- Omsetning
- 42,2 mill
- −22,1 %
- Resultat
- −6,4 mill
- −162,1 %
- Ansatte
- 18
Om Radiocrafts AS
Radiocrafts AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk. Virksomheten ble stiftet i 2003 og har vært i drift i 23 år. Peder Martin Evjen er daglig leder, og Hans Erik Larsson er styreleder. I 2025 hadde Radiocrafts AS en omsetning på 42,19 mill kr, en nedgang på 22 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 6,44 mill kr. Egenkapitalen var 24,58 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Lumenradio Ab med 89,7 % av aksjene. Selskapet er ett av 472 innen forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk i Oslo, og ett av 1 850 i Norge. Det er eldre enn 90 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (66 %).
Aktivitet
Annen forskning og annet utviklingsarbeid innen naturvitenskap og teknikk.
Formål
Utvikling og salg av kortholdsradioprodukter og virksomheter knyttet opp mot dette, samt å erverve eller foreta investeringer i slike virksomheter.
API og MCPGET /company/985876096
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985876096" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985876096",
"name": "RADIOCRAFTS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "72.100",
"nace_desc": "Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk",
"employees": 18,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "985876096" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Radiocrafts AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Radiocrafts AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Radiocrafts AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −22,1 % fra 2024 · +95,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 42,19 mill kr | −4,11 mill kr | −6,44 mill kr | 33,02 mill kr | 24,58 mill kr | 8,44 mill kr |
| 2024 | 54,16 mill kr | 9,71 mill kr | 10,36 mill kr | 44,70 mill kr | 31,02 mill kr | 13,68 mill kr |
| 2023 | 67,21 mill kr | 20,36 mill kr | 15,67 mill kr | 31,45 mill kr | 20,66 mill kr | 10,80 mill kr |
| 2022 | 38,81 mill kr | 10,49 mill kr | 9,09 mill kr | 19,10 mill kr | 24,17 mill kr | 3,71 mill kr |
| 2021 | 21,61 mill kr | −208 485 kr | −279 328 kr | 11,06 mill kr | 17,55 mill kr | 2,29 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 45 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 34 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 68 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/985876096/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985876096/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985876096",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 42192351,
"operating_profit": -4114382,
"net_profit": -6439357,
"equity": 24579932,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 54164767,
"operating_profit": 9713187,
"net_profit": 10361640,
"equity": 31019289,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "985876096" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Radiocrafts AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Radiocrafts AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Radiocrafts AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 24.07.2003Styre
3Sist endret 22.05.2026Regnskapsfører
1Sist endret 03.11.2026Revisor
1Sist endret 20.11.2024API og MCPGET /company/985876096/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985876096/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985876096",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "985876096" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Radiocrafts AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Radiocrafts AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Radiocrafts AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 8 ute
- Lumenradio Ab100 %
- Evjen Invest AShadde 53,4 %
- Moholdt Holding AShadde 31,5 %
- Praevians AShadde 5 %
- Radiocrafts AShadde 5 %
- Tom Sjøliehadde 2,9 %
- Ørjan Nottveithadde 1 %
- Tor-Anders Lunderhadde 1 %
… og 1 flere
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Lumenradio Ab | Selskap | A-aksjer | 89,7 % | 246 471 |
| Lumenradio Ab | Selskap | B-aksjer | 10,3 % | 28 186 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/985876096/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985876096/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985876096",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "LUMENRADIO AB", "is_corporate": true, "ownership_pct": 89.74, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "LUMENRADIO AB", "is_corporate": true, "ownership_pct": 10.26, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "985876096" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Radiocrafts AS eier Lumenradio Ab, og hvem eier resten?
Er Radiocrafts AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Radiocrafts AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Radiocrafts AS | BEDR | Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk | Oslo | 18 |
Kunngjøringer55
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.5.2026 | Styre ↗ |
| 23.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.1.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 23.12.2024 | Styre ↗ |
| 20.11.2024 | Revisor ↗ |
| 23.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.10.2023 | Styre ↗ |
| 6.9.2023 | Kapital ↗ |
| 6.9.2023 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/985876096/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985876096/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985876096",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-22", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-04-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "985876096" })Spør AI-assistenten
Når ble Radiocrafts AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Radiocrafts AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Radiocrafts AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ECIT SERVICES AS(Regnskapsfører)−ECIT VEIBY AKONTO AS(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:20→18
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:16→20
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:18→16
- Endring i roller og styre+Hans Erik Larsson(Styrets leder)−Peter Emanuel Lindkvist(Styrets leder)
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 45,3 % av driftsinntektene — 22,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -9,8 % | -4,4 % |
| Resultatmargin | -15,3 % | -3,6 % |
| Egenkapitalandel | 74,4 % | 50,1 % |
| Likviditetsgrad | 3,90 | 1,53 |
| Gjeldsgrad | 0,34 | 0,39 |
| Egenkapitalrentabilitet | -26,2 % | -1,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -22,1 % | -2,3 % |
| Omsetning per ansatt | 2,34 mill kr | 1,47 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 45,3 % | 23,3 % |
| Lønnskostnad | 34,2 % | 52,1 % |
| Annen driftskostnad | 30,1 % | 28,2 % |
| Avskrivninger | 0,2 % | 2,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/985876096/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985876096/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985876096",
"nace_code": "72.100",
"industry_count": 1247,
"revenue": { "value": 42192351, "percentile": 0.9402 },
"operating_margin": { "value": -0.0975, "percentile": 0.4492 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "985876096" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Radiocrafts AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Radiocrafts AS blant de største selskapene innen forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk?
Hvor solid er Radiocrafts AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Offentlig støtte
Radiocrafts AS er registrert med 2 tildelinger fra Innovasjon Norge (820 000 kr) og 15 SkatteFUNN-søknader, 11 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 15.4.2026 | Innovasjonstilskudd | Andre innovasjonstilskudd | 70 000 kr | Tilskudd |
| 25.9.2020 | Ekstraordinære tiltak | Koronatiltak | 750 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/985876096/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985876096/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985876096",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Innovasjonstilskudd",
"innvilget_belop": 70000,
"innvilget_dato": "2026-04-15",
…
},
…
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{ "prosjekttittel": "RIIM - IP mesh", "godkjent": false, "innsendt_dato": "2020-08-27", … },
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "985876096" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Radiocrafts AS fått?
Hvor mye har Radiocrafts AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Radiocrafts AS søkt om, og ble de godkjent?
Investeringer
RADIOCRAFTS AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Radiocrafts AS | Oslo | 5,0 % | 2020 | 2022 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Radiocrafts AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Radiocrafts AS?
Det er registrert 1 850 selskaper i Norge innen forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk, hvorav 472 i Oslo.
Er Radiocrafts AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2003, som er lenger enn 90 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 11 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Radiocrafts AS bedre enn andre i bransjen?
Radiocrafts AS hadde en driftsmargin på −9,8 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på −4,4 % for forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk.
Hvilken status har Radiocrafts AS i Enhetsregisteret?
Radiocrafts AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Radiocrafts AS?
Daglig leder i Radiocrafts AS er Peder Martin Evjen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Radiocrafts AS?
Største aksjonær i Radiocrafts AS er Lumenradio Ab med 89,7 % av aksjene, fulgt av Lumenradio Ab (10,3 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Radiocrafts AS?
I 2025 omsatte Radiocrafts AS for 42,19 mill kr, ned 22 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 6,44 mill kr.
Hva er driftsresultatet til Radiocrafts AS?
I 2025 hadde Radiocrafts AS et driftsresultat på −4,11 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på −9,8 %.
Hvordan kommer jeg i kontakt med Radiocrafts AS?
I Enhetsregisteret har Radiocrafts AS registrert nettsiden www.radiocrafts.com. Telefonnummer er også registrert og vises på selskapssiden.
Hvem er revisor for Radiocrafts AS?
Radiocrafts AS bruker Ecit Services AS som regnskapsfører og Bdo AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.