- Omsetning
- 12,1 mill
- −9,1 %
- Resultat
- −273 035
- −134,9 %
- Ansatte
- 25
- −8 siden mars
Om Mandelhuset AS
Mandelhuset AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Tysnes, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2007 og har vært i drift i 19 år. Patrick Russell Madsen er daglig leder, og Martin Rabben Restad er styreleder. I 2025 hadde Mandelhuset AS en omsetning på 12,07 mill kr, en nedgang på 9 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 273 035 kr. Egenkapitalen var 489 248 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Patrick Russell Madsen med 48,4 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen drift av restauranter i Tysnes, og ett av 11 256 i Norge. Det er eldre enn 84 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet og formål
Restaurant- og pubvirksomhet, overnattingssted, samt alt som hører naturlig til dette. Selskapet kan delta i og/eller sammen med selskap med tilsvarende formål.
API og MCPGET /company/991686959
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991686959" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991686959",
"name": "MANDELHUSET AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "56.110",
"nace_desc": "Drift av restauranter",
"employees": 25,
"address": { "municipality": "TYSNES", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "991686959" })Spør AI-assistenten
Hvor i Tysnes holder Mandelhuset AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Mandelhuset AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Mandelhuset AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −9,1 % fra 2024 · +5,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12,07 mill kr | −210 517 kr | −273 035 kr | 2,51 mill kr | 489 248 kr | 2,02 mill kr |
| 2024 | 13,28 mill kr | 846 042 kr | 783 377 kr | 3,06 mill kr | 762 283 kr | 2,30 mill kr |
| 2023 | 12,72 mill kr | 130 152 kr | 67 064 kr | 3,01 mill kr | −21 094 kr | 3,03 mill kr |
| 2022 | 12,02 mill kr | −1,89 mill kr | −1,98 mill kr | 1,94 mill kr | −2,01 mill kr | 3,95 mill kr |
| 2021 | 11,46 mill kr | −164 276 kr | −200 449 kr | 2,68 mill kr | −25 509 kr | 2,70 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 37 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 33 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 17 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/991686959/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991686959/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991686959",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 12070425,
"operating_profit": -210517,
"net_profit": -273035,
"equity": 489248,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 13281585,
"operating_profit": 846042,
"net_profit": 783377,
"equity": 762283,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "991686959" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Mandelhuset AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Mandelhuset AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Mandelhuset AS per år.
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 08.01.2026Styre
5Sist endret 18.06.2025Regnskapsfører
1Sist endret 08.02.2023Revisor
1Sist endret 31.08.2013API og MCPGET /company/991686959/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991686959/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991686959",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "991686959" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Mandelhuset AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Mandelhuset AS?
Hvem er regnskapsfører for Mandelhuset AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 ute
- Alle under 1 % eierandel
… og 1 flere
- Alle under 1 % eierandel
… og 2 flere
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Patrick Russell Madsen | Person | Ordinære aksjer | 48,4 % | 912 |
| Secundus AS | Selskap | Ordinære aksjer | 15,8 % | 297 |
| Sigvard Michael Madsen | Person | Ordinære aksjer | 15,8 % | 297 |
| Alsaker Fjordbruk AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,1 % | 20 |
| Ra Drift AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,1 % | 20 |
| Espen Aspenes | Person | Ordinære aksjer | 0,8 % | 15 |
| Mordi Shipping | Selskap | Ordinære aksjer | 0,6 % | 12 |
| Sjurdagarden AS | Selskap | Ordinære aksjer | 0,6 % | 11 |
| Bergen Marinesenter AS | Selskap | Ordinære aksjer | 0,5 % | 10 |
| Brekke Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 0,5 % | 10 |
147 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/991686959/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991686959/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991686959",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "SECUNDUS AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 15.76, "year": 2025, … },
{
"shareholder_name": "ALSAKER FJORDBRUK AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 1.06,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 147
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "991686959" })Spør AI-assistenten
Hvem er de fem største aksjonærene i Mandelhuset AS?
Er Mandelhuset AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Mandelhuset AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 158 beregnede eiere.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Mandelhuset AS | BEDR | Drift av restauranter | Tysnes | 25 |
Kunngjøringer40
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.1.2026 | Daglig leder ↗ |
| 18.6.2025 | Styre ↗ |
| 18.6.2025 | Daglig leder ↗ |
| 10.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.8.2023 | Styre ↗ |
| 15.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.2.2023 | Kapital ↗ |
| 15.2.2023 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/991686959/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991686959/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991686959",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-01-08", "type": "Daglig leder", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "991686959" })Spør AI-assistenten
Når leverte Mandelhuset AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Mandelhuset AS sist endret?
Har Mandelhuset AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:24→25
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:38→24
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:40→38
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 37,5 % av driftsinntektene — 6,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -1,7 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | -2,3 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | 19,5 % | 13,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,16 | 0,95 |
| Gjeldsgrad | 4,12 | 1,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | -55,8 % | 21,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -9,1 % | +4,0 % |
| Omsetning per ansatt | 482 817 kr | 561 110,903 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 37,5 % | 31,3 % |
| Lønnskostnad | 33,4 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 28,4 % | 23,7 % |
| Avskrivninger | 2,4 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/991686959/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991686959/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991686959",
"nace_code": "56.110",
"industry_count": 8002,
"revenue": { "value": 12070425, "percentile": 0.8381 },
"operating_margin": { "value": -0.0174, "percentile": 0.3578 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "991686959" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Mandelhuset AS på i bransjen?
Hvor ligger Mandelhuset AS blant de 8002 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Mandelhuset AS sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Mandelhuset AS er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (50 000 kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 27.3.2015 | Innovasjonstilskudd | Mentortjenesten | 50 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/991686959/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991686959/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991686959",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Innovasjonstilskudd",
"innvilget_belop": 50000,
"innvilget_dato": "2015-03-27",
…
}
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": []
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "991686959" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Mandelhuset AS fått?
Hvor mye har Mandelhuset AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Immaterielle rettigheter
Mandelhuset AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| MANDELHUSET ↗ | 201701712 | 293036 | Registrert | 13.2.2027 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
MANDELHUSET AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Våge Hamn AS | Tysnes | 4,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Tysnes Kraftlag AS | Tysnes | 0,4 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Mandelhuset AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Mandelhuset AS?
Det er registrert 11 256 selskaper i Norge innen drift av restauranter, hvorav 2 i Tysnes.
Er Mandelhuset AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2007, som er lenger enn 84 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 117 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Mandelhuset AS et aktivt selskap?
Mandelhuset AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Mandelhuset AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Mandelhuset AS?
Daglig leder i Mandelhuset AS er Patrick Russell Madsen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Mandelhuset AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Patrick Russell Madsen største eier i Mandelhuset AS med 48,4 % av aksjene. Nest størst er Secundus AS med 15,8 %.
Hva er omsetningen til Mandelhuset AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 12,07 mill kr, ned 9 % fra 2024. Egenkapitalen var 489 248 kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Mandelhuset AS?
I 2025 hadde Mandelhuset AS et driftsresultat på −210 517 kr, som tilsvarer en driftsmargin på −1,7 %.
Er Mandelhuset AS registrert i MVA-registeret?
Mandelhuset AS er registrert i MVA-registeret (siden 2008) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.