- Omsetning
- 3,9 mill
- −38,6 %
- Resultat
- −901 600
- −239,7 %
Om Harpefossen Skisenter AS
Harpefossen Skisenter AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stad, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Drift av idrettsanlegg. Virksomheten ble stiftet i 2000 og har vært i drift i 26 år. Vidar Haugland er daglig leder, og Morten Smørdal er styreleder. I 2025 hadde Harpefossen Skisenter AS en omsetning på 3,93 mill kr, en nedgang på 39 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 901 600 kr. Egenkapitalen var −1,45 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Haugen Idrettslag med 35,7 % av aksjene. Selskapet er ett av 7 innen drift av idrettsanlegg i Stad, og ett av 1 121 i Norge. Det er eldre enn 70 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).
Aktivitet
Drift og utvikling av skisenter og heisanlegg i Hjelmelandsdalen i Nordfjord.
Formål
Drive skisenter med tilhørende aktiviteter i Hjelmelandsdalen.
API og MCPGET /company/982352738
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982352738" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982352738",
"name": "HARPEFOSSEN SKISENTER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "93.110",
"nace_desc": "Drift av idrettsanlegg",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAD", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "982352738" })Spør AI-assistenten
Når ble Harpefossen Skisenter AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Stad holder Harpefossen Skisenter AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Harpefossen Skisenter AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −38,6 % fra 2024 · −19,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,93 mill kr | −567 716 kr | −901 600 kr | 3,43 mill kr | −1,45 mill kr | 4,88 mill kr |
| 2024 | 6,39 mill kr | 1,04 mill kr | 645 391 kr | 5,55 mill kr | −550 387 kr | 6,10 mill kr |
| 2023 | 4,93 mill kr | −330 693 kr | −635 779 kr | 4,67 mill kr | −1,20 mill kr | 5,86 mill kr |
| 2022 | 5,62 mill kr | −244 226 kr | −434 569 kr | 6,30 mill kr | −559 998 kr | 6,86 mill kr |
| 2021 | 4,87 mill kr | 376 682 kr | 168 251 kr | 6,26 mill kr | −125 429 kr | 6,38 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 22 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/982352738/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982352738/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982352738",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3927985,
"operating_profit": -567716,
"net_profit": -901600,
"equity": -1451987,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 6394914,
"operating_profit": 1044260,
"net_profit": 645391,
"equity": -550387,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "982352738" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Harpefossen Skisenter AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Harpefossen Skisenter AS per år.
Hvordan har omsetningen til Harpefossen Skisenter AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre10
Daglig leder
1Sist endret 14.03.2023Styre
8Sist endret 25.02.2025Revisor
1Sist endret 18.12.2025API og MCPGET /company/982352738/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982352738/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982352738",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "982352738" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Harpefossen Skisenter AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Harpefossen Skisenter AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Harpefossen Skisenter AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Haugen Idrettslag | Selskap | Ordinære aksjer | 35,7 % | 50 |
| Stårheim Idrettslag | Selskap | Ordinære aksjer | 35,7 % | 50 |
| Harpefossen Hyttegrend AS | Selskap | Ordinære aksjer | 28,6 % | 40 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2015
API og MCPGET /company/982352738/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982352738/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982352738",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "HAUGEN IDRETTSLAG", "is_corporate": true, "ownership_pct": 35.71, "year": 2015, … },
{
"shareholder_name": "STÅRHEIM IDRETTSLAG",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 35.71,
"year": 2015,
…
},
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "982352738" })Spør AI-assistenten
Er Harpefossen Skisenter AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Harpefossen Skisenter AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Harpefossen Skisenter AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Harpefossen Skisenter AS | BEDR | Drift av idrettsanlegg | Stad | − |
Kunngjøringer60
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 18.12.2025 | Revisor ↗ |
| 1.12.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.2.2025 | Styre ↗ |
| 17.12.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.4.2024 | Styre ↗ |
| 31.1.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.3.2023 | Styre ↗ |
| 14.3.2023 | Daglig leder ↗ |
| 31.1.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.1.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/982352738/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982352738/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982352738",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2025-12-18", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2025-12-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "982352738" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Harpefossen Skisenter AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Harpefossen Skisenter AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Harpefossen Skisenter AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:10→-
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:9→10
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 19,1 % av driftsinntektene — 12,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -14,5 % | 3,8 % |
| Resultatmargin | -23,0 % | 0,6 % |
| Egenkapitalandel | -42,3 % | 34,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,38 | 1,55 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -38,6 % | +1,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 1,6 % | 7,6 % |
| Lønnskostnad | 22,3 % | 28,5 % |
| Avskrivninger | 19,1 % | 7,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/982352738/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982352738/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982352738",
"nace_code": "93.110",
"industry_count": 709,
"revenue": { "value": 3927985, "percentile": 0.6436 },
"operating_margin": { "value": -0.1445, "percentile": 0.2231 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "982352738" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Harpefossen Skisenter AS på i bransjen?
Hvor ligger Harpefossen Skisenter AS blant de 709 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Harpefossen Skisenter AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
HARPEFOSSEN SKISENTER AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Alpepass AS | Stranda | 12,5 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Eid Handel AS | Stad | 5,2 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Visit Nordfjord AS | Stryn | 0,6 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Harpefossen Skisenter AS
Hvor stor er bransjen Harpefossen Skisenter AS tilhører?
Harpefossen Skisenter AS er ett av 7 selskaper innen drift av idrettsanlegg i Stad, og ett av 1 121 på landsbasis.
Hvor lenge har Harpefossen Skisenter AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Harpefossen Skisenter AS ble etablert i 2000 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 70 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Harpefossen Skisenter AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for drift av idrettsanlegg er en driftsmargin på 3,8 %. Harpefossen Skisenter AS lå på −14,5 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Harpefossen Skisenter AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Harpefossen Skisenter AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Harpefossen Skisenter AS?
Vidar Haugland er registrert som daglig leder i Harpefossen Skisenter AS.
Hvilke eiere står bak Harpefossen Skisenter AS?
Største aksjonær i Harpefossen Skisenter AS er Haugen Idrettslag med 35,7 % av aksjene, fulgt av Stårheim Idrettslag (35,7 %) og Harpefossen Hyttegrend AS (28,6 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2015.
Går Harpefossen Skisenter AS med overskudd?
Harpefossen Skisenter AS hadde i 2025 en omsetning på 3,93 mill kr og et underskudd på 901 600 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor stor aksjekapital har Harpefossen Skisenter AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Harpefossen Skisenter AS er 140 000 kr (140 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.