- Omsetning
- 7,6 mill
- +6,6 %
- Resultat
- 3,9 mill
- +7,2 %
Om Maskinveien 1 AS
Maskinveien 1 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2004 og har vært i drift i 22 år. Edgar Haugen er styrets leder. I 2025 hadde Maskinveien 1 AS en omsetning på 7,64 mill kr, en økning på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 3,88 mill kr. Egenkapitalen var 30,31 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ragde Eiendom AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 586 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 545 i Norge. Det er eldre enn 76 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Investering i fast eiendom, herunder utleie, drift kjøp og salg, samt investering i aksjer og andre verdipapirer, herunder aktiv deltagelse i andre selskaper. I tillegg kommer annen nærliggende virksomhet.
API og MCPGET /company/987372524
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987372524" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987372524",
"name": "MASKINVEIEN 1 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "987372524" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Maskinveien 1 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Maskinveien 1 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Maskinveien 1 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +6,6 % fra 2024 · +25,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7,64 mill kr | 6,21 mill kr | 3,88 mill kr | 51,61 mill kr | 30,31 mill kr | 21,30 mill kr |
| 2024 | 7,17 mill kr | 6,25 mill kr | 3,62 mill kr | 57,27 mill kr | 30,17 mill kr | 27,10 mill kr |
| 2023 | 7,06 mill kr | 6,14 mill kr | 3,75 mill kr | 57,44 mill kr | 30,01 mill kr | 27,43 mill kr |
| 2022 | 6,65 mill kr | 5,74 mill kr | 3,99 mill kr | 57,62 mill kr | 26,26 mill kr | 31,37 mill kr |
| 2021 | 6,09 mill kr | 5,45 mill kr | 3,80 mill kr | 53,08 mill kr | 22,27 mill kr | 30,81 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 18 mill kr (36 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 1,2 mill kr
- Avgitt konsernbidrag
- 3,7 mill kr
API og MCPGET /company/987372524/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987372524/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987372524",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 7641621,
"operating_profit": 6208380,
"net_profit": 3879159,
"equity": 30308929,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 7171650,
"operating_profit": 6251904,
"net_profit": 3617081,
"equity": 30172976,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "987372524" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Maskinveien 1 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Maskinveien 1 AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Maskinveien 1 AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 16.08.2022Revisor
1Sist endret 17.06.2023API og MCPGET /company/987372524/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987372524/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987372524",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "987372524" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Maskinveien 1 AS?
List alle roller i Maskinveien 1 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Maskinveien 1 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Ragde Eiendom AS100 %
- Ryger Eiendomsinvest AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ragde Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/987372524/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987372524/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987372524",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "RAGDE EIENDOM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "987372524" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Maskinveien 1 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Maskinveien 1 AS eier Ragde Eiendom AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Maskinveien 1 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Ragde Eiendom AS
182 selskaperAPI og MCPGET /company/987372524/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987372524/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987372524",
"chain": [
{ "org_no": "974227037", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "987372524", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "987372524" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Maskinveien 1 AS?
Hvem eier Maskinveien 1 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Maskinveien 1 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer56
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 17.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.9.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 28.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.6.2023 | Revisor ↗ |
| 18.8.2022 | Rettelse av signatur ↗ |
| 16.8.2022 | Redegjørelse finansiell bistand erverv av aksjer ↗ |
| 16.8.2022 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 16.8.2022 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/987372524/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987372524/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987372524",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-09-30", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "987372524" })Spør AI-assistenten
Når leverte Maskinveien 1 AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Maskinveien 1 AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Maskinveien 1 AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 4,7 % av driftsinntektene — 10,1 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 81,2 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 50,8 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 58,7 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,02 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,70 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 12,8 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +6,6 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 14,1 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 4,7 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/987372524/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987372524/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987372524",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64557,
"revenue": { "value": 7641621, "percentile": 0.9104 },
"operating_margin": { "value": 0.8124, "percentile": 0.9234 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "987372524" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Maskinveien 1 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Maskinveien 1 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Maskinveien 1 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+388 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Maskinveien 1 AS
Hvor stor er bransjen Maskinveien 1 AS tilhører?
Maskinveien 1 AS er ett av 12 586 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 545 på landsbasis.
Hvor lenge har Maskinveien 1 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Maskinveien 1 AS ble etablert i 2004 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 76 % av selskapene.
Hva er statusen til Maskinveien 1 AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Maskinveien 1 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Maskinveien 1 AS?
Organisasjonsformen til Maskinveien 1 AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i Maskinveien 1 AS?
Største aksjonær i Maskinveien 1 AS er Ragde Eiendom AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Maskinveien 1 AS for i 2025?
I 2025 omsatte Maskinveien 1 AS for 7,64 mill kr, opp 7 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 3,88 mill kr.
Hvor lønnsom er driften i Maskinveien 1 AS?
Driftsresultatet for 2025 var 6,21 mill kr (driftsmargin 81,2 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Maskinveien 1 AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Maskinveien 1 AS en egenkapital på 30,31 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 58,7 %.
Hvor holder Maskinveien 1 AS til?
Maskinveien 1 AS holder til i Sannergata 2, 0557, OSLO, i Oslo kommune.
Hvilket revisjonsselskap bruker Maskinveien 1 AS?
I Enhetsregisteret er Maskinveien 1 AS registrert med revisor Moss Revisjonskontor AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.