Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Sølen Alpinsenter AS

Org.nr 987687991
Omsetning
257 655
−12,4 %
Resultat
−72 187
−253,5 %
Mer

Om Sølen Alpinsenter AS

Sølen Alpinsenter AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Engerdal, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Drift av idrettsanlegg. Virksomheten ble stiftet i 2004 og har vært i drift i 22 år. Espen Svenneby er styrets leder. I 2025 hadde Sølen Alpinsenter AS en omsetning på 257 655 kr, en nedgang på 12 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 72 187 kr. Egenkapitalen var 199 447 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ulvåberget Hytteeierforening med 60 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen drift av idrettsanlegg i Engerdal, og ett av 1 122 i Norge. Det er eldre enn 63 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).

Aktivitet

Eie, drive og videreutvikle Sølen Alpinsenter.

Formål

Eie Sølen Alpinsenter, videreutvikle dette, legge forholdene best mulig til rette for drift av alpinsenter og annen virksomhet som er naturlig knyttet til drift av alpinsenter.

API og MCPGET /company/987687991

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/987687991" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "987687991",
  "name": "SØLEN ALPINSENTER AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "93.110",
  "nace_desc": "Drift av idrettsanlegg",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "ENGERDAL", "county": "INNLANDET", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "987687991" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken bransje er Sølen Alpinsenter AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Sølen Alpinsenter AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Engerdal holder Sølen Alpinsenter AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −12,4 % fra 2024 · −5 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025257 655 kr−74 635 kr−72 187 kr603 997 kr199 447 kr404 551 kr
2024293 971 kr60 694 kr47 020 kr419 554 kr271 633 kr147 921 kr
2023352 515 kr105 855 kr100 693 kr300 292 kr224 613 kr75 680 kr
2022168 513 kr−3 734 kr−3 747 kr140 526 kr123 920 kr16 606 kr
2021271 323 kr5 982 kr6 045 kr164 306 kr127 667 kr36 639 kr

Balanse

2025
Eiendeler603 997 kr
Anleggsmidler54 %325 204 krOmløpsmidler46 %278 793 kr
Egenkapital og gjeld603 997 kr
Innskutt egenkapital21 %125 000 krOpptjent egenkapital12 %74 447 krLangsiktig gjeld0 %0 krKortsiktig gjeld67 %404 551 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader332 290 kr
Finansinntekter3 812 kr
Netto finans3 812 kr
Ordinært resultat før skatt−70 823 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Bankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 36 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.

API og MCPGET /company/987687991/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/987687991/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "987687991",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 257655, "operating_profit": -74635, "net_profit": -72187, "equity": 199447, … },
    { "year": 2024, "revenue": 293971, "operating_profit": 60694, "net_profit": 47020, "equity": 271633, … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "987687991" })

Spør AI-assistenten

  • Hva var driftsmarginen til Sølen Alpinsenter AS i 2025?
  • Hvor mye falt omsetningen til Sølen Alpinsenter AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
  • Hvor stort underskudd hadde Sølen Alpinsenter AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?

Roller og styre6

Styre

6Sist endret 23.07.2026
Styrets lederSignatur
Nils Johan Løveng(f. 1965)
StyremedlemSignatur
Agnar Jordet(f. 1975)
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
Jarle Kristiansen(f. 1968)
StyremedlemSignatur
Mats Cato Rudberg(f. 1971)
Varamedlem
API og MCPGET /company/987687991/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/987687991/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "987687991",
  "roles": [
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    { "role_type": "Styremedlem", … },
    { "role_type": "Varamedlem", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "987687991" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Sølen Alpinsenter AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Sølen Alpinsenter AS?
  • Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Sølen Alpinsenter AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

2 nye · 2 ute

Inn (2)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Ulvåberget HytteeierforeningSelskapOrdinære aksjer60,0 %15
Egil SundetPersonOrdinære aksjer8,0 %2
Frank SarabyPersonOrdinære aksjer8,0 %2
Haldor SkogheimPersonOrdinære aksjer4,0 %1
Per GaltenPersonOrdinære aksjer4,0 %1
Per Roar AarnesPersonOrdinære aksjer4,0 %1
Stein Erik GløtvoldPersonOrdinære aksjer4,0 %1
Tom NordsveenPersonOrdinære aksjer4,0 %1
Tor Erik BakkenPersonOrdinære aksjer4,0 %1

9 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/987687991/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/987687991/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "987687991",
  "shareholders": [
    {
      "shareholder_name": "ULVÅBERGET HYTTEEIERFORENING",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 60,
      "year": 2025,
      …
    },
    …
  ],
  "total": 9
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "987687991" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stor andel av Sølen Alpinsenter AS eier Ulvåberget Hytteeierforening, og hvem eier resten?
  • Hvem er de fem største aksjonærene i Sølen Alpinsenter AS?
  • Er Sølen Alpinsenter AS eid av selskaper eller av privatpersoner?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Frank Saraby
8,0 %
Haldor Skogheim
4,0 %
Tor Erik Bakken
4,0 %

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Sølen Alpinsenter ASBEDRDrift av idrettsanleggEngerdal−

Kunngjøringer44

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/987687991/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/987687991/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "987687991",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-07-23", "type": "Styre", … },
    { "dato": "2026-06-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "987687991" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Sølen Alpinsenter AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Sølen Alpinsenter AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Sølen Alpinsenter AS sist endret?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +Jarle Kristiansen(Styremedlem)+Mats Cato Rudberg(Varamedlem)−Jan Olav Norstad(Styremedlem)−Jarle Kristiansen(Varamedlem)
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:5→-
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:-→5
  5. Endring i roller og styre

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel33,0 %34,4 %
Likviditetsgrad0,691,55
Gjeldsgrad2,030,91
Egenkapitalrentabilitet-36,2 %1,5 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/987687991/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/987687991/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "987687991",
  "nace_code": "93.110",
  "industry_count": 710,
  "revenue": { "value": 257655, "percentile": 0.25 },
  "operating_margin": { "value": -0.2897, "percentile": 0.1551 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "987687991" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan er lønnsomheten til Sølen Alpinsenter AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Sølen Alpinsenter AS blant de største selskapene innen drift av idrettsanlegg?
  • Hvor solid er Sølen Alpinsenter AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?

Folk spør om Sølen Alpinsenter AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Sølen Alpinsenter AS?

Det er registrert 1 122 selskaper i Norge innen drift av idrettsanlegg, hvorav 4 i Engerdal.

Er Sølen Alpinsenter AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2004, som er lenger enn 63 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 20 andre selskaper i bransjen etablert.

Er Sølen Alpinsenter AS et aktivt selskap?

Sølen Alpinsenter AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er største aksjonær i Sølen Alpinsenter AS?

Største aksjonær i Sølen Alpinsenter AS er Ulvåberget Hytteeierforening med 60 % av aksjene, fulgt av Egil Sundet (8 %) og Frank Saraby (8 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hvordan går det økonomisk med Sølen Alpinsenter AS?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 257 655 kr, ned 12 % fra 2024. Egenkapitalen var 199 447 kr ved årsslutt.

Hva er driftsresultatet til Sølen Alpinsenter AS?

I 2025 hadde Sølen Alpinsenter AS et driftsresultat på −74 635 kr.

Hva er aksjekapitalen i Sølen Alpinsenter AS?

Sølen Alpinsenter AS har en registrert aksjekapital på 125 000 kr, fordelt på 25 aksjer.

Er Sølen Alpinsenter AS registrert i MVA-registeret?

Sølen Alpinsenter AS er registrert i MVA-registeret (siden 2008) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Innlandet