Sameiet Vækerø Terrasse 1
Org.nr 990217793
Om Sameiet Vækerø Terrasse 1
Sameiet Vækerø Terrasse 1 er registrert som eierseksjonssameie med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 2006 og har vært i drift i 20 år. Marit Hansen er styrets leder. I 2024 hadde Sameiet Vækerø Terrasse 1 en omsetning på 1,03 mill kr, en økning på 60 % fra 2023. Selskapet endte året med et underskudd på 59,01K kr. Egenkapitalen var 148,41K kr ved utgangen av 2024. Selskapet er ett av 9 259 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Oslo, og ett av 46 932 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 466 andre selskaper i bransjen. Eierseksjonssameie er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet
Forvaltning, drift og vedlikehold av eiendommen gnr. 7, bnr. 43 i Oslo kommune.
Formål
Ivareta felles interesser, ivareta saker av felles interesse, driften og administrasjonen av eiendommen i Oslo, Gnr. 7 og Bnr. 43.
Økonomi
Balanse
2024| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1,03 mill kr | −59,02K kr | −59,01K kr | 210,25K kr | 148,41K kr | 61,84K kr |
| 2023 | 646,07K kr | 118,21K kr | 118,32K kr | 288,44K kr | 207,42K kr | 81,02K kr |
| 2022 | 741,59K kr | 30,41K kr | 30,64K kr | 277,51K kr | 89,10K kr | 188,41K kr |
| 2021 | 499,20K kr | −15,78K kr | −15,69K kr | 133,74K kr | 58,46K kr | 75,28K kr |
| 2020 | 470,08K kr | 25,13K kr | 25,14K kr | 153,96K kr | 74,15K kr | 79,81K kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2024-regnskapet er andre driftskostnader den største kostnadsposten, og posten oversteg driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 32 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre7
Styre
4Sist endret 21.05.2026Regnskapsfører
1Sist endret 24.06.2025Revisor
1Sist endret 30.09.2006Forretningsfører
1Sist endret 10.01.2025Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sameiet Vækerø Terrasse 1 | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Oslo | − |
Kunngjøringer42
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.5.2026 | Styre ↗ |
| 4.5.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 4.5.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.6.2025 | Styre ↗ |
| 17.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.5.2025 | Styre ↗ |
| 10.1.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 21.8.2024 | Styre ↗ |
| 10.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.4.2024 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Inger Kari Lium Sølvberg(Styremedlem)−Inger Johanne Fauske(Styremedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:OBOS Eiendomsforvaltning AS Freserveien 1→c/o OBOS Eiendomsforvaltning AS Standardveien 1Postnummer:0195→0581
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 70,6 % | 33,2 % |
| Likviditetsgrad | 3,40 | 6,09 |
| Gjeldsgrad | 0,42 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | -39,8 % | 8,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+1051 til på samme adresse →Spørsmål og svar om Sameiet Vækerø Terrasse 1
Hvor stor er bransjen Sameiet Vækerø Terrasse 1 tilhører?
Sameiet Vækerø Terrasse 1 er ett av 9 259 selskaper innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Oslo, og ett av 46 932 på landsbasis.
Hvor lenge har Sameiet Vækerø Terrasse 1 eksistert sammenlignet med bransjen?
Sameiet Vækerø Terrasse 1 ble etablert i 2006 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 53 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Sameiet Vækerø Terrasse 1?
Selskapet er i ordinær drift som Eierseksjonssameie. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Sameiet Vækerø Terrasse 1 i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Sameiet Vækerø Terrasse 1 med?
Sameiet Vækerø Terrasse 1 er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier (næringskode 97.001). Registrert aktivitet: Forvaltning, drift og vedlikehold av eiendommen gnr.
Hva betyr organisasjonsformen ESEK?
Organisasjonsformen til Sameiet Vækerø Terrasse 1 er Eierseksjonssameie, forkortet ESEK.
Hvem er styreleder i Sameiet Vækerø Terrasse 1?
Styrets leder i Sameiet Vækerø Terrasse 1 er Marit Hansen. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.
Går Sameiet Vækerø Terrasse 1 med overskudd?
I 2024 omsatte Sameiet Vækerø Terrasse 1 for 1,03 mill kr, opp 60 % fra 2023. Årsresultatet ble et underskudd på 59,01K kr.
Hvor solid er økonomien i Sameiet Vækerø Terrasse 1?
Basert på regnskapstallene for 2024 har Sameiet Vækerø Terrasse 1 økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvilket org.nr har Sameiet Vækerø Terrasse 1?
Organisasjonsnummeret til Sameiet Vækerø Terrasse 1 er 990 217 793. Selskapet er registrert som Eierseksjonssameie, med registreringsdato 30.09.2006.
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.