Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Tank Management AS

Org.nr 990027722
Omsetning
18,2 mill
−42 %
Resultat
3,0 mill
−6,6 %
Ansatte
7
Mer

Om Tank Management AS

Tank Management AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bærum, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Godstransport på vei. Virksomheten ble stiftet i 2006 og har vært i drift i 20 år. Nancy Ann De Boer er daglig leder, og Gert Marie-Louise Bervoets er styreleder. Selskapet er ett av 145 innen godstransport på vei i Bærum, og ett av 11 307 i Norge. Det er eldre enn 71 % av selskapene i bransjen.

Aktivitet

Transport av containere.

Formål

Handel, import, eksport og transportvirksomhet. Selskapet kan også ved aksjetegning eller på annen måte engasjere seg i annen virksomhet så vel i Norge som i utlandet.

AI-sammendrag

Som heleid datterselskap av det belgiske Huktra Essers Liquid Bulk befinner virksomheten seg trygt innenfor et internasjonalt tankbil-nettverk, noe som understøtter en solid egenkapitalandel på 74% og lav gjeldsgrad. Omsetningsfallet på 42% i 2025 er betydelig, men driftsmarginen holder seg over bransjesnittet og resultatet på 3M kr viser fortsatt lønnsom drift til tross for den kraftige nedgangen. Med kun 7 ansatte, men omsetning i bransjens øvre sjikt, fremstår selskapet som en effektiv nisjeaktør innen godstransport.

API og MCPGET /company/990027722

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/990027722" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "990027722",
  "name": "TANK MANAGEMENT AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "49.410",
  "nace_desc": "Godstransport på vei",
  "employees": 7,
  "address": { "municipality": "BÆRUM", "county": "AKERSHUS", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "990027722" })

Spør AI-assistenten

  • Hva driver Tank Management AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Tank Management AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Tank Management AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −42 % fra 2024 · −91,9 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202518,20 mill kr870 503 kr3,01 mill kr37,59 mill kr28,39 mill kr9,20 mill kr
202431,41 mill kr1,40 mill kr3,22 mill kr74,47 mill kr25,38 mill kr49,09 mill kr
202345,79 mill kr661 888 kr5,18 mill kr85,79 mill kr62,27 mill kr23,52 mill kr
2022166,55 mill kr–––––
2021224,39 mill kr8,07 mill kr5,06 mill kr91,54 mill kr42,50 mill kr49,04 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler37,59 mill kr
Anleggsmidler5 %1,80 mill krOmløpsmidler95 %35,80 mill kr
Egenkapital og gjeld37,59 mill kr
Innskutt egenkapital0 %104 000 krOpptjent egenkapital75 %28,29 mill krLangsiktig gjeld8 %2,95 mill krKortsiktig gjeld17 %6,25 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader17,33 mill kr
Finansinntekter3,05 mill kr
Finanskostnader54 233 kr
Netto finans2,99 mill kr
Ordinært resultat før skatt3,86 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 46 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 44 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 81 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.

Gjeld til konsernselskaper
2,3 mill kr (6 % av balansen)
Renteinntekt fra konsernselskaper
450 000 kr
API og MCPGET /company/990027722/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/990027722/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "990027722",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 18204411,
      "operating_profit": 870503,
      "net_profit": 3008120,
      "equity": 28392202,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 31405990,
      "operating_profit": 1397752,
      "net_profit": 3221143,
      "equity": 25384083,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "990027722" })

Spør AI-assistenten

  • Hva var driftsmarginen til Tank Management AS i 2025?
  • Hvor mye falt omsetningen til Tank Management AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Tank Management AS de siste årene.

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 18.04.2023
Nancy Ann De Boer(f. 1970)
Daglig lederSignatur

Styre

2Sist endret 22.03.2021
Gert Marie-Louise Bervoets(f. 1970)
Styrets lederSignatur
Hilde Anna G Essers(f. 1968)
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 06.05.2017
Regnskapsfører
repr. SPAREBANK 1 FORRETNINGSPARTNER ØSTLANDET ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 24.10.2019
Revisor
repr. CROWE PARTNER REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/990027722/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/990027722/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "990027722",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "990027722" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er daglig leder og styreleder i Tank Management AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Tank Management AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Tank Management AS?

Aksjonærer

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute

Ut (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Huktra Essers Liquid Bulk NvSelskapOrdinære aksjer100,0 %100

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/990027722/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/990027722/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "990027722",
  "shareholders": [
    {
      "shareholder_name": "HUKTRA  ESSERS LIQUID BULK NV",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 100,
      "year": 2025,
      …
    }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "990027722" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Tank Management AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Tank Management AS eier Huktra Essers Liquid Bulk Nv, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Tank Management AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Huktra Essers Liquid Bulk NvUtenlandsk · Belgia
100,0 %

Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Tank Management ASBEDRGodstransport på veiBærum7

Kunngjøringer39

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/990027722/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/990027722/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "990027722",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-08-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-07-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "990027722" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Tank Management AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Tank Management AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Tank Management AS sist endret?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 43,9 % av driftsinntektene — 13,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin4,8 %4,0 %
Resultatmargin16,5 %2,8 %
Egenkapitalandel75,5 %38,7 %
Likviditetsgrad5,731,51
Gjeldsgrad0,321,08
Egenkapitalrentabilitet10,6 %11,4 %
Omsetningsvekst (siste år)-42,0 %+5,5 %
Omsetning per ansatt2,60 mill kr1,55 mill kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad0,6 %8,0 %
Lønnskostnad43,9 %30,6 %
Annen driftskostnad46,1 %44,7 %
Avskrivninger4,6 %3,0 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/990027722/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/990027722/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "990027722",
  "nace_code": "49.410",
  "industry_count": 4732,
  "revenue": { "value": 18204411, "percentile": 0.8265 },
  "operating_margin": { "value": 0.0478, "percentile": 0.5381 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "990027722" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor solid er Tank Management AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Tank Management AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Tank Management AS blant de 4732 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Offentlig støtte

Tank Management AS er registrert med 3 SkatteFUNN-søknader, 3 godkjent.

3 søknader · 3 godkjent
InnsendtProsjektPeriodeStatus
20.2.2013Forlengelse av 215467 - "Aseptisk transport av flytende organiske næringsmidler"2013–2013Godkjent
31.8.2011Aseptisk transport av flytende organiske næringsmidler.2011–2012Godkjent
31.8.2010Unikt monitoreringskonsept for tanktransport av næringsmidler.2010–2010Godkjent

Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)

Analyse: Hvor mye offentlig støtte endte i konkurs? →

API og MCPGET /company/990027722/grants

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/990027722/grants" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "990027722",
  "innovasjon_norge": [],
  "forskningsradet": [],
  "skattefunn": [
    {
      "prosjekttittel": "Forlengelse av 215467 - \"Aseptisk transport av flytende organiske næringsmidler\"",
      "godkjent": true,
      "innsendt_dato": "2013-02-20",
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_grants({ "org_no": "990027722" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken offentlig støtte har Tank Management AS fått?
  • Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Tank Management AS søkt om, og ble de godkjent?
  • Oppsummer all offentlig støtte til Tank Management AS per år.

Immaterielle rettigheter

Tank Management AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.

TittelSøknadsnr.Reg.nr.StatusUtløp
TANK MANAGEMENT AS ↗201412552280061Registrert29.10.2034

Kilde: Patentstyret

Også på denne adressen

+9 til på samme adresse →

Folk spør om Tank Management AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Tank Management AS?

Det er registrert 11 307 selskaper i Norge innen godstransport på vei, hvorav 145 i Bærum.

Er Tank Management AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2006, som er lenger enn 71 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 168 andre selskaper i bransjen etablert.

Hva er statusen til Tank Management AS?

Tank Management AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Tank Management AS?

Daglig leder i Tank Management AS er Nancy Ann De Boer, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvilke eiere står bak Tank Management AS?

Største aksjonær i Tank Management AS er Huktra Essers Liquid Bulk Nv med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hvordan går det økonomisk med Tank Management AS?

I 2025 omsatte Tank Management AS for 18,20 mill kr, ned 42 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 3,01 mill kr.

Hvor solid er balansen til Tank Management AS?

Egenkapitalen i Tank Management AS var 28,39 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 75,5 % av totalkapitalen.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Tank Management AS?

Tank Management AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.

Hvor mange ansatte har Tank Management AS?

Tank Management AS har 7 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.

Får Tank Management AS støtte fra Innovasjon Norge eller Forskningsrådet?

I offentlige tildelingsdata er Tank Management AS oppført med 3 godkjente SkatteFUNN-søknader. Detaljene vises i seksjonen Offentlig støtte på denne siden.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Akershus