- Omsetning
- 17,0 mill
- +25,5 %
- Resultat
- 976 326
- +1 748,5 %
- Ansatte
- 9
- −2 siden mars
Om Comfort Harstad AS
Comfort Harstad AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Harstad, Troms. Selskapet er registrert i bransjen Rørleggerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2008 og har vært i drift i 18 år. André Elde er daglig leder, og Stig Rune Mastervik er styreleder. I 2025 hadde Comfort Harstad AS en omsetning på 17,01 mill kr, en økning på 25 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 976 326 kr. Egenkapitalen var 2,11 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er André Elde med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 10 innen rørleggerarbeid i Harstad, og ett av 4 976 i Norge. Det er eldre enn 71 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet
Rørleggertjenester.
Formål
Rørleggertjenester innbefattet butikkdrift samt utføre andre håndtverkstjenester og det som naturlig tilhører denne virksomheten.
API og MCPGET /company/992985151
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992985151" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992985151",
"name": "COMFORT HARSTAD AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.221",
"nace_desc": "Rørleggerarbeid",
"employees": 9,
"address": { "municipality": "HARSTAD", "county": "TROMS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "992985151" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Comfort Harstad AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Comfort Harstad AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Comfort Harstad AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +25,5 % fra 2024 · +39 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 17,01 mill kr | 1,27 mill kr | 976 326 kr | 4,57 mill kr | 2,11 mill kr | 2,46 mill kr |
| 2024 | 13,55 mill kr | 106 867 kr | 52 816 kr | 3,75 mill kr | 1,14 mill kr | 2,62 mill kr |
| 2023 | 10,21 mill kr | −1,06 mill kr | −857 491 kr | 3,32 mill kr | 1,08 mill kr | 2,23 mill kr |
| 2022 | 11,34 mill kr | −71 083 kr | 197 739 kr | 445 368 kr | 2,19 mill kr | 2,50 mill kr |
| 2021 | 12,24 mill kr | 195 397 kr | 137 141 kr | 4,36 mill kr | 2,39 mill kr | 2,22 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 46 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 48 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 25 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/992985151/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992985151/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992985151",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 17007201,
"operating_profit": 1270209,
"net_profit": 976326,
"equity": 2112944,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 13553076,
"operating_profit": 106867,
"net_profit": 52816,
"equity": 1136618,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "992985151" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Comfort Harstad AS per år.
Hvordan har omsetningen til Comfort Harstad AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Comfort Harstad AS i 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 27.11.2024Styre
2Sist endret 07.01.2025Regnskapsfører
1Sist endret 13.06.2018Revisor
1Sist endret 18.11.2017API og MCPGET /company/992985151/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992985151/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992985151",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "992985151" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Comfort Harstad AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Comfort Harstad AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Comfort Harstad AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- André Elde50 %
- Hans Olaf Hansenhadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| André Elde | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 125 |
| Stig Rune Mastervik | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 125 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/992985151/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992985151/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992985151",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "992985151" })Spør AI-assistenten
Er Comfort Harstad AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Comfort Harstad AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Comfort Harstad AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Comfort Harstad AS | BEDR | Rørleggerarbeid | Harstad | 9 |
Kunngjøringer34
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.10.2025 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 30.10.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 4.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.1.2025 | Styre ↗ |
| 27.11.2024 | Daglig leder ↗ |
| 5.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 3.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/992985151/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992985151/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992985151",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-10-30", "type": "Vedtektsfestet formål", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "992985151" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Comfort Harstad AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Comfort Harstad AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Comfort Harstad AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:10→9
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:11→10
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:43.220 VVS-arbeid→43.221 Rørleggerarbeid
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 46,5 % av driftsinntektene — 11,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,5 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | 5,7 % | 3,6 % |
| Egenkapitalandel | 46,3 % | 40,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,86 | 1,63 |
| Gjeldsgrad | 1,16 | 1,08 |
| Egenkapitalrentabilitet | 46,2 % | 15,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +25,5 % | +1,2 % |
| Omsetning per ansatt | 1,89 mill kr | 1,76 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 31,2 % | 42,2 % |
| Lønnskostnad | 46,5 % | 34,9 % |
| Annen driftskostnad | 14,6 % | 14,8 % |
| Avskrivninger | 0,3 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/992985151/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992985151/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992985151",
"nace_code": "43.221",
"industry_count": 3308,
"revenue": { "value": 17007201, "percentile": 0.8538 },
"operating_margin": { "value": 0.0747, "percentile": 0.6102 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "992985151" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Comfort Harstad AS på i bransjen?
Hvor ligger Comfort Harstad AS blant de 3308 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Comfort Harstad AS sammenlignet med andre i bransjen?
Godkjenninger og registre
Comfort Harstad AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 2 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Sanitærinstallasjoner | 1 |
| Utførende | Varme- og kuldeinstallasjoner | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Investeringer
COMFORT HARSTAD AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Mestergruppen AS | Oslo | 0,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Comfort Harstad AS
Hvor stor er bransjen Comfort Harstad AS tilhører?
Comfort Harstad AS er ett av 10 selskaper innen rørleggerarbeid i Harstad, og ett av 4 976 på landsbasis.
Hvor lenge har Comfort Harstad AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Comfort Harstad AS ble etablert i 2008 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 71 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Comfort Harstad AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Comfort Harstad AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Comfort Harstad AS med?
Comfort Harstad AS er registrert i bransjen Rørleggerarbeid (næringskode 43.221). Registrert aktivitet: Rørleggertjenester.
Hvem leder Comfort Harstad AS?
André Elde er registrert som daglig leder i Comfort Harstad AS.
Hvem er styreleder i Comfort Harstad AS?
Styrets leder i Comfort Harstad AS er Stig Rune Mastervik. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvem eier Comfort Harstad AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er André Elde største eier i Comfort Harstad AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Stig Rune Mastervik med 50 %.
Går Comfort Harstad AS med overskudd?
Comfort Harstad AS hadde i 2025 en omsetning på 17,01 mill kr og et overskudd på 976 326 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor holder Comfort Harstad AS til?
Comfort Harstad AS holder til i Mercurveien 33, 9408, HARSTAD, i Harstad kommune i Troms.
Er Comfort Harstad AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2008. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Troms
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.