Hopp til innhold
Nytt: sokfirma i Claude og ChatGPT – salgslister, soliditet, konsern og mer.Les mer →
Aktivt selskap
Samvirkeforetak

Undredal Stølsysteri SA

Org.nr 982925916

Om Undredal Stølsysteri SA

Undredal Stølsysteri SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Aurland, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av meierivarer. Virksomheten ble stiftet i 2001 og har vært i drift i 25 år. Anna Karine Marstein er daglig leder. I 2025 hadde Undredal Stølsysteri SA en omsetning på 3,80 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 2 771 kr. Egenkapitalen var 534 171 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 123 i Norge innen produksjon av meierivarer. Det er eldre enn 88 % av selskapene i bransjen. Bare 3 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.

Aktivitet

Ysteri. Produksjon av kvit og brun geitost.

Formål

Foredling av mjølk og omsetjing av foredla mjølkeprodukt. Utvikle og forvalte bygda sine tradisjonar for foredling og omsetjing av produkt med forankring og særpreg slik at det vert eit best mogeleg økonomisk grunnlag for aktiv gardsdrift i bygda.

API og MCPGET /company/982925916

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/982925916" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "982925916",
  "name": "UNDREDAL STØLSYSTERI SA",
  "org_form": "SA",
  "nace_code": "10.510",
  "nace_desc": "Produksjon av meierivarer",
  "employees": 10,
  "address": { "municipality": "AURLAND", "county": "VESTLAND", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "982925916" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Undredal Stølsysteri SA stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Aurland holder Undredal Stølsysteri SA til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Undredal Stølsysteri SA registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler1,13 mill kr
Anleggsmidler35 %394 000 krOmløpsmidler65 %738 201 kr
Egenkapital og gjeld1,13 mill kr
Innskutt egenkapital24 %272 500 krOpptjent egenkapital23 %261 671 krKortsiktig gjeld53 %596 758 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader3,79 mill kr
Finansinntekter675 kr
Finanskostnader1 012 kr
Netto finans−337 kr
Ordinært resultat før skatt15 530 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20253,80 mill kr15 867 kr2 771 kr1,13 mill kr534 171 kr598 030 kr
20243,79 mill kr15 301 kr3 261 kr1,15 mill kr531 400 kr620 054 kr
20233,25 mill kr18 121 kr2 059 kr1,05 mill kr313 139 kr739 192 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 45 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 34 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler.

API og MCPGET /company/982925916/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/982925916/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "982925916",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 3801993, "operating_profit": 15867, "net_profit": 2771, "equity": 534171, … },
    { "year": 2024, "revenue": 3785865, "operating_profit": 15301, "net_profit": 3261, "equity": 531400, … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "982925916" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Undredal Stølsysteri SA de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Undredal Stølsysteri SA per år.
  • Hvordan har omsetningen til Undredal Stølsysteri SA utviklet seg fra 2023 til 2025?

Roller og styre6

Daglig leder

1Sist endret 13.02.2026
Anna Karine Marstein(f. 1958)
Daglig leder

Styre

4Sist endret 07.05.2026
Styremedlem
Styremedlem
Styremedlem
Styremedlem

Regnskapsfører

1Sist endret 06.01.2021
Regnskapsfører
repr. VEKSTRA HARDANGER OG VOSS ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/982925916/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/982925916/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "982925916",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styremedlem", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "982925916" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Undredal Stølsysteri SA: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Undredal Stølsysteri SA?
  • Hvem er regnskapsfører for Undredal Stølsysteri SA?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Undredal Stølsysteri SABEDRProduksjon av meierivarerAurland10

Kunngjøringer19

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/982925916/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/982925916/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "982925916",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-06-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2026-05-07", "type": "Styre", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "982925916" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Undredal Stølsysteri SA sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Undredal Stølsysteri SA sist endret?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Undredal Stølsysteri SA i Brønnøysundregistrene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:11→10
  2. Stilling utlyst
    Vil du bli dagleg leiar for eit ysteri?
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:9→11
  5. Endring i roller og styre
    −Trude Ragnhild Høiby Underdal(Styrets leder)

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 44,9 % av driftsinntektene — 11,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin0,4 %4,3 %
Resultatmargin0,1 %6,8 %
Egenkapitalandel47,2 %34,5 %
Likviditetsgrad1,241,71
Gjeldsgrad1,121,03
Egenkapitalrentabilitet0,5 %14,4 %
Omsetningsvekst (siste år)+0,4 %+7,0 %
Omsetning per ansatt380 199,3 kr845 281,333 kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad39,8 %35,6 %
Lønnskostnad44,9 %33,8 %
Annen driftskostnad13,9 %23,2 %
Avskrivninger1,0 %2,3 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/982925916/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/982925916/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "982925916",
  "nace_code": "10.510",
  "industry_count": 79,
  "revenue": { "value": 3801993, "percentile": 0.5844 },
  "operating_margin": { "value": 0.0042, "percentile": 0.3667 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "982925916" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor ligger Undredal Stølsysteri SA blant de 79 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Undredal Stølsysteri SA sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Undredal Stølsysteri SA blant de største selskapene innen produksjon av meierivarer?

Offentlig støtte

Undredal Stølsysteri SA er registrert med 2 tildelinger fra Innovasjon Norge (775 000 kr).

2 tildelinger, til sammen 775 000 kr
DatoKategoriUnderkategoriBeløpType
27.3.2020LandbrukstilskuddFylkesvise investerings- og bedriftsutviklingsmidler400 000 krTilskudd
9.5.2014LandbrukstilskuddUtviklingsprogrammet for landbruks- og reindriftbasert vekst og verdiskaping375 000 krTilskudd

Kilde: Innovasjon Norge

Analyse: Hvor mye offentlig støtte endte i konkurs? →

API og MCPGET /company/982925916/grants

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/982925916/grants" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "982925916",
  "innovasjon_norge": [
    {
      "virkemiddelkategori": "Landbrukstilskudd",
      "innvilget_belop": 400000,
      "innvilget_dato": "2020-03-27",
      …
    },
    …
  ],
  "forskningsradet": [],
  "skattefunn": []
}

MCP

get_company_grants({ "org_no": "982925916" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mye har Undredal Stølsysteri SA fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
  • Hvilken offentlig støtte har Undredal Stølsysteri SA fått?

Godt å vite om Undredal Stølsysteri SA

Hvor stor er bransjen Undredal Stølsysteri SA tilhører?

Undredal Stølsysteri SA er ett av 123 selskaper i Norge innen produksjon av meierivarer.

Hvor lenge har Undredal Stølsysteri SA eksistert sammenlignet med bransjen?

Undredal Stølsysteri SA ble etablert i 2001 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 88 % av selskapene.

Hvordan er lønnsomheten til Undredal Stølsysteri SA sammenlignet med bransjen?

Medianen for produksjon av meierivarer er en driftsmargin på 4,3 %. Undredal Stølsysteri SA lå på 0,4 % i siste tilgjengelige regnskap.

Hva er statusen til Undredal Stølsysteri SA?

Selskapet er i ordinær drift som Samvirkeforetak og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Undredal Stølsysteri SA i Brønnøysundregistrene.

Hvem leder Undredal Stølsysteri SA?

Anna Karine Marstein er registrert som daglig leder i Undredal Stølsysteri SA.

Hva omsatte Undredal Stølsysteri SA for i 2025?

I 2025 omsatte Undredal Stølsysteri SA for 3,80 mill kr. Årsresultatet ble et overskudd på 2 771 kr.

Hvor solid er økonomien i Undredal Stølsysteri SA?

Basert på regnskapstallene for 2025 har Undredal Stølsysteri SA økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.

Er Undredal Stølsysteri SA MVA-registrert?

Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2001. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.

Hvilket org.nr har Undredal Stølsysteri SA?

Undredal Stølsysteri SA har org.nr 982 925 916 og er registrert som Samvirkeforetak i Brønnøysundregistrene.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Vestland