- Omsetning
- 2,1 mill
- +14,8 %
- Resultat
- 132 050
- −42,4 %
- Ansatte
- 8
Om Hjelmeland Idrettslag
Hjelmeland Idrettslag er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Hjelmeland, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber. Virksomheten ble stiftet i 1910 og har vært i drift i 116 år. Sjur Atle Kleppa er styrets leder. I 2018 hadde Hjelmeland Idrettslag en omsetning på 2,14 mill kr, en økning på 15 % fra 2017. Selskapet endte året med et overskudd på 132 050 kr. Egenkapitalen var 2,24 mill kr ved utgangen av 2018. Selskapet er ett av 8 innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Hjelmeland, og ett av 14 054 i Norge. Det er eldre enn 93 % av selskapene i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).
Aktivitet
Idrettslag med fotball, håndball, ski og trimgruppe ( friidrett- og sykkel).
API og MCPGET /company/988117749
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988117749" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988117749",
"name": "HJELMELAND IDRETTSLAG",
"org_form": "FLI",
"nace_code": "93.120",
"nace_desc": "Aktiviteter i idrettslag og -klubber",
"employees": 8,
"address": { "municipality": "HJELMELAND", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "988117749" })Spør AI-assistenten
Hva driver Hjelmeland Idrettslag med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Hjelmeland Idrettslag: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Hjelmeland Idrettslag registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2017–2018 · +14,8 % fra 2017
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018 | 2,14 mill kr | 224 982 kr | 132 050 kr | 5,89 mill kr | 2,24 mill kr | 3,65 mill kr |
| 2017 | 1,86 mill kr | 194 432 kr | 229 383 kr | 3,24 mill kr | 2,11 mill kr | 1,13 mill kr |
Balanse
2018Hva årsregnskapet forteller
AIBankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 13 prosent av eiendelene ved utgangen av 2018, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
API og MCPGET /company/988117749/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988117749/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988117749",
"years": [
{
"year": 2018,
"revenue": 2136126,
"operating_profit": 224982,
"net_profit": 132050,
"equity": 2242333,
…
},
{
"year": 2017,
"revenue": 1860973,
"operating_profit": 194432,
"net_profit": 229383,
"equity": 2110283,
…
}
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "988117749" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Hjelmeland Idrettslag de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Hjelmeland Idrettslag per år.
Hvordan har omsetningen til Hjelmeland Idrettslag utviklet seg fra 2017 til 2018?
Roller og styre9
Styre
7Sist endret 21.04.2026Regnskapsfører
1Sist endret 09.04.2024Revisor
1Sist endret 06.03.2018API og MCPGET /company/988117749/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988117749/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988117749",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "988117749" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Hjelmeland Idrettslag?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Hjelmeland Idrettslag?
Hvem er regnskapsfører for Hjelmeland Idrettslag?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Hjelmeland Idrettslag | AAFY | Aktiviteter i idrettslag og -klubber | Hjelmeland | 8 |
Kunngjøringer2
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/988117749/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988117749/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988117749",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2019-06-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2018-06-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … }
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "988117749" })Spør AI-assistenten
Når ble Hjelmeland Idrettslag sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Hjelmeland Idrettslag sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Hjelmeland Idrettslag i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→8
- Endring i roller og styre+Mari Madland(Styremedlem)+Sjur Atle Kleppa(Styrets leder)−Jofrid Hia(Styremedlem)−Torborg Kleppa(Styrets leder)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:8→7
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 7,0 % av driftsinntektene — 27,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2018 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,5 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | 6,2 % | 4,2 % |
| Egenkapitalandel | 38,1 % | 80,8 % |
| Likviditetsgrad | 8,11 | 3,00 |
| Gjeldsgrad | 1,63 | 0,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 5,9 % | 6,0 % |
| Omsetning per ansatt | 267 015,75 kr | 374 560,282 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2018 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 7,0 % | 34,8 % |
| Annen driftskostnad | 18,4 % | 40,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/988117749/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988117749/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988117749",
"nace_code": "93.120",
"industry_count": 824,
"revenue": { "value": 2136126, "percentile": 0.5037 },
"operating_margin": { "value": 0.1053, "percentile": 0.6758 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "988117749" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Hjelmeland Idrettslag blant de 824 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Hjelmeland Idrettslag sammenlignet med andre i bransjen?
Er Hjelmeland Idrettslag blant de største selskapene innen aktiviteter i idrettslag og -klubber?
Lignende selskaper
AIOgså i Hjelmeland
+802 til i Hjelmeland →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Hjelmeland Idrettslag
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Hjelmeland Idrettslag?
Det er registrert 14 054 selskaper i Norge innen aktiviteter i idrettslag og -klubber, hvorav 8 i Hjelmeland.
Er Hjelmeland Idrettslag et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1910, som er lenger enn 93 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 38 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Hjelmeland Idrettslag bedre enn andre i bransjen?
Hjelmeland Idrettslag hadde en driftsmargin på 10,5 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4,2 % for aktiviteter i idrettslag og -klubber.
Hva er statusen til Hjelmeland Idrettslag?
Hjelmeland Idrettslag er et aktivt selskap registrert som Forening/lag/innretning i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem sitter i styret i Hjelmeland Idrettslag?
Sjur Atle Kleppa er registrert som styreleder i Hjelmeland Idrettslag, i et styre med 7 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hva er omsetningen til Hjelmeland Idrettslag?
I 2018 omsatte Hjelmeland Idrettslag for 2,14 mill kr, opp 15 % fra 2017. Årsresultatet ble et overskudd på 132 050 kr.
Hvor ligger Hjelmeland Idrettslag?
Forretningsadressen til Hjelmeland Idrettslag er Ramsbu 37, 4130, HJELMELAND i Hjelmeland kommune.
Hvordan kommer jeg i kontakt med Hjelmeland Idrettslag?
I Enhetsregisteret har Hjelmeland Idrettslag registrert nettsiden www.hjelmelandil.no. Telefonnummer er også registrert og vises på selskapssiden.
Hvem er revisor for Hjelmeland Idrettslag?
Hjelmeland Idrettslag bruker Hls Regnskap AS som regnskapsfører og Revisjon Ryfylke AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.