Romolslia Borettslag
- Omsetning
- 39,8 mill
- +79 555,3 %
- Resultat
- 8,2 mill
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 7
- +2 siden mars
Om Romolslia Borettslag
Romolslia Borettslag er registrert som borettslag med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 1970 og har vært i drift i 56 år. Øyvind Juul Schjetne er styrets leder. I 2025 hadde Romolslia Borettslag en omsetning på 39,82 mill kr, en økning på 79555 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 8,21 mill kr. Egenkapitalen var 133,60 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 2 890 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Trondheim, og ett av 47 216 i Norge. Det er eldre enn 94 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Borettslag.
API og MCPGET /company/948969858
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/948969858" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "948969858",
"name": "ROMOLSLIA BORETTSLAG",
"org_form": "BRL",
"nace_code": "97.001",
"nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
"employees": 7,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "948969858" })Spør AI-assistenten
Hva driver Romolslia Borettslag med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Romolslia Borettslag: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Romolslia Borettslag registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +79 555,3 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 39,82 mill kr | 12,13 mill kr | 8,21 mill kr | 232,40 mill kr | 133,60 mill kr | 98,79 mill kr |
| 2024 | 49 990 kr | −101 666 kr | −91 965 kr | 13,31 mill kr | 9,43 mill kr | 3,88 mill kr |
| 2023 | 35,51 mill kr | 9,59 mill kr | 5,98 mill kr | 225,59 mill kr | 120,37 mill kr | 105,21 mill kr |
| 2022 | 81 375 kr | −153 872 kr | 107 260 kr | 11,62 mill kr | 9,28 mill kr | 2,35 mill kr |
| 2021 | 0 kr | 30 560 kr | 300 019 kr | 11,37 mill kr | 9,17 mill kr | 2,20 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 57 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 10 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater. Årsregnskapet oppgir pantstillelser.
API og MCPGET /company/948969858/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/948969858/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "948969858",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 39819669,
"operating_profit": 12134584,
"net_profit": 8205237,
"equity": 133602415,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 49990,
"operating_profit": -101666,
"net_profit": -91965,
"equity": 9430547,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "948969858" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Romolslia Borettslag utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Romolslia Borettslag i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Romolslia Borettslag fra 2024 til 2025?
Roller og styre16
Styre
13Sist endret 14.07.2026Regnskapsfører
1Sist endret 27.01.2011Revisor
1Sist endret 06.01.2010Forretningsfører
1Sist endret 23.06.2015API og MCPGET /company/948969858/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/948969858/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "948969858",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "948969858" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Romolslia Borettslag: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Romolslia Borettslag?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Romolslia Borettslag?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Romolslia Borettslag | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Trondheim | 7 |
Kunngjøringer66
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.7.2026 | Styre ↗ |
| 8.8.2025 | Styre ↗ |
| 24.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 26.6.2024 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/948969858/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/948969858/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "948969858",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-07-14", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "948969858" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Romolslia Borettslag sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Romolslia Borettslag i Brønnøysundregistrene?
Når ble Romolslia Borettslag sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:10→7
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→10
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:5→7
- Endring i roller og styre+Silje Elisabeth Heitmann Pedersen(Styremedlem)−Ketil Hansen(Styremedlem)
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 57,0 % av driftsinntektene — 11,2 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 30,5 % | 18,4 % |
| Resultatmargin | 20,6 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | 57,5 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 2,68 | 6,07 |
| Gjeldsgrad | 0,74 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 6,1 % | 8,9 % |
| Omsetning per ansatt | 5,69 mill kr | 999 496,167 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 10,0 % | 3,7 % |
| Annen driftskostnad | 57,0 % | 68,2 % |
| Avskrivninger | 2,5 % | 0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/948969858/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/948969858/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "948969858",
"nace_code": "97.001",
"industry_count": 21423,
"revenue": { "value": 39819669, "percentile": 0.9975 },
"operating_margin": { "value": 0.3047, "percentile": 0.653 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "948969858" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Romolslia Borettslag blant de 21423 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Romolslia Borettslag sammenlignet med andre i bransjen?
Er Romolslia Borettslag blant de største selskapene innen aktiviteter i borettslag og boligsameier?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+693 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Romolslia Borettslag
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Romolslia Borettslag?
Det er registrert 47 216 selskaper i Norge innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, hvorav 2 890 i Trondheim.
Er Romolslia Borettslag et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1970, som er lenger enn 94 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 158 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Romolslia Borettslag bedre enn andre i bransjen?
Romolslia Borettslag hadde en driftsmargin på 30,5 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 18,4 % for aktiviteter i borettslag og boligsameier.
Er Romolslia Borettslag et aktivt selskap?
Romolslia Borettslag er et aktivt selskap registrert som Borettslag i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Romolslia Borettslag med?
Romolslia Borettslag driver innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, med NACE-kode 97.001 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Borettslag.
Hvilken selskapsform har Romolslia Borettslag?
Romolslia Borettslag er registrert som Borettslag (BRL). Et borettslag eies av andelseierne, som har borett i lagets boliger.
Hva er omsetningen til Romolslia Borettslag?
I 2025 omsatte Romolslia Borettslag for 39,82 mill kr, opp 79555 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 8,21 mill kr.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Romolslia Borettslag?
Romolslia Borettslag er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor mange ansatte har Romolslia Borettslag?
Romolslia Borettslag har 7 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Hva er organisasjonsnummeret til Romolslia Borettslag?
Romolslia Borettslag har organisasjonsnummer 948 969 858. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.