Tallent AS
- Omsetning
- 22,7 mill
- +8,3 %
- Resultat
- 2,5 mill
- −10,4 %
- Ansatte
- 15
- +1 siden mars
Om Tallent AS
Tallent AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vestre Toten, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Regnskapsføring og bokføring. Virksomheten ble stiftet i 2004 og har vært i drift i 22 år. Anders Ringen er daglig leder, og Mari Spjelkavik Nilsen er styreleder. Selskapet er ett av 7 innen regnskapsføring og bokføring i Vestre Toten, og ett av 4 341 i Norge. Det er eldre enn 72 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (72 %).
Aktivitet
Utføre regnskapsførsel, konsulenttjenester og alt hva hermed står i forbindelse, samt deltagelse i andre virksomheter.
Formål
Regnskapsførsel, konsulenttjenester og alt hva hermed står i forbindelse, samt deltagelse i andre virksomheter.
AI-sammendrag
Solid vekst på 8% til 23 millioner kroner plasserer regnskapskontoret i topp 10% av bransjen målt på omsetning, et sterkt resultat blant over 3 400 sammenlignbare selskaper. Driftsmarginen er over branjesnittet, men egenkapitalandelen på kun 25% (3M av 12M i eiendeler) er lav sammenlignet med konkurrentene, noe som gir begrenset finansiell buffer. Spredt eierskap med største aksjonær MSN Holding på kun 27% kan gi stabilitet, men også tregere beslutningsprosesser ved strategiske veivalg.
API og MCPGET /company/987612479
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987612479" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987612479",
"name": "TALLENT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "69.202",
"nace_desc": "Regnskapsføring og bokføring",
"employees": 15,
"address": { "municipality": "VESTRE TOTEN", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "987612479" })Spør AI-assistenten
Er Tallent AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Tallent AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Tallent AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +8,3 % fra 2024 · +38,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 22,72 mill kr | 2,99 mill kr | 2,47 mill kr | 12,11 mill kr | 2,71 mill kr | 9,40 mill kr |
| 2024 | 20,99 mill kr | 3,33 mill kr | 2,76 mill kr | 11,43 mill kr | 3,20 mill kr | 8,23 mill kr |
| 2023 | 17,69 mill kr | 2,72 mill kr | 2,21 mill kr | 9,42 mill kr | 1,04 mill kr | 8,38 mill kr |
| 2022 | 16,54 mill kr | 2,52 mill kr | 1,97 mill kr | 9,75 mill kr | 2,03 mill kr | 7,72 mill kr |
| 2021 | 16,38 mill kr | 2,29 mill kr | 1,77 mill kr | 7,94 mill kr | 1,71 mill kr | 6,23 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 66 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 55 prosent av eiendelene. Kundefordringer står for om lag 40 prosent av eiendelene.
API og MCPGET /company/987612479/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987612479/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987612479",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 22723327,
"operating_profit": 2992242,
"net_profit": 2470279,
"equity": 2711905,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 20989673,
"operating_profit": 3329437,
"net_profit": 2755926,
"equity": 3197626,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "987612479" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Tallent AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Tallent AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Tallent AS per år.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 10.07.2017Styre
3Sist endret 16.03.2026Revisor
1Sist endret 19.07.2023API og MCPGET /company/987612479/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987612479/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987612479",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "987612479" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Tallent AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Tallent AS?
List alle roller i Tallent AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 ute · 1 endret eierandel
- Haja Holding AS21 %
- Roar Lundstadsveenhadde 20 %
- Tallent AShadde 2,5 %
- Geir Lunde13,5 % → 15 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Msn Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 27,0 % | 378 |
| Haja Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 21,0 % | 294 |
| Anders Ringen | Person | Ordinære aksjer | 20,0 % | 280 |
| Geir Lunde | Person | Ordinære aksjer | 15,0 % | 210 |
| Wenche Martinsen | Person | Ordinære aksjer | 10,0 % | 140 |
| Jomach AS | Selskap | Ordinære aksjer | 7,0 % | 98 |
6 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/987612479/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987612479/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987612479",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "MSN HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 27, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "HAJA HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 21, "year": 2025, … },
…
],
"total": 6
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "987612479" })Spør AI-assistenten
Er Tallent AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Tallent AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Tallent AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tallent AS | BEDR | Regnskapsføring og bokføring | Vestre Toten | 15 |
Kunngjøringer44
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.3.2026 | Styre ↗ |
| 18.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.10.2023 | Styre ↗ |
| 19.7.2023 | Revisor ↗ |
| 27.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.10.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 3.10.2022 | Foretaksnavn ↗ |
| 14.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/987612479/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987612479/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987612479",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-15", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-02-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "987612479" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Tallent AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Tallent AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Tallent AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:14→15
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:15→14
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:14→15
- Endring i roller og styre
- Endring i roller og styre
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 13,9 % av driftsinntektene — 4,5 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 13,2 % | 10,6 % |
| Resultatmargin | 10,9 % | 9,7 % |
| Egenkapitalandel | 22,4 % | 46,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,28 | 1,63 |
| Gjeldsgrad | 3,46 | 0,98 |
| Egenkapitalrentabilitet | 91,1 % | 26,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +8,3 % | +5,0 % |
| Omsetning per ansatt | 1,51 mill kr | 1,12 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 6,5 % | 3,6 % |
| Lønnskostnad | 66,4 % | 64,9 % |
| Annen driftskostnad | 13,9 % | 18,4 % |
| Avskrivninger | 0,0 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/987612479/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987612479/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987612479",
"nace_code": "69.202",
"industry_count": 3535,
"revenue": { "value": 22723327, "percentile": 0.9539 },
"operating_margin": { "value": 0.1317, "percentile": 0.5538 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "987612479" })Spør AI-assistenten
Er Tallent AS blant de største selskapene innen regnskapsføring og bokføring?
Hvor solid er Tallent AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Tallent AS på i bransjen?
Investeringer
TALLENT AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Tallent AS | Vestre Toten | 2,5 % | 2019 | 2022 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Tallent AS
Hvor stor er bransjen Tallent AS tilhører?
Tallent AS er ett av 7 selskaper innen regnskapsføring og bokføring i Vestre Toten, og ett av 4 341 på landsbasis.
Hvor lenge har Tallent AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Tallent AS ble etablert i 2004 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 72 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Tallent AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for regnskapsføring og bokføring er en driftsmargin på 10,6 %. Tallent AS lå på 13,2 % i siste tilgjengelige regnskap.
Er Tallent AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Tallent AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Tallent AS?
Tallent AS er registrert i bransjen Regnskapsføring og bokføring (næringskode 69.202). Registrert aktivitet: Utføre regnskapsførsel, konsulenttjenester og alt hva hermed står i forbindelse, samt deltagelse i andre virksomheter.
Hvem leder Tallent AS?
Anders Ringen er registrert som daglig leder i Tallent AS.
Hvilke eiere står bak Tallent AS?
Tallent AS eies i hovedsak av Msn Holding AS (27 %). Totalt er det registrert 6 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Tallent AS med overskudd?
Tallent AS hadde i 2025 en omsetning på 22,72 mill kr og et overskudd på 2,47 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.