Industri & Maling AS
- Omsetning
- 41,0 mill
- +7,6 %
- Resultat
- 5,9 mill
- +33,3 %
- Ansatte
- 20
Om Industri & Maling AS
Industri & Maling AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Harstad, Troms. Selskapet er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2001 og har vært i drift i 25 år. Rune Hermann Hjelmsø er daglig leder, og Gjermund Söder Vegge er styreleder. I 2025 hadde Industri & Maling AS en omsetning på 41,03 mill kr, en økning på 8 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 5,95 mill kr. Egenkapitalen var 8,41 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Hg Håndverksgruppen Norge AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 16 innen maler- og glassarbeid i Harstad, og ett av 4 957 i Norge. Det er eldre enn 89 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Entreprenørvirksomhet innen overflatebehandling, samt relaterte tjenester.
API og MCPGET /company/983103340
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983103340" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983103340",
"name": "INDUSTRI & MALING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.340",
"nace_desc": "Maler- og glassarbeid",
"employees": 20,
"address": { "municipality": "HARSTAD", "county": "TROMS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "983103340" })Spør AI-assistenten
Er Industri & Maling AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Industri & Maling AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Industri & Maling AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +7,6 % fra 2024 · +65,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 41,03 mill kr | 7,31 mill kr | 5,95 mill kr | 23,19 mill kr | 8,41 mill kr | 14,78 mill kr |
| 2024 | 38,14 mill kr | 5,24 mill kr | 4,46 mill kr | 20,86 mill kr | 9,99 mill kr | 10,87 mill kr |
| 2023 | 33,26 mill kr | 6,71 mill kr | 5,61 mill kr | 21,43 mill kr | 8,36 mill kr | 13,07 mill kr |
| 2022 | 33,31 mill kr | – | – | 23,12 mill kr | 8,27 mill kr | 4,84 mill kr |
| 2021 | 24,79 mill kr | 6,93 mill kr | 5,38 mill kr | 19,28 mill kr | 9,24 mill kr | 10,04 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 37 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 34 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 31 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/983103340/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983103340/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983103340",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 41031008,
"operating_profit": 7307245,
"net_profit": 5949331,
"equity": 8414076,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 38140619,
"operating_profit": 5235334,
"net_profit": 4462035,
"equity": 9987466,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "983103340" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Industri & Maling AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Industri & Maling AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Industri & Maling AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 14.03.2001Styre
2Sist endret 02.01.2025Regnskapsfører
1Sist endret 14.03.2001Revisor
1Sist endret 27.11.2021Fullmakt
(ikke i roller)API og MCPGET /company/983103340/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983103340/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983103340",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "983103340" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Industri & Maling AS?
List alle roller i Industri & Maling AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Industri & Maling AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 3 ute
- Rh Vedlikehold AShadde 51,7 %
- Jbh AShadde 24,2 %
- Stian Bogstrandhadde 24,2 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Hg Håndverksgruppen Norge AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 120 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/983103340/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983103340/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983103340",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "HG HÅNDVERKSGRUPPEN NORGE AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "983103340" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Industri & Maling AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Industri & Maling AS eier Hg Håndverksgruppen Norge AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Industri & Maling AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
- 52,9 %Wall Topco AS
- 1,8 %Buer Invest AS
- 1,2 %Valmora Equity Gmbh· Tyskland
- 0,9 %Chrv Holding Aps· Danmark
- 0,8 %Schwenke Holding AS
- 0,7 %Karlsvognen Holding AS
- 0,6 %Lars Lindvik AS
- 0,6 %Junijo Aps· Danmark
- 0,6 %Thue Bo II Aps· Danmark
- 0,5 %Tom Olsen Holding Aps· Danmark
Andre selskaper eid av Hg Håndverksgruppen Norge AS
70 selskaperAPI og MCPGET /company/983103340/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983103340/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983103340",
"chain": [
{ "org_no": "924600438", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "924600403", "owner_pct": 52.86, … },
{ "org_no": "997864425", "owner_pct": 100, … },
…
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "983103340" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Industri & Maling AS?
Hvem eier Industri & Maling AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Industri & Maling AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Industri & Maling AS | BEDR | Maler- og glassarbeid | Harstad | 20 |
Kunngjøringer57
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.1.2025 | Signatur ↗ |
| 2.1.2025 | Styre ↗ |
| 17.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.11.2021 | Revisor ↗ |
| 23.3.2021 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/983103340/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983103340/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983103340",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "983103340" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Industri & Maling AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Industri & Maling AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Industri & Maling AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ADMENTO EVENSKJER AS(Regnskapsfører)−ØKORÅD EVENSKJER AS(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:22→20
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:24→22
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:25→24
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 34,2 % av driftsinntektene — 14,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 17,8 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | 14,5 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandel | 36,3 % | 34,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,54 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 1,76 | 1,23 |
| Egenkapitalrentabilitet | 70,7 % | 18,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +7,6 % | -0,1 % |
| Omsetning per ansatt | 2,05 mill kr | 1,07 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 37,2 % | 27,1 % |
| Lønnskostnad | 34,2 % | 48,6 % |
| Annen driftskostnad | 9,4 % | 14,6 % |
| Avskrivninger | 1,4 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/983103340/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983103340/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983103340",
"nace_code": "43.340",
"industry_count": 1654,
"revenue": { "value": 41031008, "percentile": 0.9637 },
"operating_margin": { "value": 0.1781, "percentile": 0.8493 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "983103340" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Industri & Maling AS blant de 1654 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Industri & Maling AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Industri & Maling AS blant de største selskapene innen maler- og glassarbeid?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Industri & Maling AS
Hvor stor er bransjen Industri & Maling AS tilhører?
Industri & Maling AS er ett av 16 selskaper innen maler- og glassarbeid i Harstad, og ett av 4 957 på landsbasis.
Hvor lenge har Industri & Maling AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Industri & Maling AS ble etablert i 2001 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 89 % av selskapene.
Hva er statusen til Industri & Maling AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Industri & Maling AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Industri & Maling AS?
Rune Hermann Hjelmsø er registrert som daglig leder i Industri & Maling AS.
Hvilke eiere står bak Industri & Maling AS?
Største aksjonær i Industri & Maling AS er Hg Håndverksgruppen Norge AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Industri & Maling AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 41,03 mill kr, opp 8 % fra 2024. Egenkapitalen var 8,41 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Industri & Maling AS?
Driftsresultatet for 2025 var 7,31 mill kr (driftsmargin 17,8 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor solid er økonomien i Industri & Maling AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Industri & Maling AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor mange jobber i Industri & Maling AS?
Det er registrert 20 ansatte i Industri & Maling AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Industri & Maling AS?
I Enhetsregisteret er Industri & Maling AS registrert med regnskapsfører Admento Evenskjer AS og revisor Deloitte AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Troms
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.