Sg Safety AS
- Omsetning
- 199 mill
- +13,7 %
- Resultat
- 19,2 mill
- +25,1 %
- Ansatte
- 61
Om Sg Safety AS
Sg Safety AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sola, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med maskiner og utstyr ellers. Virksomheten ble stiftet i 2004 og har vært i drift i 22 år. Stian Årvik er daglig leder, og Geir Magne Årvik er styreleder. Selskapet er ett av 27 innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers i Sola, og ett av 3 315 i Norge. Det er eldre enn 71 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (73 %).
Aktivitet
Salg og utleie av verneutstyr, samt service og konsulenttjenester i forbindelse med dette.
Formål
Drive handel, utleie, konsulenttjenester, servicetjenester og hva derved står i forbindelse, samt deltakelse i andre selkskaper.
AI-sammendrag
Sterk vekst med 14% økt omsetning til 199M kr og god lønnsomhet plasserer selskapet blant topp 10% i bransjen på både omsetning og ansatte. Lav egenkapitalandel (kun 15M kr EK mot 57M kr gjeld) betyr likevel at veksten er finansiert med relativt høy gjeldsbelastning, noe som kan begrense handlingsrommet ved en konjunkturnedgang. Som heleid datterselskap av SG Safety Holding AS inngår virksomheten trolig i en større konsernstrategi rundt sikkerhetsutstyr til olje- og gassnæringen i Sola-regionen.
API og MCPGET /company/987541849
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987541849" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987541849",
"name": "SG SAFETY AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.640",
"nace_desc": "Engroshandel med maskiner og utstyr ellers",
"employees": 61,
"address": { "municipality": "SOLA", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "987541849" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Sg Safety AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Sg Safety AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Sg Safety AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +13,7 % fra 2024 · +160,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 198,82 mill kr | 24,58 mill kr | 19,21 mill kr | 71,17 mill kr | 14,56 mill kr | 56,61 mill kr |
| 2024 | 174,92 mill kr | 19,39 mill kr | 15,36 mill kr | 60,61 mill kr | 12,86 mill kr | 47,75 mill kr |
| 2023 | 155,63 mill kr | 19,53 mill kr | 14,86 mill kr | 66,35 mill kr | 13,55 mill kr | 52,81 mill kr |
| 2022 | 119,36 mill kr | – | – | 52,27 mill kr | 5,03 mill kr | 47,24 mill kr |
| 2021 | 76,22 mill kr | 5,16 mill kr | 4,04 mill kr | 33,03 mill kr | 2,03 mill kr | 31,00 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 44 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 31 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 20 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 35 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 30 mill kr (42 % av balansen)
API og MCPGET /company/987541849/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987541849/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987541849",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 198821450,
"operating_profit": 24584750,
"net_profit": 19214875,
"equity": 14560449,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 174919380,
"operating_profit": 19389284,
"net_profit": 15364290,
"equity": 12859031,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "987541849" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Sg Safety AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Sg Safety AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sg Safety AS de siste årene.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 25.04.2025Styre
2Sist endret 10.07.2024Revisor
1Sist endret 27.11.2004API og MCPGET /company/987541849/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987541849/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987541849",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "987541849" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Sg Safety AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Sg Safety AS?
List alle roller i Sg Safety AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Sg Safety Holding AS100 %
- Gm Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Sg Safety Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/987541849/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987541849/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987541849",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "SG SAFETY HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "987541849" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Sg Safety AS eier Sg Safety Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Sg Safety AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Sg Safety AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Sg Safety Holding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/987541849/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987541849/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987541849",
"chain": [
{ "org_no": "925939749", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "987541849", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "987541849" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Sg Safety AS?
Hvem eier Sg Safety AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sg Safety AS | BEDR | Engroshandel med maskiner og utstyr ellers | Sola | 61 |
Kunngjøringer34
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.4.2025 | Daglig leder ↗ |
| 17.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.7.2024 | Styre ↗ |
| 16.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.2.2023 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 26.11.2022 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 10.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.1.2022 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/987541849/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987541849/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987541849",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "987541849" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Sg Safety AS sist endret?
Hvilke fusjoner har Sg Safety AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Sg Safety AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 44,3 % av driftsinntektene — 16,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 12,4 % | 4,8 % |
| Resultatmargin | 9,7 % | 4,0 % |
| Egenkapitalandel | 20,5 % | 43,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,19 | 1,77 |
| Gjeldsgrad | 3,89 | 0,89 |
| Egenkapitalrentabilitet | 132,0 % | 14,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +13,7 % | +2,6 % |
| Omsetning per ansatt | 3,26 mill kr | 4,40 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 44,3 % | 60,7 % |
| Lønnskostnad | 30,6 % | 19,0 % |
| Annen driftskostnad | 12,4 % | 12,5 % |
| Avskrivninger | 0,4 % | 0,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/987541849/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987541849/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987541849",
"nace_code": "46.640",
"industry_count": 2409,
"revenue": { "value": 198821450, "percentile": 0.9519 },
"operating_margin": { "value": 0.1237, "percentile": 0.7263 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "987541849" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Sg Safety AS blant de 2409 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Sg Safety AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Sg Safety AS blant de største selskapene innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers?
Offentlig støtte
Sg Safety AS er registrert med 1 SkatteFUNN-søknad, 1 godkjent.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 29.8.2016 | Luftkvalitetsmåler for pusteluft | 2016–2017 | Godkjent |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/987541849/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987541849/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987541849",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Luftkvalitetsmåler for pusteluft",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2016-08-29",
…
}
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "987541849" })Spør AI-assistenten
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Sg Safety AS søkt om, og ble de godkjent?
Hvilken offentlig støtte har Sg Safety AS fått?
Offentlige anbud
Sg Safety AS har vunnet 2 offentlige anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.5.2024 | Vinner | Kontroll, vedlikehold og service av håndslokkere og brannslangesystemer til St. Olavs hospital HF | Trøndelag | − | 2,77 mill kr | Tildelt |
| 31.3.2023 | Vinner | Åndedrettsvern | — | − | − | Tildelt |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/987541849/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987541849/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 2, "tenders_won_12mo": 0, "tenders_issued_count": 0 },
"hits": [
{
"notice_id": "2024-107098",
"heading": "Kontroll, vedlikehold og service av håndslokkere og brannslangesystemer til St. Olavs hospital HF",
"publication_date": "2024-05-14",
"role": "winner",
…
},
{
"notice_id": "2023-695736",
"heading": "Åndedrettsvern",
"publication_date": "2023-03-31",
"role": "winner",
…
}
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "987541849" })Spør AI-assistenten
Hva gikk anbudet «Kontroll, vedlikehold og service av håndslokkere og brannslangesystemer til St.…» ut på?
Hvilke offentlige anbud har Sg Safety AS vunnet det siste året?
Hvor mye har Sg Safety AS vunnet i offentlige kontrakter totalt?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Sg Safety AS
Hvor stor er bransjen Sg Safety AS tilhører?
Sg Safety AS er ett av 27 selskaper innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers i Sola, og ett av 3 315 på landsbasis.
Hvor lenge har Sg Safety AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Sg Safety AS ble etablert i 2004 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 71 % av selskapene i bransjen.
Hvem leder Sg Safety AS?
Stian Årvik er registrert som daglig leder i Sg Safety AS.
Hvem er styreleder i Sg Safety AS?
Styrets leder i Sg Safety AS er Geir Magne Årvik. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvem er største aksjonær i Sg Safety AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Sg Safety Holding AS største eier i Sg Safety AS med 100 % av aksjene.
Går Sg Safety AS med overskudd?
I 2025 omsatte Sg Safety AS for 198,82 mill kr, opp 14 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 19,21 mill kr.
Hvor lønnsom er driften i Sg Safety AS?
Driftsresultatet for 2025 var 24,58 mill kr (driftsmargin 12,4 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Sg Safety AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Sg Safety AS en egenkapital på 14,56 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 20,5 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.