- Omsetning
- 6,7 mill
- +1,1 %
- Resultat
- 364 470
- +181,2 %
Om Idrettslaget Holeværingen
Idrettslaget Holeværingen er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Hole, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber. Virksomheten ble stiftet i 1895 og har vært i drift i 131 år. Sebastian Benjamin Troupe er daglig leder, og Henning Brekke er styreleder. I 2025 hadde Idrettslaget Holeværingen en omsetning på 6,74 mill kr, en økning på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 364 470 kr. Egenkapitalen var 9,90 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 16 innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Hole, og ett av 14 047 i Norge. Det er eldre enn 96 % av selskapene i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).
Aktivitet
Breddeidrett for barn og unge. Vi har pr. idag barneidrettsgruppe, trimgruppe, hoppgruppe, skigruppe, håndballgruppe og fotballgruppe.
API og MCPGET /company/985195501
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985195501" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985195501",
"name": "IDRETTSLAGET HOLEVÆRINGEN",
"org_form": "FLI",
"nace_code": "93.120",
"nace_desc": "Aktiviteter i idrettslag og -klubber",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HOLE", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "985195501" })Spør AI-assistenten
Er Idrettslaget Holeværingen registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Idrettslaget Holeværingen med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Idrettslaget Holeværingen: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +1,1 % fra 2024 · +11,3 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,74 mill kr | 486 154 kr | 364 470 kr | 13,42 mill kr | 9,90 mill kr | 3,51 mill kr |
| 2024 | 6,67 mill kr | 339 541 kr | 129 604 kr | 13,25 mill kr | 9,54 mill kr | 3,71 mill kr |
| 2023 | 6,06 mill kr | −870 983 kr | −1,21 mill kr | 13,56 mill kr | 9,41 mill kr | 4,15 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2024 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 59 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 21 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 43 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
API og MCPGET /company/985195501/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985195501/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985195501",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 6740492,
"operating_profit": 486154,
"net_profit": 364470,
"equity": 9903883,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 6667119,
"operating_profit": 339541,
"net_profit": 129604,
"equity": 9539413,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "985195501" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Idrettslaget Holeværingen i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Idrettslaget Holeværingen fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Idrettslaget Holeværingen de siste årene.
Roller og styre10
Daglig leder
1Sist endret 05.01.2024Styre
7Sist endret 20.05.2026Regnskapsfører
1Sist endret 03.11.2026Revisor
1Sist endret 07.10.2023API og MCPGET /company/985195501/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985195501/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985195501",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "985195501" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Idrettslaget Holeværingen: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Idrettslaget Holeværingen?
Hvem er daglig leder og styreleder i Idrettslaget Holeværingen?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Idrettslaget Holeværingen | AAFY | Aktiviteter i idrettslag og -klubber | Hole | − |
Kunngjøringer2
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 19.9.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/985195501/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985195501/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985195501",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … }
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "985195501" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Idrettslaget Holeværingen i Brønnøysundregistrene?
Når ble Idrettslaget Holeværingen sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Idrettslaget Holeværingen sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ECIT SERVICES AS(Regnskapsfører)−ECIT VEIBY AKONTO AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+Eline Redner Tverran(Styremedlem)+Gry Halvorsen Høva(Styremedlem)+Lars Andreas Grønnevik(Varamedlem)−Ellen Marie Fjelstad Teilgård(Styremedlem)−Frode Thorset Kvernhaugen(Styremedlem)
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 58,7 % av driftsinntektene — 18,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,2 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | 5,4 % | 4,2 % |
| Egenkapitalandel | 73,8 % | 80,8 % |
| Likviditetsgrad | 7,31 | 3,00 |
| Gjeldsgrad | 0,35 | 0,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 3,7 % | 6,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +1,1 % | +6,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 4,0 % | 9,6 % |
| Lønnskostnad | 20,9 % | 34,8 % |
| Annen driftskostnad | 58,7 % | 40,5 % |
| Avskrivninger | 11,3 % | 2,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/985195501/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985195501/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985195501",
"nace_code": "93.120",
"industry_count": 824,
"revenue": { "value": 6740492, "percentile": 0.6914 },
"operating_margin": { "value": 0.0721, "percentile": 0.5908 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "985195501" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Idrettslaget Holeværingen sammenlignet med andre i bransjen?
Er Idrettslaget Holeværingen blant de største selskapene innen aktiviteter i idrettslag og -klubber?
Hvor solid er Idrettslaget Holeværingen sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså i Hole
1 000+ til i Hole →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Idrettslaget Holeværingen
Hvor stor er bransjen Idrettslaget Holeværingen tilhører?
Idrettslaget Holeværingen er ett av 16 selskaper innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Hole, og ett av 14 047 på landsbasis.
Hvor lenge har Idrettslaget Holeværingen eksistert sammenlignet med bransjen?
Idrettslaget Holeværingen ble etablert i 1895 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 96 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Idrettslaget Holeværingen sammenlignet med bransjen?
Medianen for aktiviteter i idrettslag og -klubber er en driftsmargin på 4,2 %. Idrettslaget Holeværingen lå på 7,2 % i siste tilgjengelige regnskap.
Er Idrettslaget Holeværingen et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Forening/lag/innretning og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Idrettslaget Holeværingen i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen FLI?
Organisasjonsformen til Idrettslaget Holeværingen er Forening/lag/innretning, forkortet FLI. Dette er en organisasjon drevet på ideelt eller frivillig grunnlag.
Hvem leder Idrettslaget Holeværingen?
Sebastian Benjamin Troupe er registrert som daglig leder i Idrettslaget Holeværingen.
Hva omsatte Idrettslaget Holeværingen for i 2025?
Idrettslaget Holeværingen hadde i 2025 en omsetning på 6,74 mill kr og et overskudd på 364 470 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Idrettslaget Holeværingen?
Driftsresultatet for 2025 var 486 154 kr (driftsmargin 7,2 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor holder Idrettslaget Holeværingen til?
Idrettslaget Holeværingen holder til i Idrettshuset Svensrudmoen Trongmoen 45, 3530, RØYSE, i Hole kommune i Buskerud.
Er Idrettslaget Holeværingen MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2020. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.