Bulk Tainer Logistics Norway AS
- Omsetning
- 55,1 mill
- −2,5 %
- Resultat
- 1,3 mill
- −43,5 %
- Ansatte
- 5
- −1 siden mars
Om Bulk Tainer Logistics Norway AS
Bulk Tainer Logistics Norway AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nordre Follo, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Godstransport på vei. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. David Andre Jarås er daglig leder, og Sverre Andre Nordbø er styreleder. I 2025 hadde Bulk Tainer Logistics Norway AS en omsetning på 55,08 mill kr, en nedgang på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,29 mill kr. Egenkapitalen var 12,13 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Jarås Holding AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 123 innen godstransport på vei i Nordre Follo, og ett av 11 304 i Norge. Det ble etablert samme år som 639 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Godstransport på vei. Transport av containere.
Formål
Transportvirksomhet, handel, import og eksport. Selskapet kan også eie og engasjere seg i annen virksomhet så vel i Norge som i utlandet.
API og MCPGET /company/928834468
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928834468" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928834468",
"name": "BULK TAINER LOGISTICS NORWAY AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "49.410",
"nace_desc": "Godstransport på vei",
"employees": 5,
"address": { "municipality": "NORDRE FOLLO", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "928834468" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Bulk Tainer Logistics Norway AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Bulk Tainer Logistics Norway AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Nordre Follo holder Bulk Tainer Logistics Norway AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −2,5 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 55,08 mill kr | 1,11 mill kr | 1,29 mill kr | 20,37 mill kr | 12,13 mill kr | 8,25 mill kr |
| 2024 | 56,47 mill kr | 2,42 mill kr | 2,28 mill kr | 19,12 mill kr | 10,84 mill kr | 8,28 mill kr |
| 2023 | 33,98 mill kr | 2,40 mill kr | 1,95 mill kr | 10,53 mill kr | 4,48 mill kr | 6,05 mill kr |
| 2022 | 7,25 mill kr | 98 402 kr | 102 155 kr | 3,79 mill kr | 2,55 mill kr | 1,23 mill kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 87 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 10 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 35 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 39 prosent av eiendelene.
API og MCPGET /company/928834468/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928834468/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928834468",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 55077759,
"operating_profit": 1109950,
"net_profit": 1285545,
"equity": 12126007,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 56470228,
"operating_profit": 2419078,
"net_profit": 2275255,
"equity": 10840462,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "928834468" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Bulk Tainer Logistics Norway AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Bulk Tainer Logistics Norway AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Bulk Tainer Logistics Norway AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 01.03.2022Styre
4Sist endret 10.09.2024Regnskapsfører
1Sist endret 23.09.2026Revisor
1Sist endret 09.06.2023API og MCPGET /company/928834468/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928834468/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928834468",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "928834468" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Bulk Tainer Logistics Norway AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Bulk Tainer Logistics Norway AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Bulk Tainer Logistics Norway AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Jarås Holding AS100 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Jarås Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 1 000 000 |
| S.a.n. Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 1 000 000 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/928834468/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928834468/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928834468",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "JARÅS HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "S.A.N. HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "928834468" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Bulk Tainer Logistics Norway AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Bulk Tainer Logistics Norway AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Bulk Tainer Logistics Norway AS eier Jarås Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Bulk Tainer Logistics Norway AS | BEDR | Godstransport på vei | Nordre Follo | 5 |
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.9.2024 | Kapital ↗ |
| 10.9.2024 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 10.9.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 10.9.2024 | Signatur ↗ |
| 10.9.2024 | Styre ↗ |
| 1.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 9.6.2023 | Revisor ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/928834468/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928834468/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928834468",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "928834468" })Spør AI-assistenten
Har Bulk Tainer Logistics Norway AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Bulk Tainer Logistics Norway AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Bulk Tainer Logistics Norway AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+PKF REVISJON AS(Regnskapsfører)−PKF NORGE AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre+PKF NORGE AS(Regnskapsfører)−PKF REVISJON AS(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:6→5
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 86,6 % av driftsinntektene — 78,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,0 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 2,3 % | 2,8 % |
| Egenkapitalandel | 59,5 % | 38,7 % |
| Likviditetsgrad | 2,47 | 1,51 |
| Gjeldsgrad | 0,68 | 1,08 |
| Egenkapitalrentabilitet | 10,6 % | 11,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -2,5 % | +5,5 % |
| Omsetning per ansatt | 11,02 mill kr | 1,55 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 86,6 % | 8,0 % |
| Lønnskostnad | 9,8 % | 30,6 % |
| Annen driftskostnad | 3,2 % | 44,7 % |
| Avskrivninger | 0,7 % | 3,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/928834468/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928834468/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928834468",
"nace_code": "49.410",
"industry_count": 4730,
"revenue": { "value": 55077759, "percentile": 0.9363 },
"operating_margin": { "value": 0.0202, "percentile": 0.406 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "928834468" })Spør AI-assistenten
Er Bulk Tainer Logistics Norway AS blant de største selskapene innen godstransport på vei?
Hvor solid er Bulk Tainer Logistics Norway AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Bulk Tainer Logistics Norway AS på i bransjen?
Offentlig støtte
Bulk Tainer Logistics Norway AS er registrert med 1 SkatteFUNN-søknad, 1 godkjent.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 6.9.2024 | Utvikling av kontroll- og temperaturstyringsverktøy til tankcontainere | 2025–2025 | Godkjent |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/928834468/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928834468/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928834468",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Utvikling av kontroll- og temperaturstyringsverktøy til tankcontainere",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2024-09-06",
…
}
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "928834468" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Bulk Tainer Logistics Norway AS fått?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Bulk Tainer Logistics Norway AS søkt om, og ble de godkjent?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+240 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Bulk Tainer Logistics Norway AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Bulk Tainer Logistics Norway AS?
Det er registrert 11 304 selskaper i Norge innen godstransport på vei, hvorav 123 i Nordre Follo.
Er Bulk Tainer Logistics Norway AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2022, som er lenger enn 31 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 639 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Bulk Tainer Logistics Norway AS bedre enn andre i bransjen?
Bulk Tainer Logistics Norway AS hadde en driftsmargin på 2 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4 % for godstransport på vei.
Hvilken status har Bulk Tainer Logistics Norway AS i Enhetsregisteret?
Bulk Tainer Logistics Norway AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Bulk Tainer Logistics Norway AS?
Daglig leder i Bulk Tainer Logistics Norway AS er David Andre Jarås, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Bulk Tainer Logistics Norway AS?
Sverre Andre Nordbø er registrert som styreleder i Bulk Tainer Logistics Norway AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Bulk Tainer Logistics Norway AS?
Største aksjonær i Bulk Tainer Logistics Norway AS er Jarås Holding AS med 50 % av aksjene, fulgt av S.a.n. Holding AS (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Bulk Tainer Logistics Norway AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 55,08 mill kr, ned 2 % fra 2024. Egenkapitalen var 12,13 mill kr ved årsslutt.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Bulk Tainer Logistics Norway AS?
Bulk Tainer Logistics Norway AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor ligger Bulk Tainer Logistics Norway AS?
Forretningsadressen til Bulk Tainer Logistics Norway AS er Rosenholmveien 25, 1414, TROLLÅSEN i Nordre Follo kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.