Hadeland Taxi SA
- Omsetning
- 3,1 mill
- +2,2 %
- Resultat
- −451 019
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 10
Om Hadeland Taxi SA
Hadeland Taxi SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Gran, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Drift av gods- og transportsentraler. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Wenche Kastet Østheim er daglig leder, og Erik Pettersvold er styreleder. Selskapet er ett av 2 innen drift av gods- og transportsentraler i Gran, og ett av 307 i Norge. Det er eldre enn 55 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Å organisere og samordne samarbeidet mellom taxisentralene på Hadeland.
AI-sammendrag
Selskapet driver med negativt resultat (-451K kr) tross omsetningsvekst, og en egenkapital på 403K kr mot 703K kr i gjeld tyder på stram likviditet fremover. Som samordningsorgan for taxisentralene på Hadeland er virksomheten strukturelt liten og ansattlett, men den solide EK-andelen sammenlignet med bransjen gir noe buffer til å håndtere driftsunderskuddet.
API og MCPGET /company/988731005
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988731005" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988731005",
"name": "HADELAND TAXI SA",
"org_form": "SA",
"nace_code": "52.211",
"nace_desc": "Drift av gods- og transportsentraler",
"employees": 10,
"address": { "municipality": "GRAN", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "988731005" })Spør AI-assistenten
Når ble Hadeland Taxi SA stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Gran holder Hadeland Taxi SA til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Hadeland Taxi SA registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +2,2 % fra 2024 · −87,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,08 mill kr | −453 368 kr | −451 019 kr | 1,11 mill kr | 403 465 kr | 703 225 kr |
| 2024 | 3,01 mill kr | −190 091 kr | −186 492 kr | 1,56 mill kr | 854 484 kr | 706 335 kr |
| 2023 | 12,46 mill kr | 64 413 kr | 52 711 kr | 1,72 mill kr | 1,04 mill kr | 676 837 kr |
| 2022 | 28,28 mill kr | 215 280 kr | 163 964 kr | 1,61 mill kr | 988 265 kr | 625 735 kr |
| 2021 | 24,08 mill kr | 422 045 kr | 331 917 kr | 1,39 mill kr | 824 301 kr | 566 912 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 93 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 81 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/988731005/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988731005/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988731005",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3079588,
"operating_profit": -453368,
"net_profit": -451019,
"equity": 403465,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3012555,
"operating_profit": -190091,
"net_profit": -186492,
"equity": 854484,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "988731005" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Hadeland Taxi SA utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Hadeland Taxi SA i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Hadeland Taxi SA fra 2024 til 2025?
Roller og styre9
Daglig leder
1Sist endret 07.01.2013Styre
6Sist endret 18.01.2022Regnskapsfører
1Sist endret 16.01.2012Revisor
1Sist endret 28.11.2023API og MCPGET /company/988731005/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988731005/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988731005",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "988731005" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Hadeland Taxi SA?
List alle roller i Hadeland Taxi SA: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Hadeland Taxi SA?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Hadeland Taxi SA | BEDR | Drift av gods- og transportsentraler | Gran | 10 |
Kunngjøringer43
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 18.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.11.2023 | Revisor ↗ |
| 4.10.2023 | Revisor ↗ |
| 20.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.11.2022 | Revisor ↗ |
| 16.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.1.2022 | Styre ↗ |
| 1.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/988731005/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988731005/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988731005",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "988731005" })Spør AI-assistenten
Når leverte Hadeland Taxi SA sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Hadeland Taxi SA sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Hadeland Taxi SA i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 93,4 % av driftsinntektene — 74,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -14,7 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | -14,6 % | 2,6 % |
| Egenkapitalandel | 36,5 % | 31,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,57 | 1,36 |
| Gjeldsgrad | 1,74 | 1,39 |
| Egenkapitalrentabilitet | -111,8 % | 9,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,2 % | +2,5 % |
| Omsetning per ansatt | 307 958,8 kr | 1,50 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 2,4 % | 50,2 % |
| Lønnskostnad | 93,4 % | 18,8 % |
| Annen driftskostnad | 18,8 % | 19,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/988731005/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988731005/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988731005",
"nace_code": "52.211",
"industry_count": 241,
"revenue": { "value": 3079588, "percentile": 0.5732 },
"operating_margin": { "value": -0.1472, "percentile": 0.0948 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "988731005" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Hadeland Taxi SA blant de 241 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Hadeland Taxi SA sammenlignet med andre i bransjen?
Er Hadeland Taxi SA blant de største selskapene innen drift av gods- og transportsentraler?
Lignende selskaper
AIOgså i Gran
1 000+ til i Gran →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Hadeland Taxi SA
Hvor stor er bransjen Hadeland Taxi SA tilhører?
Hadeland Taxi SA er ett av 2 selskaper innen drift av gods- og transportsentraler i Gran, og ett av 307 på landsbasis.
Hvor lenge har Hadeland Taxi SA eksistert sammenlignet med bransjen?
Hadeland Taxi SA ble etablert i 2005 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 55 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Hadeland Taxi SA sammenlignet med bransjen?
Medianen for drift av gods- og transportsentraler er en driftsmargin på 3,4 %. Hadeland Taxi SA lå på −14,7 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Hadeland Taxi SA i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Samvirkeforetak og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Hadeland Taxi SA i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Hadeland Taxi SA?
Hadeland Taxi SA er registrert i bransjen Drift av gods- og transportsentraler (næringskode 52.211). Registrert aktivitet: Å organisere og samordne samarbeidet mellom taxisentralene på Hadeland.
Hvem leder Hadeland Taxi SA?
Wenche Kastet Østheim er registrert som daglig leder i Hadeland Taxi SA.
Hva omsatte Hadeland Taxi SA for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 3,08 mill kr, opp 2 % fra 2024. Egenkapitalen var 403 465 kr ved årsslutt.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Hadeland Taxi SA?
I Enhetsregisteret er Hadeland Taxi SA registrert med regnskapsfører Azets Insight AS og revisor Revisjonssenteret AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.