- Omsetning
- 20,4 mill
- −16,4 %
- Resultat
- −221 925
- −132,9 %
- Ansatte
- 10
Om Auro AS
Auro AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Drammen, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av maskiner og utstyr til generell bruk ikke nevnt annet sted. Virksomheten ble stiftet i 2002 og har vært i drift i 24 år. Stein Vidar Andersen er daglig leder, og Bjarne Moursund er styreleder. Selskapet er ett av 9 innen produksjon av maskiner og utstyr til generell bruk ikke nevnt annet sted i Drammen, og ett av 352 i Norge. Det er eldre enn 56 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (58 %).
Aktivitet
Utvikling, produksjon og salg av produksjons og pakkemaskiner, samt konsulenttjenester innen automatisering. Elektrisk installasjonsarbeid.
Formål
Utvikling, produksjon og salg av produksjons og pakkemaskiner, samt konsulenttjenester innen automatisering.
AI-sammendrag
Til tross for en omsetningsnedgang på 16% fra 2024 og et negativt resultat, opprettholder Auro sin posisjon blant de 25% mest omsetningssterke selskapene i sin bransje. EK-andelen på 50% gir likevel en solid finansiell buffer til å håndtere det svake driftsresultatet, mens det spredte eierskapet med EVRA AS som største aksjonær (30%) tyder på at ingen enkeltaktør har full kontroll.
API og MCPGET /company/984364652
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984364652" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984364652",
"name": "AURO AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "28.290",
"nace_desc": "Produksjon av maskiner og utstyr til generell bruk ikke nevnt annet sted",
"employees": 10,
"address": { "municipality": "DRAMMEN", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "984364652" })Spør AI-assistenten
Er Auro AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Auro AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Auro AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −16,4 % fra 2024 · +163,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 20,38 mill kr | −231 094 kr | −221 925 kr | 10,33 mill kr | 5,00 mill kr | 5,33 mill kr |
| 2024 | 24,37 mill kr | 892 889 kr | 673 879 kr | 9,37 mill kr | 5,22 mill kr | 4,14 mill kr |
| 2023 | 18,98 mill kr | 1,47 mill kr | 1,13 mill kr | 9,02 mill kr | 4,97 mill kr | 4,04 mill kr |
| 2022 | 9,60 mill kr | −715 028 kr | −439 342 kr | 5,90 mill kr | 4,37 mill kr | 1,53 mill kr |
| 2021 | 7,74 mill kr | 283 125 kr | 217 737 kr | 6,42 mill kr | 4,81 mill kr | 1,61 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 53 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 33 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 16 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 28 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/984364652/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984364652/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984364652",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 20384054,
"operating_profit": -231094,
"net_profit": -221925,
"equity": 5001202,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 24369698,
"operating_profit": 892889,
"net_profit": 673879,
"equity": 5223127,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "984364652" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Auro AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Auro AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Auro AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 04.04.2002Styre
3Sist endret 14.02.2018Regnskapsfører
1Sist endret 25.10.2008Revisor
1Sist endret 10.02.2004API og MCPGET /company/984364652/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984364652/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984364652",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "984364652" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Auro AS?
List alle roller i Auro AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Auro AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Auro AS5,1 %
- Halvor Ellef Dalenehadde 5,1 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Evra AS | Selskap | Ordinære aksjer | 30,0 % | 1 002 |
| Curium AS | Selskap | Ordinære aksjer | 29,9 % | 999 |
| Perander AS | Selskap | Ordinære aksjer | 29,9 % | 999 |
| Auro AS | Selskap | Ordinære aksjer | 5,1 % | 169 |
| For Future Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 5,1 % | 169 |
5 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/984364652/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984364652/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984364652",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "EVRA AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 30.02, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "CURIUM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 29.93, "year": 2025, … },
…
],
"total": 5
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "984364652" })Spør AI-assistenten
Er Auro AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Auro AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Auro AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Auro AS | BEDR | Produksjon av maskiner og utstyr til generell bruk ikke nevnt annet sted | Drammen | 10 |
Kunngjøringer40
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 14.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 13.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 12.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/984364652/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984364652/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984364652",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "984364652" })Spør AI-assistenten
Når leverte Auro AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Auro AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Auro AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:9→10
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:10→9
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 52,9 % av driftsinntektene — 17,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -1,1 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | -1,1 % | 3,2 % |
| Egenkapitalandel | 48,4 % | 52,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,53 | 1,86 |
| Gjeldsgrad | 1,07 | 0,76 |
| Egenkapitalrentabilitet | -4,4 % | 10,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -16,4 % | -5,4 % |
| Omsetning per ansatt | 2,04 mill kr | 1,78 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 52,9 % | 35,4 % |
| Lønnskostnad | 32,7 % | 35,3 % |
| Annen driftskostnad | 14,2 % | 17,6 % |
| Avskrivninger | 1,4 % | 1,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/984364652/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984364652/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984364652",
"nace_code": "28.290",
"industry_count": 208,
"revenue": { "value": 20384054, "percentile": 0.7902 },
"operating_margin": { "value": -0.0113, "percentile": 0.3101 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "984364652" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Auro AS på i bransjen?
Hvor ligger Auro AS blant de 208 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Auro AS sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Auro AS er registrert med 5 SkatteFUNN-søknader, 4 godkjent.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 13.8.2013 | Ultralyd sveiseprosess for tørre varer. | 2013–2014 | Godkjent |
| 31.8.2010 | Retrofit skrukork fyllelinje. | 2010–2011 | Godkjent |
| 30.8.2010 | RotoCap Vision | 2010–2011 | Avslått |
| 31.8.2006 | Aurofiller | 2006–2008 | Godkjent |
| 18.11.2003 | Skrukork applikator | 2003–2004 | Godkjent |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/984364652/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984364652/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984364652",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Ultralyd sveiseprosess for tørre varer.",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2013-08-13",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "984364652" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Auro AS fått?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Auro AS søkt om, og ble de godkjent?
Oppsummer all offentlig støtte til Auro AS per år.
Investeringer
AURO AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Auro AS | Drammen | 5,1 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Hydropower AS | Drammen | 5,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Vis 4 tilVis færre
Godt å vite om Auro AS
Hvor stor er bransjen Auro AS tilhører?
Auro AS er ett av 9 selskaper innen produksjon av maskiner og utstyr til generell bruk ikke nevnt annet sted i Drammen, og ett av 352 på landsbasis.
Hvor lenge har Auro AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Auro AS ble etablert i 2002 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 56 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Auro AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Auro AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Auro AS?
Stein Vidar Andersen er registrert som daglig leder i Auro AS.
Hvem eier Auro AS?
Auro AS eies i hovedsak av Evra AS (30 %). Totalt er det registrert 5 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Auro AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 20,38 mill kr, ned 16 % fra 2024. Egenkapitalen var 5,00 mill kr ved årsslutt.
Hvor mange jobber i Auro AS?
Det er registrert 10 ansatte i Auro AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Auro AS?
I Enhetsregisteret er Auro AS registrert med regnskapsfører Østlandske Regnskapskontor AS og revisor Mehren Revisjon AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.