- Omsetning
- 139 mill
- +10,1 %
- Resultat
- 4,3 mill
- +131 %
- Ansatte
- 87
Om Erv Teknikk AS
Erv Teknikk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lyngdal, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Rørleggerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2006 og har vært i drift i 20 år. John Våge er daglig leder, og John Våge er styreleder. Selskapet er ett av 13 innen rørleggerarbeid i Lyngdal, og ett av 4 976 i Norge. Det er eldre enn 75 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet og formål
Tekniske installasjoner med alt som hermed står i forbindelse, eie og utleie av fast eiendom, samt deltakelse i andre selskaper.
AI-sammendrag
Omsetningsvekst på 10% til 139 mill. kr plasserer aktøren blant de største rørleggerbedriftene i landet målt både i omsetning og antall ansatte. Egenkapitalen på 17 mill. kr utgjør likevel bare drøyt 23% av eiendelene, og sammen med en driftsmargin under bransjesnittet gir det begrenset buffer ved svakere markedsforhold. Eierskapet er delt med 50% hos ANERO AS, og formålet om eie og utleie av fast eiendom åpner for verdier utover den rene installasjonsvirksomheten.
API og MCPGET /company/990634289
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990634289" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990634289",
"name": "ERV TEKNIKK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.221",
"nace_desc": "Rørleggerarbeid",
"employees": 87,
"address": { "municipality": "LYNGDAL", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "990634289" })Spør AI-assistenten
Hva driver Erv Teknikk AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Erv Teknikk AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Erv Teknikk AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +10,1 % fra 2024 · +40,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 138,63 mill kr | 5,29 mill kr | 4,25 mill kr | 73,61 mill kr | 17,46 mill kr | 56,15 mill kr |
| 2024 | 125,95 mill kr | 2,46 mill kr | 1,84 mill kr | 56,80 mill kr | 17,21 mill kr | 39,59 mill kr |
| 2023 | 126,03 mill kr | 6,95 mill kr | 5,83 mill kr | 61,11 mill kr | 15,37 mill kr | 45,75 mill kr |
| 2022 | 107,96 mill kr | 3,91 mill kr | 4,57 mill kr | 57,93 mill kr | 16,54 mill kr | 41,39 mill kr |
| 2021 | 98,97 mill kr | −7,08 mill kr | −5,42 mill kr | 44,20 mill kr | 11,97 mill kr | 32,23 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det meste av årsresultatet avsatt til utbytte.
Kundefordringer står for om lag 45 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/990634289/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990634289/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990634289",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 138634099,
"operating_profit": 5292542,
"net_profit": 4251353,
"equity": 17457343,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 125954835,
"operating_profit": 2461280,
"net_profit": 1840776,
"equity": 17205990,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "990634289" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Erv Teknikk AS per år.
Hvordan har omsetningen til Erv Teknikk AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Erv Teknikk AS i 2025?
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 23.05.2022Styre
5Sist endret 03.07.2024Revisor
1Sist endret 23.10.2018API og MCPGET /company/990634289/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990634289/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990634289",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "990634289" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Erv Teknikk AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Erv Teknikk AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Erv Teknikk AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 3 ute · 1 endret eierandel
- Anero AS50 %
- Sørvest Engineering AShadde 20 %
- Armo Holding AShadde 10 %
- Øystein Spetland AShadde 4,9 %
- Erv Invest AS65,1 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Anero AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 500 |
| Erv Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 500 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/990634289/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990634289/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990634289",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ANERO AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "ERV INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "990634289" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Erv Teknikk AS eier Anero AS, og hvem eier resten?
Er Erv Teknikk AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Erv Teknikk AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 5 flere eiere ↓Vis færre ↑
Datterselskaper av Erv Teknikk AS
4 selskaperAPI og MCPGET /company/990634289/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990634289/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990634289",
"chain": [
{ "org_no": "990634289", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 4,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "990634289" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Erv Teknikk AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Erv Teknikk AS | BEDR | Rørleggerarbeid | Lyngdal | 87 |
Kunngjøringer38
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 28.4.2026 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 19.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.1.2026 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 10.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2024 | Styre ↗ |
| 20.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.5.2022 | Daglig leder ↗ |
| 17.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/990634289/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990634289/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990634289",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-28", "type": "Gjennomføring av fusjon", … },
{ "dato": "2026-03-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "990634289" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Erv Teknikk AS sist endret?
Hvilke fusjoner har Erv Teknikk AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Erv Teknikk AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:86→87
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:87→86
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:86→87
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:87→86
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:88→87Bransje:43.220 VVS-arbeid→43.221 Rørleggerarbeid
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 12,7 % av driftsinntektene — 2,1 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,8 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | 3,1 % | 3,6 % |
| Egenkapitalandel | 23,7 % | 40,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,34 | 1,63 |
| Gjeldsgrad | 3,22 | 1,08 |
| Egenkapitalrentabilitet | 24,4 % | 15,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +10,1 % | +1,3 % |
| Omsetning per ansatt | 1,59 mill kr | 1,76 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 12,7 % | 14,8 % |
| Avskrivninger | 2,6 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/990634289/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990634289/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990634289",
"nace_code": "43.221",
"industry_count": 3308,
"revenue": { "value": 138634099, "percentile": 0.99 },
"operating_margin": { "value": 0.0382, "percentile": 0.4709 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "990634289" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Erv Teknikk AS på i bransjen?
Hvor ligger Erv Teknikk AS blant de 3308 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Erv Teknikk AS sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Erv Teknikk AS er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (3,84 mill kr) og 2 SkatteFUNN-søknader, 1 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 29.10.2025 | Innovasjonstilskudd | Miljøteknologi | 3,84 mill kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/990634289/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990634289/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990634289",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Innovasjonstilskudd",
"innvilget_belop": 3840112,
"innvilget_dato": "2025-10-29",
…
}
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Ferdigutvikle administrasjonsverktøyet AktivJobb til et fullverdig produkt for videresalg",
"godkjent": false,
"innsendt_dato": "2021-03-04",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "990634289" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Erv Teknikk AS fått?
Hvor mye har Erv Teknikk AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Erv Teknikk AS søkt om, og ble de godkjent?
Godkjenninger og registre
Erv Teknikk AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 11 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Prosjekterende | Brannalarmanlegg | 2 |
| Prosjekterende | Ledesystem | 2 |
| Prosjekterende | Sanitærinstallasjoner | 1 |
| Prosjekterende | Slukkeinstallasjoner | 1 |
| Prosjekterende | Varme- og kuldeinstallasjoner | 1 |
| Utførende | Installasjon av brannalarmanlegg | 3 |
| Utførende | Installasjon av ledesystem | 3 |
| Utførende | Sanitærinstallasjoner | 2 |
| Utførende | Slukkeinstallasjoner | 2 |
| Utførende | Varme- og kuldeinstallasjoner | 2 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Offentlige anbud
Erv Teknikk AS har vunnet 3 offentlige anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.2.2025 | Vinner | Rammeavtaler for kontroll- og vedlikeholdstjenester for Driftsområde Sør | Rogaland | − | 27,14 mill kr | Tildelt |
| 29.11.2024 | Vinner | Rammeavtale ventilasjonsarbeider | Ikke stedbunden | 1.12.2026 | 6,00 mill kr | Tildelt |
| 10.5.2024 | Vinner | Rammeavtale for filterskifte og service på ventilasjonsanlegg til Sirdal kommune | Agder | − | 3,60 mill kr | Tildelt |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/990634289/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990634289/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 3, "tenders_won_12mo": 0, "tenders_issued_count": 0 },
"hits": [
{
"notice_id": "2025-102588",
"heading": "Rammeavtaler for kontroll- og vedlikeholdstjenester for Driftsområde Sør",
"publication_date": "2025-02-20",
"role": "winner",
…
},
{
"notice_id": "2024-117219",
"heading": "Rammeavtale ventilasjonsarbeider",
"publication_date": "2024-11-29",
"role": "winner",
…
},
…
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "990634289" })Spør AI-assistenten
Hvilke offentlige kjøpere har tildelt kontrakter til Erv Teknikk AS?
Hva gikk anbudet «Rammeavtaler for kontroll- og vedlikeholdstjenester for Driftsområde Sør» ut på?
Hvilke offentlige anbud har Erv Teknikk AS vunnet det siste året?
Immaterielle rettigheter
Erv Teknikk AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| ERV TEKNIKK ↗ | 200904379 | 251673 | Registrert | 1.7.2029 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
ERV TEKNIKK AS eier aksjer i 4 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Erv Teknikk Mandal AS | Lindesnes | 100,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Erv Teknikk Tjørves AS | Farsund | 100,0 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
| Agder Fiberoptikk AS | Farsund | 100,0 % | 2025 | 2025 | Slettet |
| Erv Teknikk Evje AS | Evje Og Hornnes | 58,5 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Erv Teknikk AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Erv Teknikk AS?
Det er registrert 4 976 selskaper i Norge innen rørleggerarbeid, hvorav 13 i Lyngdal.
Er Erv Teknikk AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2006, som er lenger enn 75 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 119 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvem er daglig leder i Erv Teknikk AS?
Daglig leder i Erv Teknikk AS er John Våge, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Erv Teknikk AS?
Største aksjonær i Erv Teknikk AS er Anero AS med 50 % av aksjene, fulgt av Erv Invest AS (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvilke datterselskaper har Erv Teknikk AS?
Erv Teknikk AS har 4 registrerte datterselskaper, blant andre Erv Teknikk Tjørves AS, Erv Teknikk Mandal AS og Agder Fiberoptikk AS. Hele eierstrukturen vises i Eierstruktur-seksjonen på denne siden.
Hva er omsetningen til Erv Teknikk AS?
Erv Teknikk AS hadde i 2025 en omsetning på 138,63 mill kr og et overskudd på 4,25 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Erv Teknikk AS?
Egenkapitalen i Erv Teknikk AS var 17,46 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 23,7 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Erv Teknikk AS?
Erv Teknikk AS har en registrert aksjekapital på 500 000 kr, fordelt på 1 000 aksjer.
Hvor ligger Erv Teknikk AS?
Forretningsadressen til Erv Teknikk AS er Skytebaneveien 6, 4580, LYNGDAL i Lyngdal kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.