- Omsetning
- −16 000
- −109,6 %
- Resultat
- −38 960
- 7 års regnskap
Om Numehytta AS
Numehytta AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Rollag, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Geir Kongsjorden er styrets leder. I 2025 hadde Numehytta AS en omsetning på −16 000 kr, en nedgang på 110 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 38 960 kr. Egenkapitalen var −249 331 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Gsk Finans AS med 28,4 % av aksjene. Selskapet er ett av 25 innen oppføring av bygninger i Rollag, og ett av 24 637 i Norge. Det er eldre enn 60 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Bygge nøkkelferdige boliger og fritidsboliger for salg til kunde.
Formål
Utvikle eiendomsprosjekter, herunder prosjektere, oppføre, markedsføre og selge boliger og fritidsboliger.
API og MCPGET /company/913933435
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913933435" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913933435",
"name": "NUMEHYTTA AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ROLLAG", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "913933435" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Numehytta AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Numehytta AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Rollag holder Numehytta AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −109,6 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | −16 000 kr | −58 727 kr | −38 960 kr | 163 080 kr | −249 331 kr | 412 411 kr |
| 2024 | 166 874 kr | −118 523 kr | −228 946 kr | 199 799 kr | −210 372 kr | 410 171 kr |
| 2023 | 471 321 kr | −777 000 kr | −1,03 mill kr | 3,69 mill kr | 18 574 kr | 3,67 mill kr |
| 2022 | 12,16 mill kr | −310 841 kr | −343 800 kr | 3,42 mill kr | 1,05 mill kr | 2,37 mill kr |
| 2021 | 23,11 mill kr | 1,44 mill kr | 1,40 mill kr | 6,76 mill kr | 1,39 mill kr | 5,37 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIBankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 83 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/913933435/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913933435/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913933435",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": -16000,
"operating_profit": -58727,
"net_profit": -38960,
"equity": -249331,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 166874,
"operating_profit": -118523,
"net_profit": -228946,
"equity": -210372,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "913933435" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Numehytta AS per år.
Hvordan har omsetningen til Numehytta AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Numehytta AS i 2025?
Roller og styre5
Styre
4Sist endret 20.02.2024Regnskapsfører
1Sist endret 05.08.2014API og MCPGET /company/913933435/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913933435/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913933435",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "913933435" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Numehytta AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Numehytta AS?
Hvem er regnskapsfører for Numehytta AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Fulsaas Holding AS25,3 %
- Fulsaas Maskin AShadde 25,3 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Gsk Finans AS | Selskap | Ordinære aksjer | 28,4 % | 119 |
| Fulsaas Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 25,3 % | 106 |
| Nina Karine Moen Bjerkgård | Person | Ordinære aksjer | 24,1 % | 101 |
| Bjørkildsen Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 22,2 % | 93 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/913933435/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913933435/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913933435",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "GSK FINANS AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 28.4, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "FULSAAS HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 25.3, "year": 2025, … },
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "913933435" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Numehytta AS eier Gsk Finans AS, og hvem eier resten?
Er Numehytta AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Numehytta AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Numehytta AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Rollag | − |
Kunngjøringer40
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.10.2024 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 5.10.2024 | Revisor ↗ |
| 6.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.2.2024 | Signatur ↗ |
| 20.2.2024 | Styre ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 19.7.2023 | Daglig leder ↗ |
| 19.7.2023 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/913933435/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913933435/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913933435",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "913933435" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Numehytta AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Numehytta AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Numehytta AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -152,9 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,40 | 1,30 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/913933435/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913933435/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913933435",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12274,
"revenue": { "value": -16000, "percentile": 0.0015 },
"operating_margin": { "value": 3.6704, "percentile": 0.9986 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "913933435" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Numehytta AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Numehytta AS på i bransjen?
Hvor ligger Numehytta AS blant de 12274 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Offentlig støtte
Numehytta AS er registrert med 4 tildelinger fra Innovasjon Norge (1,74 mill kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 22.10.2020 | Klynger og nettverk | Bedriftsnettverk | 645 000 kr | Tilskudd |
| 6.8.2019 | Klynger og nettverk | Bedriftsnettverk | 590 000 kr | Tilskudd |
| 17.11.2014 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 400 000 kr | Tilskudd |
| 2.9.2014 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 100 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/913933435/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913933435/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913933435",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Klynger og nettverk",
"innvilget_belop": 645000,
"innvilget_dato": "2020-10-22",
…
},
…
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": []
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "913933435" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Numehytta AS fått?
Hvor mye har Numehytta AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Oppsummer all offentlig støtte til Numehytta AS per år.
Investeringer
NUMEHYTTA AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 3dmake AS | Flesberg | 17,0 % | 2018 | 2019 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Numehytta AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Numehytta AS?
Det er registrert 24 637 selskaper i Norge innen oppføring av bygninger, hvorav 25 i Rollag.
Er Numehytta AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2014, som er lenger enn 60 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 805 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Numehytta AS et aktivt selskap?
Numehytta AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem eier Numehytta AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Gsk Finans AS største eier i Numehytta AS med 28,4 % av aksjene. Nest størst er Fulsaas Holding AS med 25,3 %.
Hva er omsetningen til Numehytta AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på −16 000 kr, ned 110 % fra 2024. Egenkapitalen var −249 331 kr ved årsslutt.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Numehytta AS?
Numehytta AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Får Numehytta AS støtte fra Innovasjon Norge eller Forskningsrådet?
I offentlige tildelingsdata er Numehytta AS oppført med 4 tildelinger fra Innovasjon Norge (til sammen 1,74 mill kr). Detaljene vises i seksjonen Offentlig støtte på denne siden.
Er Numehytta AS registrert i MVA-registeret?
Numehytta AS er registrert i MVA-registeret (siden 2014) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hva er organisasjonsnummeret til Numehytta AS?
Numehytta AS har org.nr 913 933 435 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Hvem fører regnskapet til Numehytta AS?
Numedal Regnskapskontor AS er registrert som regnskapsfører for Numehytta AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.