- Omsetning
- 3,8 mill
- +11,9 %
- Resultat
- 1,8 mill
- +25,8 %
Om Steinveien 1 AS
Steinveien 1 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Alexander Berg er styrets leder. I 2025 hadde Steinveien 1 AS en omsetning på 3,75 mill kr, en økning på 12 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,75 mill kr. Egenkapitalen var 3,47 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Heimstaden Bostad Invest 10 AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 587 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 560 i Norge. Det er eldre enn 73 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Eiendomsdrift.
Formål
Handels- og eiendomsvirksomhet samt å delta i andre selskaper med slik virksomhet.
API og MCPGET /company/988908622
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988908622" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988908622",
"name": "STEINVEIEN 1 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "988908622" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Steinveien 1 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Steinveien 1 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Steinveien 1 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +11,9 % fra 2024 · +1 378,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,75 mill kr | 2,37 mill kr | 1,75 mill kr | 25,19 mill kr | 3,47 mill kr | 21,72 mill kr |
| 2024 | 3,35 mill kr | 2,07 mill kr | 1,39 mill kr | 8,36 mill kr | 3,12 mill kr | 5,24 mill kr |
| 2023 | 3,04 mill kr | 1,53 mill kr | 1,06 mill kr | 7,94 mill kr | 2,85 mill kr | 5,10 mill kr |
| 2022 | 713 834 kr | 713 736 kr | 556 714 kr | 7,26 mill kr | 2,75 mill kr | 4,52 mill kr |
| 2021 | 253 820 kr | 253 820 kr | 135 488 kr | 7,05 mill kr | 2,74 mill kr | 4,31 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 37 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 160 000 kr (1 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 21 mill kr (84 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 6 500 kr
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 260 000 kr
- Avgitt konsernbidrag
- 1,4 mill kr
API og MCPGET /company/988908622/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988908622/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988908622",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3752123,
"operating_profit": 2373274,
"net_profit": 1752320,
"equity": 3468868,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3353275,
"operating_profit": 2068195,
"net_profit": 1393276,
"equity": 3120596,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "988908622" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Steinveien 1 AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Steinveien 1 AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Steinveien 1 AS de siste årene.
Roller og styre2
Styre
2Sist endret 01.10.2026Fullmakt
(ikke i roller)API og MCPGET /company/988908622/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988908622/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988908622",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "988908622" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Steinveien 1 AS?
List alle roller i Steinveien 1 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Fredensborg Eiendomsselskap AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Heimstaden Bostad Invest 10 AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/988908622/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988908622/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988908622",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "HEIMSTADEN BOSTAD INVEST 10 AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "988908622" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Steinveien 1 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Steinveien 1 AS eier Heimstaden Bostad Invest 10 AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Steinveien 1 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Heimstaden Bostad Invest 10 AS
21 selskaperAPI og MCPGET /company/988908622/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988908622/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988908622",
"chain": [
{ "org_no": "819330492", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "988908622", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "988908622" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Steinveien 1 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Steinveien 1 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Steinveien 1 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer54
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.10.2026 | Signatur ↗ |
| 1.10.2026 | Styre ↗ |
| 22.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.8.2024 | Signatur ↗ |
| 13.8.2024 | Styre ↗ |
| 22.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.10.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 16.8.2023 | Signatur ↗ |
| 16.8.2023 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/988908622/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988908622/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988908622",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-01", "type": "Signatur", … },
{ "dato": "2026-10-01", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "988908622" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Steinveien 1 AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Steinveien 1 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Steinveien 1 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Alexander Berg(Styrets leder)−Kristian Fredrik Mehus(Styrets leder)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 36,7 % av driftsinntektene — 17,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 63,3 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 46,7 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 13,8 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,25 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 6,26 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 50,5 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +11,9 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 36,7 % | 19,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/988908622/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988908622/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988908622",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64570,
"revenue": { "value": 3752123, "percentile": 0.8331 },
"operating_margin": { "value": 0.6325, "percentile": 0.7415 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "988908622" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Steinveien 1 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Steinveien 1 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Steinveien 1 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+72 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Steinveien 1 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Steinveien 1 AS?
Det er registrert 76 560 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 12 587 i Oslo.
Er Steinveien 1 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2005, som er lenger enn 73 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 4 701 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Steinveien 1 AS bedre enn andre i bransjen?
Steinveien 1 AS hadde en driftsmargin på 63,3 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 42,3 % for utleie av egen eller leid fast eiendom.
Hvilken status har Steinveien 1 AS i Enhetsregisteret?
Steinveien 1 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Steinveien 1 AS?
Steinveien 1 AS driver innen utleie av egen eller leid fast eiendom, med NACE-kode 68.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Eiendomsdrift.
Hvem sitter i styret i Steinveien 1 AS?
Alexander Berg er registrert som styreleder i Steinveien 1 AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Steinveien 1 AS?
Største aksjonær i Steinveien 1 AS er Heimstaden Bostad Invest 10 AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Steinveien 1 AS?
I 2025 omsatte Steinveien 1 AS for 3,75 mill kr, opp 12 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,75 mill kr.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Steinveien 1 AS?
Steinveien 1 AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hva er organisasjonsnummeret til Steinveien 1 AS?
Steinveien 1 AS har organisasjonsnummer 988 908 622. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.