Steinsvik Group AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 910 298
- 7 års regnskap
Om Steinsvik Group AS
Steinsvik Group AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av optiske instrumenter, magnetiske og optiske media og fotografisk utstyr. Virksomheten ble stiftet i 2004 og har vært i drift i 22 år. Svein Arild Vestermo er daglig leder, og Svein Arild Vestermo er styreleder. I 2025 hadde Steinsvik Group AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 910 298 kr. Egenkapitalen var 4,86 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Scale Aquaculture Group AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 innen produksjon av optiske instrumenter, magnetiske og optiske media og fotografisk utstyr i Trondheim, og ett av 33 i Norge. Det er eldre enn 72 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (79 %).
Aktivitet
Industrivirksomhet.
Formål
Utvikle, utarbeide, selge og markedsføre produkter for havbruksnæringen, både globalt og nasjonalt, herunder investere og eie aksjer i andre selskaper med lignende virksomhet.
API og MCPGET /company/987034629
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987034629" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987034629",
"name": "STEINSVIK GROUP AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "26.700",
"nace_desc": "Produksjon av optiske instrumenter, magnetiske og optiske media og fotografisk utstyr",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "987034629" })Spør AI-assistenten
Hva driver Steinsvik Group AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Steinsvik Group AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Steinsvik Group AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −111 799 kr | 910 298 kr | 4,95 mill kr | 4,86 mill kr | 96 521 kr |
| 2024 | 0 kr | −117 704 kr | −14,56 mill kr | 71,98 mill kr | 26,09 mill kr | 45,89 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −262 904 kr | −36,44 mill kr | 85,65 mill kr | 40,65 mill kr | 45,00 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −843 721 kr | −31,97 mill kr | 93,78 mill kr | 77,09 mill kr | 16,69 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −865 954 kr | −32,39 mill kr | 125,22 mill kr | 120,37 mill kr | 4,85 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIGjelden var i hovedsak langsiktig i 2025. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 97 000 kr (2 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 4,1 mill kr
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 2,6 mill kr
API og MCPGET /company/987034629/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987034629/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987034629",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -111799, "net_profit": 910298, "equity": 4857725, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 0,
"operating_profit": -117704,
"net_profit": -14555063,
"equity": 26093449,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "987034629" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Steinsvik Group AS per år.
Hvordan har omsetningen til Steinsvik Group AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Steinsvik Group AS i 2025?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 06.12.2023Styre
1Sist endret 06.12.2023Revisor
1Sist endret 11.07.2017API og MCPGET /company/987034629/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987034629/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987034629",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "987034629" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Steinsvik Group AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Steinsvik Group AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Steinsvik Group AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Kverva Industrier AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Scale Aquaculture Group AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 2 912 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/987034629/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987034629/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987034629",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "SCALE AQUACULTURE GROUP AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "987034629" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Steinsvik Group AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Steinsvik Group AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Steinsvik Group AS eier Scale Aquaculture Group AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 5 flere eiere ↓Vis færre ↑
Andre selskaper eid av Scale Aquaculture Group AS
5 selskaperDatterselskaper av Steinsvik Group AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/987034629/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987034629/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987034629",
"chain": [
{ "org_no": "914719828", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "919818824", "owner_pct": 92.34, … },
{ "org_no": "960329856", "owner_pct": 100, … },
…
],
"subsidiaries_total": 2,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "987034629" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Steinsvik Group AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Steinsvik Group AS?
Hvilke datterselskaper har Steinsvik Group AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer68
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.12.2023 | Styre ↗ |
| 6.12.2023 | Daglig leder ↗ |
| 24.8.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 21.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.1.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 9.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.2.2022 | Meldepliktig avtale ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/987034629/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987034629/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987034629",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "987034629" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Steinsvik Group AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Steinsvik Group AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Steinsvik Group AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 98,1 % | 84,1 % |
| Likviditetsgrad | 22,94 | 2,76 |
| Gjeldsgrad | 0,02 | 0,16 |
| Egenkapitalrentabilitet | 18,7 % | 0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/987034629/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987034629/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987034629",
"nace_code": "26.700",
"industry_count": 26,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "987034629" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Steinsvik Group AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Steinsvik Group AS blant de 26 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Steinsvik Group AS sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Steinsvik Group AS er registrert med 2 tildelinger fra Innovasjon Norge (535 000 kr) og 6 SkatteFUNN-søknader, 5 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 15.7.2013 | Innovasjonstilskudd | Kompetanseprogrammer | 500 000 kr | Tilskudd |
| 16.5.2013 | Innovasjonstilskudd | Kompetanseprogrammer | 35 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/987034629/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987034629/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987034629",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Innovasjonstilskudd",
"innvilget_belop": 500000,
"innvilget_dato": "2013-07-15",
…
},
…
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{ "prosjekttittel": "Bucket operation valve", "godkjent": true, "innsendt_dato": "2006-08-18", … },
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "987034629" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Steinsvik Group AS fått?
Hvor mye har Steinsvik Group AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Steinsvik Group AS søkt om, og ble de godkjent?
Investeringer
STEINSVIK GROUP AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Steinsvik AS | Trondheim | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Aquaoptima Holding AS | Trondheim | 100,0 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Seafarm Solutions AS | Vaksdal | 2,4 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+33 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Steinsvik Group AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Steinsvik Group AS?
Det er registrert 33 selskaper i Norge innen produksjon av optiske instrumenter, magnetiske og optiske media og fotografisk utstyr, hvorav 12 i Trondheim.
Er Steinsvik Group AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2004, som er lenger enn 72 % av selskapene i samme bransje.
Hva er statusen til Steinsvik Group AS?
Steinsvik Group AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Steinsvik Group AS med?
Steinsvik Group AS driver innen produksjon av optiske instrumenter, magnetiske og optiske media og fotografisk utstyr, med NACE-kode 26.700 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Industrivirksomhet.
Hvem er daglig leder i Steinsvik Group AS?
Daglig leder i Steinsvik Group AS er Svein Arild Vestermo, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Steinsvik Group AS?
Største aksjonær i Steinsvik Group AS er Scale Aquaculture Group AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Steinsvik Group AS?
I 2025 omsatte Steinsvik Group AS for 0 kr. Årsresultatet ble et overskudd på 910 298 kr.
Får Steinsvik Group AS støtte fra Innovasjon Norge eller Forskningsrådet?
I offentlige tildelingsdata er Steinsvik Group AS oppført med 2 tildelinger fra Innovasjon Norge (til sammen 535 000 kr) og 5 godkjente SkatteFUNN-søknader. Detaljene vises i seksjonen Offentlig støtte på denne siden.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.