Ranheim Pizza AS
Org.nr 925792896
Om Ranheim Pizza AS
Ranheim Pizza AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Jan Emil Gulliksen er daglig leder, og Jan Emil Gulliksen er styreleder. I 2025 hadde Ranheim Pizza AS en omsetning på 6,49 mill kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 122 055 kr. Egenkapitalen var 177 045 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Gullfalk AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 333 innen drift av restauranter i Stavanger, og ett av 11 249 i Norge. Det ble etablert samme år som 620 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet
Produksjon og salg av pizza og tilhørende produkter.
Formål
Produksjon, handel & serveringsvirksomhet med hovedvekt på pizzaprodukter, samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i selskaper med lignende virksomhet.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,49 mill kr | 162 717 kr | 122 055 kr | 1,33 mill kr | 177 045 kr | 1,16 mill kr |
| 2024 | 6,31 mill kr | −200 970 kr | −167 012 kr | 1,20 mill kr | 204 217 kr | 992 140 kr |
| 2023 | 6,51 mill kr | −73 681 kr | −65 721 kr | 1,61 mill kr | 263 913 kr | 1,35 mill kr |
| 2022 | 5,86 mill kr | −176 014 kr | −145 455 kr | 1,83 mill kr | 310 352 kr | 1,52 mill kr |
| 2021 | 418 834 kr | 36 609 kr | 28 507 kr | 1,01 mill kr | 122 937 kr | 889 315 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 39 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 60 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 15.10.2020Styre
1Sist endret 15.10.2020Regnskapsfører
1Sist endret 15.10.2020Revisor
1Sist endret 02.01.2024Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Gullfalk AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 1 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Gullfalk AS
2 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Pizzabakeren Ranheim | BEDR | Drift av restauranter | Stavanger | 22 |
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.1.2024 | Revisor ↗ |
| 12.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.12.2022 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
| 12.12.2022 | Kapital ↗ |
| 12.12.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 19.10.2022 | Fisjonsbeslutning ↗ |
| 12.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:23→22
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:22→23
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:23→22
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:25→23
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Kostnadsfordelingen ligger nær bransjenormen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,5 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | 1,9 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | 13,3 % | 13,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,12 | 0,95 |
| Gjeldsgrad | 6,53 | 1,85 |
| Egenkapitalrentabilitet | 68,9 % | 21,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +3,0 % | +4,1 % |
| Omsetning per ansatt | 295 171,045 kr | 544 998,84 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 30,9 % | 31,3 % |
| Lønnskostnad | 39,4 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 25,6 % | 23,7 % |
| Avskrivninger | 1,5 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Ranheim Pizza AS
Hvor stor er bransjen Ranheim Pizza AS tilhører?
Ranheim Pizza AS er ett av 333 selskaper innen drift av restauranter i Stavanger, og ett av 11 249 på landsbasis.
Hvor lenge har Ranheim Pizza AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Ranheim Pizza AS ble etablert i 2020 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 46 % av selskapene i bransjen.
Er Ranheim Pizza AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Ranheim Pizza AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Ranheim Pizza AS?
Ranheim Pizza AS er registrert i bransjen Drift av restauranter (næringskode 56.110). Registrert aktivitet: Produksjon og salg av pizza og tilhørende produkter.
Hvem leder Ranheim Pizza AS?
Jan Emil Gulliksen er registrert som daglig leder i Ranheim Pizza AS.
Hvilke eiere står bak Ranheim Pizza AS?
Største aksjonær i Ranheim Pizza AS er Gullfalk AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Ranheim Pizza AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 6,49 mill kr, opp 3 % fra 2024. Egenkapitalen var 177 045 kr ved årsslutt.
Er Ranheim Pizza AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2021. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Ranheim Pizza AS?
I Enhetsregisteret er Ranheim Pizza AS registrert med regnskapsfører Ligo Regnskap AS og revisor Liit AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.