
"address": { "municipality": "SANDNES", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "992395494" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Ganddal Pizza AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Ganddal Pizza AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Sandnes holder Ganddal Pizza AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +0,1 % fra 2024 · −9,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8,91 mill kr | 786 862 kr | 621 144 kr | 1,81 mill kr | 100 000 kr | 1,71 mill kr |
| 2024 | 8,90 mill kr | 849 778 kr | 661 646 kr | 1,88 mill kr | 100 000 kr | 1,78 mill kr |
| 2023 | 9,32 mill kr | 1,03 mill kr | 801 874 kr | 1,95 mill kr | 100 000 kr | 1,85 mill kr |
| 2022 | 9,41 mill kr | 1,35 mill kr | 1,05 mill kr | 2,29 mill kr | 115 820 kr | 2,18 mill kr |
| 2021 | 9,89 mill kr | 1,69 mill kr | 1,32 mill kr | 2,90 mill kr | 115 656 kr | 2,79 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 34 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
API og MCPGET /company/992395494/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992395494/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992395494",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 8909077,
"operating_profit": 786862,
"net_profit": 621144,
"equity": 100000,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 8896088,
"operating_profit": 849778,
"net_profit": 661646,
"equity": 100000,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "992395494" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Ganddal Pizza AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Ganddal Pizza AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Ganddal Pizza AS per år.
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 04.07.2025Regnskapsfører
1Sist endret 29.11.2011Revisor
1Sist endret 09.11.2023Fullmakt
(ikke i roller)API og MCPGET /company/992395494/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992395494/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992395494",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "992395494" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Ganddal Pizza AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Ganddal Pizza AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Ganddal Pizza AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Cahe Invest AShadde 49,9 %
- Pb Norge Drift AS50,1 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Pb Norge Drift AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/992395494/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992395494/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992395494",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "PB NORGE DRIFT AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "992395494" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Ganddal Pizza AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Ganddal Pizza AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Ganddal Pizza AS eier Pb Norge Drift AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 7 flere eiere ↓Vis færre ↑
Svært store eierstrukturer er avkortet — de minste eierpostene vises ikke.
Andre selskaper eid av Pb Norge Drift AS
50 selskaperAPI og MCPGET /company/992395494/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992395494/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992395494",
"chain": [
{ "org_no": "926743325", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "915542719", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "991167277", "owner_pct": 100, … },
…
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "992395494" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Ganddal Pizza AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Ganddal Pizza AS?
Hvem eier Ganddal Pizza AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Pizzabakeren Ganddal | BEDR | Drift av restauranter | Sandnes | 21 |
Kunngjøringer31
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.7.2025 | Styre ↗ |
| 1.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.11.2023 | Revisor ↗ |
| 8.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.12.2022 | Styre ↗ |
| 22.12.2022 | Daglig leder ↗ |
| 7.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/992395494/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992395494/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992395494",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "992395494" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Ganddal Pizza AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Ganddal Pizza AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Ganddal Pizza AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+FLYD AS(Revisor)−LIIT AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:19→21
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:17→19
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:18→17
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 34,3 % av driftsinntektene — 5,1 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,8 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | 7,0 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | 5,5 % | 13,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,94 | 0,95 |
| Gjeldsgrad | 17,14 | 1,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | 621,1 % | 21,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +0,1 % | +4,1 % |
| Omsetning per ansatt | 424 241,762 kr | 561 110,903 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 30,2 % | 31,3 % |
| Lønnskostnad | 34,3 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 26,1 % | 23,7 % |
| Avskrivninger | 0,7 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/992395494/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992395494/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992395494",
"nace_code": "56.110",
"industry_count": 8003,
"revenue": { "value": 8909077, "percentile": 0.7585 },
"operating_margin": { "value": 0.0883, "percentile": 0.7704 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "992395494" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Ganddal Pizza AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Ganddal Pizza AS på i bransjen?
Hvor ligger Ganddal Pizza AS blant de 8003 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Ganddal Pizza AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Ganddal Pizza AS?
Det er registrert 11 257 selskaper i Norge innen drift av restauranter, hvorav 173 i Sandnes.
Er Ganddal Pizza AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2007, som er lenger enn 84 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 117 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Ganddal Pizza AS i Enhetsregisteret?
Ganddal Pizza AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Ganddal Pizza AS?
Ganddal Pizza AS driver innen drift av restauranter, med NACE-kode 56.110 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Produksjon/salg av pizza og relaterte produkter.
Hvem eier Ganddal Pizza AS?
Ganddal Pizza AS eies i hovedsak av Pb Norge Drift AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Ganddal Pizza AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 8,91 mill kr. Egenkapitalen var 100 000 kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til Ganddal Pizza AS?
Egenkapitalen i Ganddal Pizza AS var 100 000 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 5,5 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Ganddal Pizza AS?
Ganddal Pizza AS har en registrert aksjekapital på 100 000 kr, fordelt på 1 000 aksjer.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Ganddal Pizza AS?
Ganddal Pizza AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.