Derbitak Malco AS
Org.nr 918750592
Om Derbitak Malco AS
Derbitak Malco AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Kristiansand, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Takarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Tom Christian Trommestad er daglig leder, og Hans Otto Daland er styreleder. I 2025 hadde Derbitak Malco AS en omsetning på 38,09 mill kr, en nedgang på 31 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,23 mill kr. Egenkapitalen var 2,10 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Malco Holding AS med 55 % av aksjene. Selskapet er ett av 40 innen takarbeid i Kristiansand, og ett av 1 589 i Norge. Det ble etablert samme år som 51 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (61 %).
Aktivitet og formål
Håndverksarbeid innen taktekking, herunder kjøp og salg av varer og tjenester samt alt som hermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/918750592
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918750592" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918750592",
"name": "DERBITAK MALCO AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.410",
"nace_desc": "Takarbeid",
"employees": 22,
"address": { "municipality": "KRISTIANSAND", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "918750592" })Spør AI-assistenten
Hvor i Kristiansand holder Derbitak Malco AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Derbitak Malco AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Derbitak Malco AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 38,09 mill kr | 3,66 mill kr | 2,23 mill kr | 11,86 mill kr | 2,10 mill kr | 9,77 mill kr |
| 2024 | 54,82 mill kr | 5,23 mill kr | 4,19 mill kr | 14,22 mill kr | 4,86 mill kr | 9,35 mill kr |
| 2023 | 57,80 mill kr | 2,85 mill kr | 2,32 mill kr | 16,47 mill kr | 3,67 mill kr | 12,80 mill kr |
| 2022 | 51,00 mill kr | 4,82 mill kr | 3,80 mill kr | 17,70 mill kr | 3,35 mill kr | 14,35 mill kr |
| 2021 | 32,90 mill kr | 2,12 mill kr | 1,65 mill kr | 9,63 mill kr | 2,95 mill kr | 6,68 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 48 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 28 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 19 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 45 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/918750592/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918750592/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918750592",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 38090194,
"operating_profit": 3657451,
"net_profit": 2233232,
"equity": 2095144,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 54818703,
"operating_profit": 5227107,
"net_profit": 4191766,
"equity": 4861913,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "918750592" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Derbitak Malco AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Derbitak Malco AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Derbitak Malco AS per år.
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 17.01.2019Styre
4Sist endret 15.12.2022Regnskapsfører
1Sist endret 25.08.2017Revisor
1Sist endret 17.09.2025API og MCPGET /company/918750592/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918750592/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918750592",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "918750592" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Derbitak Malco AS?
List alle roller i Derbitak Malco AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Derbitak Malco AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute · 1 endret eierandel
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Malco Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 55.0 % | 55 |
| Trommestad Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 45.0 % | 45 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/918750592/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918750592/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918750592",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "MALCO HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 55, "year": 2025, … },
{
"shareholder_name": "TROMMESTAD HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 45,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "918750592" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Derbitak Malco AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Derbitak Malco AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Derbitak Malco AS eier Malco Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av Derbitak Malco AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/918750592/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918750592/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918750592",
"chain": [
{ "org_no": "918622519", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "918711996", "owner_pct": 69.44, … },
{ "org_no": "918750592", "owner_pct": 55, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "918750592" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Derbitak Malco AS?
Hvilke datterselskaper har Derbitak Malco AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Hvem eier Derbitak Malco AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Derbitak Malco AS | BEDR | Takarbeid | Kristiansand | 22 |
Kunngjøringer28
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.9.2025 | Revisor ↗ |
| 26.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.10.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 27.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.12.2022 | Styre ↗ |
| 8.11.2022 | Kapital ↗ |
| 8.11.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 15.10.2022 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/918750592/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918750592/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918750592",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-09-17", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "918750592" })Spør AI-assistenten
Når leverte Derbitak Malco AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Derbitak Malco AS sist endret?
Har Derbitak Malco AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:21→22
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:22→21
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:21→22
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:19→21
- Endring i roller og styre
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 47,5 % av driftsinntektene — 13,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 9,6 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | 5,9 % | 3,7 % |
| Egenkapitalandel | 17,7 % | 38,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,15 | 1,58 |
| Gjeldsgrad | 4,66 | 1,14 |
| Egenkapitalrentabilitet | 106,6 % | 16,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -30,5 % | +0,1 % |
| Omsetning per ansatt | 1,73 mill kr | 1,45 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 47,5 % | 34,4 % |
| Lønnskostnad | 27,9 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 14,7 % | 16,9 % |
| Avskrivninger | 0,3 % | 1,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/918750592/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918750592/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918750592",
"nace_code": "43.410",
"industry_count": 930,
"revenue": { "value": 38090194, "percentile": 0.9353 },
"operating_margin": { "value": 0.096, "percentile": 0.6658 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "918750592" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Derbitak Malco AS på i bransjen?
Hvor ligger Derbitak Malco AS blant de 930 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Derbitak Malco AS sammenlignet med andre i bransjen?
Godkjenninger og registre
Derbitak Malco AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 1 godkjenningsområde.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Taktekkingsarbeid | 3 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Investeringer
DERBITAK MALCO AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Derbitak Østfold AS | Sarpsborg | 100.0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Derbitak Malco AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Derbitak Malco AS?
Det er registrert 1 589 selskaper i Norge innen takarbeid, hvorav 40 i Kristiansand.
Er Derbitak Malco AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2017, som er lenger enn 54 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 51 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Derbitak Malco AS et aktivt selskap?
Derbitak Malco AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Derbitak Malco AS?
Daglig leder i Derbitak Malco AS er Tom Christian Trommestad, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Derbitak Malco AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Malco Holding AS største eier i Derbitak Malco AS med 55 % av aksjene. Nest størst er Trommestad Holding AS med 45 %.
Er Derbitak Malco AS en del av et konsern?
Derbitak Malco AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Malco Holding AS, som eier 55 % av selskapet. Konsernspissen er Mnd Holding AS.
Hvordan går det økonomisk med Derbitak Malco AS?
I 2025 omsatte Derbitak Malco AS for 38,09 mill kr, ned 31 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 2,23 mill kr.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Derbitak Malco AS?
Derbitak Malco AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor ligger Derbitak Malco AS?
Forretningsadressen til Derbitak Malco AS er Skibåsen 44, 4636, KRISTIANSAND S i Kristiansand kommune.
Er Derbitak Malco AS registrert i MVA-registeret?
Derbitak Malco AS er registrert i MVA-registeret (siden 2017) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.