Uvdal Snekkerverksted AS
- Omsetning
- 16,5 mill
- −9,5 %
- Resultat
- −437 420
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 13
Om Uvdal Snekkerverksted AS
Uvdal Snekkerverksted AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nore Og Uvdal, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av møbler. Virksomheten ble stiftet i 2004 og har vært i drift i 22 år. André Øyberg er daglig leder, og Geir Erik Prestegården er styreleder. Selskapet er ett av 1 485 i Norge innen produksjon av møbler. Det er eldre enn 73 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Produksjon, kjøp og salg av trelast, møbler og innredninger, bygging av hus og hytter, samt det som naturlig hører sådan til.
AI-sammendrag
Omsetningsfall på 10% til 17 mill. kr og et underskudd på 437 000 kr gir svak lønnsomhet i en bransje der omsetningen ellers plasserer aktøren blant de største 25%. Den solide egenkapitalen, som ligger over bransjesnittet, gir likevel handlingsrom, og som heleid datterselskap av Uvdal Trelast Eiendom AS har virksomheten en stabil eierstruktur. Fire kunngjøringer de siste to årene og en driftsmargin under snittet tilsier at det er verdt å følge utviklingen fremover.
API og MCPGET /company/986464603
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/986464603" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "986464603",
"name": "UVDAL SNEKKERVERKSTED AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "31.000",
"nace_desc": "Produksjon av møbler",
"employees": 13,
"address": { "municipality": "NORE OG UVDAL", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "986464603" })Spør AI-assistenten
Hvor i Nore Og Uvdal holder Uvdal Snekkerverksted AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Uvdal Snekkerverksted AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Uvdal Snekkerverksted AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −9,5 % fra 2024 · −43,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 16,53 mill kr | −518 589 kr | −437 420 kr | 7,58 mill kr | 3,12 mill kr | 4,46 mill kr |
| 2024 | 18,27 mill kr | −1,96 mill kr | −1,67 mill kr | 7,48 mill kr | 3,15 mill kr | 4,32 mill kr |
| 2023 | 26,89 mill kr | −238 312 kr | −383 800 kr | 10,89 mill kr | 3,00 mill kr | 7,89 mill kr |
| 2022 | 39,43 mill kr | 4,49 mill kr | 3,44 mill kr | 12,88 mill kr | 3,97 mill kr | 8,91 mill kr |
| 2021 | 29,16 mill kr | 2,15 mill kr | 1,64 mill kr | 9,56 mill kr | 2,96 mill kr | 6,60 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 53 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 3,2 mill kr (42 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 94 000 kr
API og MCPGET /company/986464603/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/986464603/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "986464603",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 16533996,
"operating_profit": -518589,
"net_profit": -437420,
"equity": 3124099,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 18272624,
"operating_profit": -1964417,
"net_profit": -1673173,
"equity": 3152439,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "986464603" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Uvdal Snekkerverksted AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Uvdal Snekkerverksted AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Uvdal Snekkerverksted AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 20.01.2020Styre
2Sist endret 24.03.2026Regnskapsfører
1Sist endret 07.06.2017Revisor
1Sist endret 23.09.2025API og MCPGET /company/986464603/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/986464603/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "986464603",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "986464603" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Uvdal Snekkerverksted AS?
List alle roller i Uvdal Snekkerverksted AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Uvdal Snekkerverksted AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Uvdal Trelast Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/986464603/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/986464603/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "986464603",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "UVDAL TRELAST EIENDOM AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "986464603" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Uvdal Snekkerverksted AS eier Uvdal Trelast Eiendom AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Uvdal Snekkerverksted AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Uvdal Snekkerverksted AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Uvdal Trelast Eiendom AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/986464603/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/986464603/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "986464603",
"chain": [
{ "org_no": "918860339", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "986464603", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "986464603" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Uvdal Snekkerverksted AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Uvdal Snekkerverksted AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Uvdal Snekkerverksted AS | BEDR | Produksjon av møbler | Nore Og Uvdal | 13 |
Kunngjøringer36
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.3.2026 | Styre ↗ |
| 23.9.2025 | Revisor ↗ |
| 30.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 27.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/986464603/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/986464603/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "986464603",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-03-24", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "986464603" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Uvdal Snekkerverksted AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Uvdal Snekkerverksted AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Uvdal Snekkerverksted AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:15→13
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:14→15
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:13→14
- Endring i roller og styre−Finn Jørgen Bugge(Styremedlem)
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 53,1 % av driftsinntektene — 16,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -3,1 % | 2,8 % |
| Resultatmargin | -2,6 % | 1,8 % |
| Egenkapitalandel | 41,2 % | 37,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,74 | 1,52 |
| Gjeldsgrad | 1,43 | 0,87 |
| Egenkapitalrentabilitet | -14,0 % | 7,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -9,5 % | +1,1 % |
| Omsetning per ansatt | 1,27 mill kr | 1,51 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 28,9 % | 38,5 % |
| Lønnskostnad | 53,1 % | 36,8 % |
| Annen driftskostnad | 19,5 % | 18,7 % |
| Avskrivninger | 1,6 % | 1,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/986464603/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/986464603/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "986464603",
"nace_code": "31.000",
"industry_count": 541,
"revenue": { "value": 16533996, "percentile": 0.8426 },
"operating_margin": { "value": -0.0314, "percentile": 0.3113 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "986464603" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Uvdal Snekkerverksted AS blant de 541 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Uvdal Snekkerverksted AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Uvdal Snekkerverksted AS blant de største selskapene innen produksjon av møbler?
Offentlig støtte
Uvdal Snekkerverksted AS er registrert med 3 tildelinger fra Innovasjon Norge (410 000 kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 31.8.2022 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 150 000 kr | Tilskudd |
| 16.12.2020 | Klynger og nettverk | Klyngeprogrammet | 10 000 kr | Tilskudd |
| 16.12.2020 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 250 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/986464603/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/986464603/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "986464603",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Distriktsutviklingstilskudd",
"innvilget_belop": 150000,
"innvilget_dato": "2022-08-31",
…
},
…
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": []
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "986464603" })Spør AI-assistenten
Oppsummer all offentlig støtte til Uvdal Snekkerverksted AS per år.
Hvilken offentlig støtte har Uvdal Snekkerverksted AS fått?
Hvor mye har Uvdal Snekkerverksted AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Investeringer
UVDAL SNEKKERVERKSTED AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Numehytta AS | Rollag | 7,2 % | 2015 | 2022 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Uvdal Snekkerverksted AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Uvdal Snekkerverksted AS?
Det er registrert 1 485 selskaper i Norge innen produksjon av møbler.
Er Uvdal Snekkerverksted AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2004, som er lenger enn 73 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 17 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Uvdal Snekkerverksted AS i Enhetsregisteret?
Uvdal Snekkerverksted AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Uvdal Snekkerverksted AS?
Uvdal Snekkerverksted AS driver innen produksjon av møbler, med NACE-kode 31.000 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Produksjon, kjøp og salg av trelast, møbler og innredninger, bygging av hus og hytter, samt det som naturlig hører sådan til.
Hvem er daglig leder i Uvdal Snekkerverksted AS?
Daglig leder i Uvdal Snekkerverksted AS er André Øyberg, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Uvdal Snekkerverksted AS?
Geir Erik Prestegården er registrert som styreleder i Uvdal Snekkerverksted AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Uvdal Snekkerverksted AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Uvdal Trelast Eiendom AS største eier i Uvdal Snekkerverksted AS med 100 % av aksjene.
Er Uvdal Snekkerverksted AS en del av et konsern?
Uvdal Snekkerverksted AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Uvdal Trelast Eiendom AS, som eier 100 % av selskapet.
Hva er omsetningen til Uvdal Snekkerverksted AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 16,53 mill kr, ned 10 % fra 2024. Egenkapitalen var 3,12 mill kr ved årsslutt.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.