Lister Vvs AS
Org.nr 991736131
Om Lister Vvs AS
Lister Vvs AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lyngdal, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Ventilasjonsarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2007 og har vært i drift i 19 år. Bjørn Henriksen er daglig leder, og Bjørn Henriksen er styreleder. I 2025 hadde Lister Vvs AS en omsetning på 3,65 mill kr, en nedgang på 16 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 109 114 kr. Egenkapitalen var 964 714 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Gk9 Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 703 i Norge innen ventilasjonsarbeid. Det er eldre enn 82 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (69 %).
Aktivitet
Bygg og anlegg: VVS anlegg.
Formål
Rådgivning, produksjon og installasjon av alle former for tekniske anlegg innvendig og utvendig. Selskapet skal drive med import av vvs-artikler til eget bruk og for videresalg. Selskapet har til formål om å involvere seg i fast eiendom, samt å delta i andre selskaper.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,65 mill kr | 350 589 kr | 109 114 kr | 2,81 mill kr | 964 714 kr | 1,85 mill kr |
| 2024 | 4,35 mill kr | 300 940 kr | 151 282 kr | 1,84 mill kr | 847 708 kr | 990 550 kr |
| 2023 | 2,53 mill kr | 191 230 kr | 60 081 kr | 1,62 mill kr | 696 426 kr | 922 327 kr |
| 2022 | 3,86 mill kr | 417 769 kr | 298 550 kr | 1,52 mill kr | 522 243 kr | 998 423 kr |
| 2021 | 5,35 mill kr | 177 729 kr | 115 003 kr | 2,10 mill kr | 633 693 kr | 1,47 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 38 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 24 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 27 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 22.09.2007Styre
2Sist endret 22.09.2007Regnskapsfører
1Sist endret 04.12.2008Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Gk9 Holding AS100 %
- Bjørn Henriksenhadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Gk9 Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 100 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Gk9 Holding AS
1 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Lister Vvs AS | BEDR | Ventilasjonsarbeid | Lyngdal | − |
Kunngjøringer30
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:43.220 VVS-arbeid→43.223 Ventilasjonsarbeid
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 38,2 % av driftsinntektene — 25,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 9,6 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | 3,0 % | 4,0 % |
| Egenkapitalandel | 34,3 % | 37,5 % |
| Likviditetsgrad | 2,46 | 1,49 |
| Gjeldsgrad | 1,91 | 1,37 |
| Egenkapitalrentabilitet | 11,3 % | 19,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -16,1 % | +3,0 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 24,8 % | 44,8 % |
| Lønnskostnad | 23,8 % | 34,7 % |
| Annen driftskostnad | 38,2 % | 12,9 % |
| Avskrivninger | 3,6 % | 1,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Offentlig støtte
Lister Vvs AS er registrert med 1 SkatteFUNN-søknad, 1 godkjent.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 25.8.2017 | EMP Beskyttelse | 2017–2018 | Godkjent |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
Lignende selskaper
AIOgså i Lyngdal
1 000+ til i Lyngdal →Folk spør om Lister Vvs AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Lister Vvs AS?
Det er registrert 703 selskaper i Norge innen ventilasjonsarbeid.
Er Lister Vvs AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2007, som er lenger enn 82 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 5 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Lister Vvs AS et aktivt selskap?
Lister Vvs AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Lister Vvs AS?
Daglig leder i Lister Vvs AS er Bjørn Henriksen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Lister Vvs AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Gk9 Holding AS største eier i Lister Vvs AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Lister Vvs AS?
Lister Vvs AS hadde i 2025 en omsetning på 3,65 mill kr og et overskudd på 109 114 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Får Lister Vvs AS støtte fra Innovasjon Norge eller Forskningsrådet?
I offentlige tildelingsdata er Lister Vvs AS oppført med 1 godkjent SkatteFUNN-søknad. Detaljene vises i seksjonen Offentlig støtte på denne siden.
Hvordan kommer jeg i kontakt med Lister Vvs AS?
I Enhetsregisteret har Lister Vvs AS registrert nettsiden www.lister-vvs.no. Telefonnummer er også registrert og vises på selskapssiden.
Er Lister Vvs AS registrert i MVA-registeret?
Lister Vvs AS er registrert i MVA-registeret (siden 2007) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hvem fører regnskapet til Lister Vvs AS?
Agder Regnskap AS er registrert som regnskapsfører for Lister Vvs AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.