Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Malco AS

Org.nr 918750355
Omsetning
145 mill
−9,5 %
Resultat
−7,4 mill
−4 683,8 %
Ansatte
85
−1 siden mars

Om Malco AS

Malco AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Kristiansand, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Emil Tungehaug er daglig leder, og Gjermund Söder Vegge er styreleder. Selskapet er ett av 114 innen maler- og glassarbeid i Kristiansand, og ett av 4 955 i Norge. Det er eldre enn 61 % av selskapene i bransjen.

Aktivitet

Håndverksarbeid innen maling og gulvlegging, herunder kjøp og salg av varer og tjenester samt alt som hermed står i forbindelse.

Formål

Entreprenørvirksomhet innen overflatebehandling, samt relaterte tjenester.

AI-sammendrag

Som heleid datterselskap i HG Håndverksgruppen Norge er aktøren blant de største i sin bransje på både omsetning og ansatte, men et omsetningsfall på 9% til 145 mill. kr og et underskudd på 7 mill. kr plasserer driftsmarginen blant de svakeste 25%. Med en egenkapital på bare 13 mill. kr mot 62 mill. kr i gjeld er buffer og egenkapitalandel under bransjesnittet, noe som gjør konsernstøtte og en snarlig lønnsomhetsforbedring avgjørende fremover.

API og MCPGET /company/918750355

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/918750355" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "918750355",
  "name": "MALCO AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "43.340",
  "nace_desc": "Maler- og glassarbeid",
  "employees": 85,
  "address": { "municipality": "KRISTIANSAND", "county": "AGDER", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "918750355" })

Spør AI-assistenten

  • Er Malco AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Malco AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Malco AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −9,5 % fra 2024 · +87,7 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025145,08 mill kr−7,00 mill kr−7,44 mill kr74,67 mill kr13,15 mill kr61,51 mill kr
2024160,29 mill kr2,33 mill kr162 285 kr77,80 mill kr11,36 mill kr66,44 mill kr
2023136,91 mill kr10,82 mill kr7,63 mill kr51,51 mill kr12,01 mill kr39,49 mill kr
202290,14 mill kr10,77 mill kr8,35 mill kr34,42 mill kr2,25 mill kr32,17 mill kr
202177,29 mill kr6,27 mill kr4,87 mill kr26,87 mill kr82 212 kr26,79 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler74,67 mill kr
Anleggsmidler34 %25,66 mill krOmløpsmidler66 %49,00 mill kr
Egenkapital og gjeld74,67 mill kr
Innskutt egenkapital16 %11,82 mill krOpptjent egenkapital2 %1,33 mill krLangsiktig gjeld21 %15,57 mill krKortsiktig gjeld62 %45,94 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader152,08 mill kr
Finansinntekter21 760 kr
Finanskostnader2,52 mill kr
Netto finans−2,50 mill kr
Ordinært resultat før skatt−9,51 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 49 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 30 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.

Til gode hos konsernselskaper
12 mill kr (16 % av balansen)
Gjeld til konsernselskaper
21 mill kr (28 % av balansen)
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/918750355/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/918750355/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "918750355",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 145080297,
      "operating_profit": -7003258,
      "net_profit": -7438883,
      "equity": 13154216,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 160294142,
      "operating_profit": 2325392,
      "net_profit": 162285,
      "equity": 11361269,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "918750355" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan har omsetningen til Malco AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Malco AS i 2025?
  • Hvor mye falt omsetningen til Malco AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 28.11.2024
Emil Tungehaug(f. 1977)
Daglig lederSignaturProkura

Styre

2Sist endret 28.11.2024
Styrets lederSignatur
Representant for A-aksjonærene
Emil Tungehaug(f. 1977)
StyremedlemSignaturProkura
Representant for A-aksjonærene

Regnskapsfører

1Sist endret 25.08.2017
Regnskapsfører
repr. AZETS INSIGHT ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 23.03.2017
Revisor
repr. DELOITTE ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →

Fullmakt

(ikke i roller)
API og MCPGET /company/918750355/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/918750355/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "918750355",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "918750355" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Malco AS?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Malco AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Malco AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Hg Håndverksgruppen Norge ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %100

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/918750355/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/918750355/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "918750355",
  "shareholders": [
    {
      "shareholder_name": "HG HÅNDVERKSGRUPPEN NORGE AS",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 100,
      "year": 2025,
      …
    }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "918750355" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Malco AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Malco AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Malco AS eier Hg Håndverksgruppen Norge AS, og hvem eier resten?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Spredt eierskap i Floor Bidco AS (501+ aksjonærer)Spredt
Største direkte aksjonærer i Floor Bidco AS
99,4 %

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Malco ASBEDRMaler- og glassarbeidKristiansand85

Kunngjøringer31

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/918750355/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/918750355/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "918750355",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-08-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-07-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "918750355" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Malco AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Malco AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Malco AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:88→85
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:97→88
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:103→97
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:97→103

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 35,4 % av driftsinntektene — 8,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin-4,8 %3,9 %
Resultatmargin-5,1 %3,0 %
Egenkapitalandel17,6 %34,5 %
Likviditetsgrad1,071,42
Gjeldsgrad4,681,24
Egenkapitalrentabilitet-56,6 %18,4 %
Omsetningsvekst (siste år)-9,5 %-0,1 %
Omsetning per ansatt1,71 mill kr1,07 mill kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad35,4 %27,1 %
Lønnskostnad49,2 %48,6 %
Annen driftskostnad14,7 %14,6 %
Avskrivninger5,5 %1,4 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/918750355/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/918750355/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "918750355",
  "nace_code": "43.340",
  "industry_count": 1654,
  "revenue": { "value": 145080297, "percentile": 0.9976 },
  "operating_margin": { "value": -0.0483, "percentile": 0.2079 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "918750355" })

Spør AI-assistenten

  • Er Malco AS blant de største selskapene innen maler- og glassarbeid?
  • Hvor solid er Malco AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Malco AS på i bransjen?

Investeringer

MALCO AS eier aksjer i 2 selskaper

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Håndverksgruppen Group ASOslo3,9 %20182019Aktiv
Hg Håndverksgruppen Norge ASOslo1,0 %20192019Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Spørsmål og svar om Malco AS

Hvor stor er bransjen Malco AS tilhører?

Malco AS er ett av 114 selskaper innen maler- og glassarbeid i Kristiansand, og ett av 4 955 på landsbasis.

Hvor lenge har Malco AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Malco AS ble etablert i 2017 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 61 % av selskapene i bransjen.

Hvordan er lønnsomheten til Malco AS sammenlignet med bransjen?

Medianen for maler- og glassarbeid er en driftsmargin på 3,9 %. Malco AS lå på −4,8 % i siste tilgjengelige regnskap.

Hvem leder Malco AS?

Emil Tungehaug er registrert som daglig leder i Malco AS.

Hvilke eiere står bak Malco AS?

Største aksjonær i Malco AS er Hg Håndverksgruppen Norge AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Går Malco AS med overskudd?

I 2025 omsatte Malco AS for 145,08 mill kr, ned 9 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 7,44 mill kr.

Hvor lønnsom er driften i Malco AS?

Driftsresultatet for 2025 var −7,00 mill kr (driftsmargin −4,8 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.

Hvor solid er økonomien i Malco AS?

Basert på regnskapstallene for 2025 har Malco AS økonomisk helse-vurderingen D (Svak) på sokfirma.no sin skala fra A til E.

Hvem er revisor og regnskapsfører for Malco AS?

I Enhetsregisteret er Malco AS registrert med regnskapsfører Azets Insight AS og revisor Deloitte AS.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Agder