Hopp til innhold
Nytt: sokfirma i Claude og ChatGPT – salgslister, soliditet, konsern og mer.Les mer →
Aktivt selskap
Forening/lag/innretning

Sarpsborg Idrettslag

Org.nr 975470296

www.sarpsborgil.no

Om Sarpsborg Idrettslag

Sarpsborg Idrettslag er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Sarpsborg, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber. Virksomheten ble stiftet i 1931 og har vært i drift i 95 år. Odd Atle Andreassen er styrets leder. I 2024 hadde Sarpsborg Idrettslag en omsetning på 5,97 mill kr, en nedgang på 10 % fra 2023. Selskapet endte året med et underskudd på 372 784 kr. Egenkapitalen var 5,68 mill kr ved utgangen av 2024. Selskapet er ett av 132 innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Sarpsborg, og ett av 14 043 i Norge. Det er eldre enn 87 % av selskapene i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).

Aktivitet

Idrettslag med følgende grupper: Svømming. Alpint. Friidrett. Barneidrettsskole. Trimgrupper. Langrenn. Fritidsgruppe.

API og MCPGET /company/975470296

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/975470296" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "975470296",
  "name": "SARPSBORG IDRETTSLAG",
  "org_form": "FLI",
  "nace_code": "93.120",
  "nace_desc": "Aktiviteter i idrettslag og -klubber",
  "employees": 63,
  "address": { "municipality": "SARPSBORG", "county": "ØSTFOLD", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "975470296" })

Spør AI-assistenten

  • Gi meg en kort oversikt over Sarpsborg Idrettslag: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Sarpsborg Idrettslag registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Sarpsborg Idrettslag stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Balanse

2024
Eiendeler5,94 mill kr
Anleggsmidler22 %1,29 mill krOmløpsmidler78 %4,65 mill kr
Egenkapital og gjeld5,94 mill kr
Opptjent egenkapital96 %5,68 mill krLangsiktig gjeld0 %0 krKortsiktig gjeld4 %261 004 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader6,40 mill kr
Finansinntekter66 479 kr
Finanskostnader1 323 kr
Netto finans65 156 kr
Ordinært resultat før skatt−372 784 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20245,97 mill kr−437 940 kr−372 784 kr5,94 mill kr5,68 mill kr261 004 kr
20236,63 mill kr295 670 kr326 133 kr6,51 mill kr6,06 mill kr437 030 kr
20225,64 mill kr−318 142 kr−301 246 kr161 312 kr5,75 mill kr412 370 kr
20214,53 mill kr226 776 kr229 023 kr6,48 mill kr6,05 mill kr431 423 kr
202031 680 kr–87 957 kr654 380 kr6,28 mill kr372 986 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2024-regnskapet er andre driftskostnader den største kostnadsposten, og posten oversteg driftsinntektene.

Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 70 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.

API og MCPGET /company/975470296/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/975470296/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "975470296",
  "years": [
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 5966712,
      "operating_profit": -437940,
      "net_profit": -372784,
      "equity": 5682781,
      …
    },
    {
      "year": 2023,
      "revenue": 6633115,
      "operating_profit": 295670,
      "net_profit": 326133,
      "equity": 6055565,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "975470296" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sarpsborg Idrettslag de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sarpsborg Idrettslag per år.
  • Hvordan har omsetningen til Sarpsborg Idrettslag utviklet seg fra 2020 til 2024?

Roller og styre13

Styre

11Sist endret 20.01.2026
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
Per Arnfinn Fillingsnes(f. 1949)
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
Linn-Beate Hauge Tjernsbekk(f. 1981)
StyremedlemSignatur
Øystein Mæland Andersen(f. 1977)
StyremedlemSignatur
Lars Gamlesanne(f. 1969)
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 13.07.2013
Regnskapsfører
repr. NUMERO PER OLAV KLEMSDALGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 11.04.2022
Revisor
repr. CENTER REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/975470296/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/975470296/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "975470296",
  "roles": [
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "975470296" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Sarpsborg Idrettslag: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Sarpsborg Idrettslag?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Sarpsborg Idrettslag?

Eierstruktur

Sarpsborg Idrettslag
975470296 · 63 ansatte

Datterselskaper av Sarpsborg Idrettslag

1 selskaper
Kjerringåsen Alpinsenter AS
948953595 · AS · 9 ansatte
51.2 %
API og MCPGET /company/975470296/ownership

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/975470296/ownership" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "975470296",
  "chain": [
    { "org_no": "975470296", "owner_pct": null, … }
  ],
  "subsidiaries_total": 1,
  …
}

MCP

get_company_ownership_chain({ "org_no": "975470296" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilke datterselskaper har Sarpsborg Idrettslag, og hvor mye eier det i hvert av dem?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Sarpsborg IdrettslagAAFYAktiviteter i idrettslag og -klubberSarpsborg63

Kunngjøringer12

API og MCPGET /company/975470296/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/975470296/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "975470296",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2025-05-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2023-05-31", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "975470296" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Sarpsborg Idrettslag sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Sarpsborg Idrettslag sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Sarpsborg Idrettslag i Brønnøysundregistrene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:59→63
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:58→59
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:57→58
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:55→57
  5. Endring i roller og styre

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 107,3 % av driftsinntektene — 66,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2024Bransjemedian
Driftsmargin-7,3 %4,2 %
Resultatmargin-6,2 %4,2 %
Egenkapitalandel95,6 %80,8 %
Likviditetsgrad17,813,04
Gjeldsgrad0,050,18
Egenkapitalrentabilitet-6,6 %6,0 %
Omsetningsvekst (siste år)-10,0 %+6,6 %
Omsetning per ansatt94 709,714 kr374 560,282 kr
Andel av driftsinntekter2024Bransjemedian
Annen driftskostnad107,3 %40,5 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/975470296/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/975470296/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "975470296",
  "nace_code": "93.120",
  "industry_count": 824,
  "revenue": { "value": 5966712, "percentile": 0.6654 },
  "operating_margin": { "value": -0.0734, "percentile": 0.1791 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "975470296" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor ligger Sarpsborg Idrettslag blant de 824 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Sarpsborg Idrettslag sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Sarpsborg Idrettslag blant de største selskapene innen aktiviteter i idrettslag og -klubber?

Investeringer

SARPSBORG IDRETTSLAG eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Kjerringåsen Alpinsenter ASSarpsborg51.2 %20182025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Godt å vite om Sarpsborg Idrettslag

Hvor stor er bransjen Sarpsborg Idrettslag tilhører?

Sarpsborg Idrettslag er ett av 132 selskaper innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Sarpsborg, og ett av 14 043 på landsbasis.

Hvor lenge har Sarpsborg Idrettslag eksistert sammenlignet med bransjen?

Sarpsborg Idrettslag ble etablert i 1931 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 87 % av selskapene.

Hvordan er lønnsomheten til Sarpsborg Idrettslag sammenlignet med bransjen?

Medianen for aktiviteter i idrettslag og -klubber er en driftsmargin på 4,2 %. Sarpsborg Idrettslag lå på −7,3 % i siste tilgjengelige regnskap.

Er Sarpsborg Idrettslag et aktivt selskap?

Selskapet er i ordinær drift som Forening/lag/innretning. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Sarpsborg Idrettslag i Brønnøysundregistrene.

Hva driver Sarpsborg Idrettslag med?

Sarpsborg Idrettslag er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber (næringskode 93.120). Registrert aktivitet: Idrettslag med følgende grupper: Svømming.

Hva betyr organisasjonsformen FLI?

Organisasjonsformen til Sarpsborg Idrettslag er Forening/lag/innretning, forkortet FLI. Dette er en organisasjon drevet på ideelt eller frivillig grunnlag.

Hva omsatte Sarpsborg Idrettslag for i 2024?

Siste tilgjengelige regnskap (2024) viser en omsetning på 5,97 mill kr, ned 10 % fra 2023. Egenkapitalen var 5,68 mill kr ved årsslutt.

Hvor solid er økonomien i Sarpsborg Idrettslag?

Basert på regnskapstallene for 2024 har Sarpsborg Idrettslag økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.

Hvor mange jobber i Sarpsborg Idrettslag?

Det er registrert 63 ansatte i Sarpsborg Idrettslag, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Østfold