Festningsveien 2 AS
- Omsetning
- 30,0 mill
- +2,6 %
- Resultat
- 13,5 mill
- +93,5 %
Om Festningsveien 2 AS
Festningsveien 2 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2006 og har vært i drift i 20 år. Fredrik Hansen Steinum er styrets leder. I 2025 hadde Festningsveien 2 AS en omsetning på 29,96 mill kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 13,46 mill kr. Egenkapitalen var 43,41 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Arctic Prosjekt 108 AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 587 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 550 i Norge. Det er eldre enn 69 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Å investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/989320041
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989320041" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989320041",
"name": "FESTNINGSVEIEN 2 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "989320041" })Spør AI-assistenten
Hva driver Festningsveien 2 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Festningsveien 2 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Festningsveien 2 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +2,6 % fra 2024 · +18,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 29,96 mill kr | 23,40 mill kr | 13,46 mill kr | 222,28 mill kr | 43,41 mill kr | 178,87 mill kr |
| 2024 | 29,20 mill kr | 22,79 mill kr | 6,96 mill kr | 197,71 mill kr | 26,13 mill kr | 171,58 mill kr |
| 2023 | 28,07 mill kr | 21,89 mill kr | 14,23 mill kr | 195,01 mill kr | 19,16 mill kr | 175,86 mill kr |
| 2022 | 26,23 mill kr | 20,26 mill kr | 15,70 mill kr | 188,12 mill kr | 89,72 mill kr | 98,40 mill kr |
| 2021 | 25,33 mill kr | 19,41 mill kr | 18,19 mill kr | 188,07 mill kr | 74,02 mill kr | 114,05 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 63 mill kr (28 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 17 mill kr (8 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 1,8 mill kr
- Avgitt konsernbidrag
- 14 mill kr
API og MCPGET /company/989320041/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989320041/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989320041",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 29960948,
"operating_profit": 23399983,
"net_profit": 13460315,
"equity": 43408943,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 29203573,
"operating_profit": 22785944,
"net_profit": 6956065,
"equity": 26125292,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "989320041" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Festningsveien 2 AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Festningsveien 2 AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Festningsveien 2 AS de siste årene.
Roller og styre5
Styre
2Sist endret 14.04.2021Regnskapsfører
1Sist endret 14.04.2021Revisor
1Sist endret 06.10.2026Forretningsfører
1Sist endret 14.04.2021API og MCPGET /company/989320041/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989320041/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989320041",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "989320041" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Festningsveien 2 AS?
List alle roller i Festningsveien 2 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Festningsveien 2 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Eker Group AShadde 8,2 %
- Arctic Prosjekt 108 AS91,9 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Arctic Prosjekt 108 AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 39 400 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/989320041/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989320041/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989320041",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "ARCTIC PROSJEKT 108 AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "989320041" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Festningsveien 2 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Festningsveien 2 AS eier Arctic Prosjekt 108 AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Festningsveien 2 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 302 beregnede eiere.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
API og MCPGET /company/989320041/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989320041/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989320041",
"chain": [
{ "org_no": "923640819", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "923641491", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "921563418", "owner_pct": 98.08, … },
…
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "989320041" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Festningsveien 2 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Festningsveien 2 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Festningsveien 2 | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer46
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.10.2026 | Revisor ↗ |
| 16.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2026 | Revisor ↗ |
| 10.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.8.2022 | Utdeling av utbytte - fullmakt ↗ |
| 21.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.10.2021 | Revisor ↗ |
| 14.4.2021 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/989320041/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989320041/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989320041",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-06", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-07-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "989320041" })Spør AI-assistenten
Når ble Festningsveien 2 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Festningsveien 2 AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Festningsveien 2 AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−RSM NORGE AS(Revisor)
- Endring i roller og styre
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 7,0 % av driftsinntektene — 12,2 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 78,1 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 44,9 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 19,5 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,06 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 4,12 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 31,0 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,6 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 7,0 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 14,9 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/989320041/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989320041/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989320041",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64561,
"revenue": { "value": 29960948, "percentile": 0.9804 },
"operating_margin": { "value": 0.781, "percentile": 0.8992 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "989320041" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Festningsveien 2 AS blant de 64561 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Festningsveien 2 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Festningsveien 2 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+242 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Festningsveien 2 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Festningsveien 2 AS?
Det er registrert 76 550 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 12 587 i Oslo.
Er Festningsveien 2 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2006, som er lenger enn 69 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 813 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Festningsveien 2 AS i Enhetsregisteret?
Festningsveien 2 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilke eiere står bak Festningsveien 2 AS?
Festningsveien 2 AS eies i hovedsak av Arctic Prosjekt 108 AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Festningsveien 2 AS?
I 2025 omsatte Festningsveien 2 AS for 29,96 mill kr, opp 3 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 13,46 mill kr.
Hva er driftsresultatet til Festningsveien 2 AS?
I 2025 hadde Festningsveien 2 AS et driftsresultat på 23,40 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 78,1 %.
Hvor ligger Festningsveien 2 AS?
Forretningsadressen til Festningsveien 2 AS er c/o Arctic Business Management AS Haakon VIIs gate 5, 0161, OSLO i Oslo kommune.
Hvem er revisor for Festningsveien 2 AS?
Festningsveien 2 AS bruker Arctic Real Estate Management AS som regnskapsfører og Cedra Norge AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.