- Omsetning
- 16,1 mill
- +116,9 %
- Resultat
- 1,3 mill
- +26,2 %
- Ansatte
- 13
- −1 siden mars
Om Flav AS
Flav AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Regnskapsføring og bokføring. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Øystein Haukås er daglig leder, og Øystein Haukås er styreleder. Selskapet er ett av 176 innen regnskapsføring og bokføring i Bergen, og ett av 4 337 i Norge. Det ble etablert samme år som 155 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (72 %).
Aktivitet
Regnskapsføring.
Formål
Rådgivning, organisasjonsutvikling og andre konsulenttjenester, samt regnskapsføring og bokføring for andre foretak, og alt som naturlig faller inn under dette.
AI-sammendrag
Omsetningen mer enn doblet seg til 16 mill. kr og plasserer aktøren blant de 10 % største i regnskapsbransjen, samtidig som driftsmarginen ligger over snittet. Med 100 % eierskap hos HEOY AS og en egenkapitalandel på rundt 20 %, som er under bransjesnittet, er den finansielle bufferen tynn i forhold til den raske veksten. Dette gjør at videre vekst bør følges av økt kapitalbase for å holde risikoen lav.
API og MCPGET /company/919399023
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919399023" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919399023",
"name": "FLAV AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "69.202",
"nace_desc": "Regnskapsføring og bokføring",
"employees": 13,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "919399023" })Spør AI-assistenten
Er Flav AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Flav AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Flav AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +116,9 % fra 2024 · +77,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 16,08 mill kr | 1,73 mill kr | 1,30 mill kr | 4,56 mill kr | 1,00 mill kr | 3,56 mill kr |
| 2024 | 7,41 mill kr | 1,32 mill kr | 1,03 mill kr | 2,31 mill kr | 254 568 kr | 2,06 mill kr |
| 2023 | 10,11 mill kr | 195 152 kr | 148 849 kr | 1,48 mill kr | −385 003 kr | 1,87 mill kr |
| 2022 | 11,96 mill kr | 876 351 kr | −1,73 mill kr | 2,50 mill kr | −533 852 kr | 3,03 mill kr |
| 2021 | 9,05 mill kr | 553 369 kr | 437 485 kr | 3,40 mill kr | 1,20 mill kr | 2,20 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 80 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 48 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 39 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 210 000 kr (5 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 700 000 kr (15 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 5 700 kr
- Avgitt konsernbidrag
- 550 000 kr
API og MCPGET /company/919399023/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919399023/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919399023",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 16083412,
"operating_profit": 1731528,
"net_profit": 1299777,
"equity": 1002665,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 7413866,
"operating_profit": 1321663,
"net_profit": 1029571,
"equity": 254568,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "919399023" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Flav AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Flav AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Flav AS per år.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 05.02.2024Styre
2Sist endret 18.08.2017Revisor
1Sist endret 14.03.2023API og MCPGET /company/919399023/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919399023/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919399023",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "919399023" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Flav AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Flav AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Flav AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 ute
- Heoy AS100 %
- Kompetansedeling AShadde 95 %
- Famne AShadde 5 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Heoy AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/919399023/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919399023/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919399023",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "HEOY AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "919399023" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Flav AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Flav AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Flav AS eier Heoy AS, og hvem eier resten?
Andre selskaper eid av Heoy AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/919399023/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919399023/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919399023",
"chain": [
{ "org_no": "993124419", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "919399023", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "919399023" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Flav AS?
Hvem eier Flav AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Flav AS | BEDR | Regnskapsføring og bokføring | Bergen | 13 |
Kunngjøringer29
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.4.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 5.2.2024 | Daglig leder ↗ |
| 2.1.2024 | Daglig leder ↗ |
| 19.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.3.2023 | Revisor ↗ |
| 9.8.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 8.8.2022 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/919399023/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919399023/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919399023",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "919399023" })Spør AI-assistenten
Når ble Flav AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Flav AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Flav AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:12→13
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:14→12
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 79,5 % av driftsinntektene — 14,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,8 % | 10,6 % |
| Resultatmargin | 8,1 % | 9,7 % |
| Egenkapitalandel | 22,0 % | 46,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,17 | 1,63 |
| Gjeldsgrad | 3,55 | 0,98 |
| Egenkapitalrentabilitet | 129,6 % | 26,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +116,9 % | +5,0 % |
| Omsetning per ansatt | 1,24 mill kr | 1,12 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,5 % | 3,6 % |
| Lønnskostnad | 79,5 % | 64,9 % |
| Annen driftskostnad | 8,8 % | 18,4 % |
| Avskrivninger | 0,3 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/919399023/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919399023/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919399023",
"nace_code": "69.202",
"industry_count": 3532,
"revenue": { "value": 16083412, "percentile": 0.9282 },
"operating_margin": { "value": 0.1077, "percentile": 0.5042 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "919399023" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Flav AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Flav AS på i bransjen?
Hvor ligger Flav AS blant de 3532 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+9 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Flav AS
Hvor stor er bransjen Flav AS tilhører?
Flav AS er ett av 176 selskaper innen regnskapsføring og bokføring i Bergen, og ett av 4 337 på landsbasis.
Hvor lenge har Flav AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Flav AS ble etablert i 2017 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 41 % av selskapene i bransjen.
Er Flav AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Flav AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Flav AS?
Øystein Haukås er registrert som daglig leder i Flav AS.
Hvem eier Flav AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Heoy AS største eier i Flav AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Flav AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 16,08 mill kr, opp 117 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,00 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Flav AS?
Driftsresultatet for 2025 var 1,73 mill kr (driftsmargin 10,8 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Er Flav AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2017. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.