Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Fjellkafeen AS

Org.nr 991393145
Omsetning
14,6 mill
+7,1 %
Resultat
1,3 mill
−48,5 %
Ansatte
8
−12 siden mars

Om Fjellkafeen AS

Fjellkafeen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Hemsedal, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2007 og har vært i drift i 19 år. Sandra Nygaard Rasmussen er styrets leder. I 2025 hadde Fjellkafeen AS en omsetning på 14,59 mill kr, en økning på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,27 mill kr. Egenkapitalen var 9,56 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Sandra Nygaard Rasmussen med 85 % av aksjene. Selskapet er ett av 20 innen drift av restauranter i Hemsedal, og ett av 11 260 i Norge. Det er eldre enn 84 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).

Aktivitet

Drift av resturanter.

Formål

Drift av resturanter. Og annen virksomhet som fremmer eller naturlig står i forbindelse hermed.

API og MCPGET /company/991393145

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/991393145" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "991393145",
  "name": "FJELLKAFEEN AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "56.110",
  "nace_desc": "Drift av restauranter",
  "employees": 8,
  "address": { "municipality": "HEMSEDAL", "county": "BUSKERUD", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "991393145" })

Spør AI-assistenten

  • Hva driver Fjellkafeen AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Fjellkafeen AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Fjellkafeen AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +7,1 % fra 2024 · +191,3 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202514,59 mill kr1,93 mill kr1,27 mill kr17,53 mill kr9,56 mill kr7,97 mill kr
202413,62 mill kr3,10 mill kr2,48 mill kr16,30 mill kr8,29 mill kr8,01 mill kr
202312,71 mill kr2,45 mill kr2,01 mill kr8,30 mill kr6,11 mill kr2,19 mill kr
20229,85 mill kr2,17 mill kr1,72 mill kr8,11 mill kr4,10 mill kr4,01 mill kr
20215,01 mill kr376 233 kr318 250 kr6,22 mill kr4,89 mill kr1,33 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler17,53 mill kr
Anleggsmidler66 %11,51 mill krOmløpsmidler34 %6,02 mill kr
Egenkapital og gjeld17,53 mill kr
Innskutt egenkapital1 %104 000 krOpptjent egenkapital54 %9,46 mill krKortsiktig gjeld14 %2,43 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader12,66 mill kr
Finansinntekter134 930 kr
Finanskostnader434 673 kr
Netto finans−299 743 kr
Ordinært resultat før skatt1,63 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 39 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 30 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler.

API og MCPGET /company/991393145/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/991393145/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "991393145",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 14591443,
      "operating_profit": 1933239,
      "net_profit": 1274754,
      "equity": 9564397,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 13619829,
      "operating_profit": 3098253,
      "net_profit": 2476694,
      "equity": 8289643,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "991393145" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan har omsetningen til Fjellkafeen AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Fjellkafeen AS i 2025?
  • Hvor mye vokste omsetningen til Fjellkafeen AS fra 2024 til 2025?

Roller og styre5

Styre

3Sist endret 04.07.2007
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
Tord Olsen(f. 1974)
Varamedlem

Regnskapsfører

1Sist endret 11.10.2012
Regnskapsfører
repr. SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET VALHALL ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 15.06.2024
Revisor
repr. CROWE PARTNER REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/991393145/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/991393145/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "991393145",
  "roles": [
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "991393145" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Fjellkafeen AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Fjellkafeen AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Fjellkafeen AS?

Aksjonærer og eierstruktur

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Sandra Nygaard RasmussenPersonOrdinære aksjer85,0 %850
Steffen GulbrandsenPersonOrdinære aksjer15,0 %150

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/991393145/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/991393145/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "991393145",
  "shareholders": [
    …
  ],
  "total": 2
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "991393145" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Fjellkafeen AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Er Fjellkafeen AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
  • Hvor mange aksjonærer har Fjellkafeen AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Fjellkafeen ASBEDRDrift av restauranterHemsedal8

Kunngjøringer25

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/991393145/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/991393145/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "991393145",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-01-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2024-12-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "991393145" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Fjellkafeen AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Fjellkafeen AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Fjellkafeen AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:-→8
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:23→-
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:20→23
  4. Endring i roller og styre
  5. Selskapsopplysninger oppdatert

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 26,8 % av driftsinntektene — 4,5 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin13,2 %1,5 %
Resultatmargin8,7 %1,1 %
Egenkapitalandel54,5 %13,6 %
Likviditetsgrad2,480,95
Gjeldsgrad0,831,86
Egenkapitalrentabilitet13,3 %20,9 %
Omsetningsvekst (siste år)+7,1 %+4,0 %
Omsetning per ansatt1,82 mill kr561 386 kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad26,8 %31,3 %
Lønnskostnad38,9 %39,4 %
Annen driftskostnad20,8 %23,7 %
Avskrivninger0,2 %1,3 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/991393145/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/991393145/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "991393145",
  "nace_code": "56.110",
  "industry_count": 8000,
  "revenue": { "value": 14591443, "percentile": 0.8753 },
  "operating_margin": { "value": 0.1325, "percentile": 0.8628 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "991393145" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan er lønnsomheten til Fjellkafeen AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Fjellkafeen AS blant de største selskapene innen drift av restauranter?
  • Hvor solid er Fjellkafeen AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?

Investeringer

FJELLKAFEEN AS eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Cafela ASHemsedal80,0 %20242025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Folk spør om Fjellkafeen AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Fjellkafeen AS?

Det er registrert 11 260 selskaper i Norge innen drift av restauranter, hvorav 20 i Hemsedal.

Er Fjellkafeen AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2007, som er lenger enn 84 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 117 andre selskaper i bransjen etablert.

Går Fjellkafeen AS bedre enn andre i bransjen?

Fjellkafeen AS hadde en driftsmargin på 13,2 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 1,5 % for drift av restauranter.

Er Fjellkafeen AS et aktivt selskap?

Fjellkafeen AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvilke eiere står bak Fjellkafeen AS?

Største aksjonær i Fjellkafeen AS er Sandra Nygaard Rasmussen med 85 % av aksjene, fulgt av Steffen Gulbrandsen (15 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hvordan går det økonomisk med Fjellkafeen AS?

Fjellkafeen AS hadde i 2025 en omsetning på 14,59 mill kr og et overskudd på 1,27 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hva er aksjekapitalen i Fjellkafeen AS?

Fjellkafeen AS har en registrert aksjekapital på 100 000 kr, fordelt på 1 000 aksjer.

Hvor ligger Fjellkafeen AS?

Forretningsadressen til Fjellkafeen AS er Skiheisveien 1, 3560, HEMSEDAL i Hemsedal kommune.

Hvem er revisor for Fjellkafeen AS?

Fjellkafeen AS bruker Sparebank 1 Regnskapshuset Valhall AS som regnskapsfører og Crowe Partner Revisjon AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Buskerud