Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Lygna Skisenter AS

Org.nr 926462229
Omsetning
3,0 mill
−39,4 %
Resultat
−423 563
−141,8 %
Mer

Om Lygna Skisenter AS

Lygna Skisenter AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Gran, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Drift av idrettsanlegg. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Terje Nilsen er styrets leder. I 2025 hadde Lygna Skisenter AS en omsetning på 2,95 mill kr, en nedgang på 39 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 423 563 kr. Egenkapitalen var 34,63 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Brandbu Idretsforening med 14,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen drift av idrettsanlegg i Gran, og ett av 1 121 i Norge. Det ble etablert samme år som 56 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).

Aktivitet

Drift av skisenter for skiskyting og langrenn.

Formål

Eie, drive og utvikle et regionanlegg til fremme for ski- og skiskytteridretten på Hadeland og omliggende områder. Selskapet er uten eget økonomisk formål.

API og MCPGET /company/926462229

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/926462229" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "926462229",
  "name": "LYGNA SKISENTER AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "93.110",
  "nace_desc": "Drift av idrettsanlegg",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "GRAN", "county": "INNLANDET", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "926462229" })

Spør AI-assistenten

  • Hva driver Lygna Skisenter AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Lygna Skisenter AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Lygna Skisenter AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −39,4 % fra 2024 · +39,4 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20252,95 mill kr27 347 kr−423 563 kr40,50 mill kr34,63 mill kr5,88 mill kr
20244,87 mill kr1,48 mill kr1,01 mill kr44,54 mill kr35,95 mill kr8,59 mill kr
2023767 926 kr−980 337 kr−1,22 mill kr41,38 mill kr34,94 mill kr6,44 mill kr
20226,39 mill kr1,45 mill kr1,16 mill kr43,58 mill kr35,83 mill kr7,74 mill kr
20212,12 mill kr1,12 mill kr−1 kr42,81 mill kr34,67 mill kr8,14 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler40,50 mill kr
Anleggsmidler98 %39,69 mill krOmløpsmidler2 %812 315 kr
Egenkapital og gjeld40,50 mill kr
Innskutt egenkapital0 %35 000 krOpptjent egenkapital85 %34,59 mill krKortsiktig gjeld5 %1,92 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader2,92 mill kr
Finansinntekter658 kr
Finanskostnader451 568 kr
Netto finans−450 910 kr
Ordinært resultat før skatt−423 563 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er avskrivninger, som utgjør om lag 39 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/926462229/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/926462229/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "926462229",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 2950716,
      "operating_profit": 27347,
      "net_profit": -423563,
      "equity": 34626688,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 4866962,
      "operating_profit": 1476701,
      "net_profit": 1014420,
      "equity": 35950251,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "926462229" })

Spør AI-assistenten

  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Lygna Skisenter AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Lygna Skisenter AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Lygna Skisenter AS i 2025?

Roller og styre10

Styre

8Sist endret 21.02.2025
Terje Nilsen(f. 1960)
Styrets lederSignaturProkura
Finn Staff(f. 1963)
StyremedlemSignaturProkura
StyremedlemSignaturProkura
StyremedlemSignaturProkura
StyremedlemSignaturProkura
StyremedlemSignaturProkura
Ole P Hval(f. 1963)
StyremedlemSignaturProkura
Haldis Framstad Skaare(f. 1976)
StyremedlemSignaturProkura

Regnskapsfører

1Sist endret 27.01.2021
Regnskapsfører
repr. HADELAND REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 03.03.2023
Revisor
repr. HVERVEN REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/926462229/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/926462229/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "926462229",
  "roles": [
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "926462229" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Lygna Skisenter AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Lygna Skisenter AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Lygna Skisenter AS?

Aksjonærer

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Brandbu IdretsforeningSelskapOrdinære aksjer14,3 %10
Gran IdrettslagSelskapOrdinære aksjer14,3 %10
Jaren IdrettslagSelskapOrdinære aksjer14,3 %10
Moen SportsklubbSelskapOrdinære aksjer14,3 %10
Søndre Ål SportsklubbSelskapOrdinære aksjer14,3 %10
Tingelstad IdrettsforeningSelskapOrdinære aksjer14,3 %10
Tingelstad SkiskytterklubbSelskapOrdinære aksjer14,3 %10

7 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2024

API og MCPGET /company/926462229/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/926462229/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "926462229",
  "shareholders": [
    {
      "shareholder_name": "BRANDBU IDRETSFORENING",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 14.29,
      "year": 2024,
      …
    },
    { "shareholder_name": "GRAN IDRETTSLAG", "is_corporate": true, "ownership_pct": 14.29, "year": 2024, … },
    …
  ],
  "total": 7
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "926462229" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er de fem største aksjonærene i Lygna Skisenter AS?
  • Er Lygna Skisenter AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
  • Hvor mange aksjonærer har Lygna Skisenter AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Lygna Skisenter ASBEDRDrift av idrettsanleggGran−

Kunngjøringer11

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/926462229/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/926462229/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "926462229",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-08-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-08-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "926462229" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble styret i Lygna Skisenter AS sist endret?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Lygna Skisenter AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Lygna Skisenter AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Endring i roller og styre
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Avskrivninger utgjør 38,5 % av driftsinntektene — 31,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin0,9 %3,8 %
Resultatmargin-14,4 %0,6 %
Egenkapitalandel85,5 %34,5 %
Likviditetsgrad0,421,55
Gjeldsgrad0,170,90
Egenkapitalrentabilitet-1,2 %1,5 %
Omsetningsvekst (siste år)-39,4 %+1,6 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad29,3 %7,6 %
Lønnskostnad1,2 %28,5 %
Annen driftskostnad30,0 %44,6 %
Avskrivninger38,5 %7,1 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/926462229/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/926462229/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "926462229",
  "nace_code": "93.110",
  "industry_count": 709,
  "revenue": { "value": 2950716, "percentile": 0.5884 },
  "operating_margin": { "value": 0.0093, "percentile": 0.4331 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "926462229" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor ligger Lygna Skisenter AS blant de 709 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Lygna Skisenter AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Lygna Skisenter AS blant de største selskapene innen drift av idrettsanlegg?

Ofte spurt om Lygna Skisenter AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Lygna Skisenter AS?

Det er registrert 1 121 selskaper i Norge innen drift av idrettsanlegg, hvorav 3 i Gran.

Er Lygna Skisenter AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 22 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 56 andre selskaper i bransjen etablert.

Er Lygna Skisenter AS et aktivt selskap?

Lygna Skisenter AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er største aksjonær i Lygna Skisenter AS?

Største aksjonær i Lygna Skisenter AS er Brandbu Idretsforening med 14,3 % av aksjene, fulgt av Gran Idrettslag (14,3 %) og Jaren Idrettslag (14,3 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2024.

Hva er omsetningen til Lygna Skisenter AS?

I 2025 omsatte Lygna Skisenter AS for 2,95 mill kr, ned 39 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 423 563 kr.

Hvor solid er balansen til Lygna Skisenter AS?

Egenkapitalen i Lygna Skisenter AS var 34,63 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 85,5 % av totalkapitalen.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Lygna Skisenter AS?

Lygna Skisenter AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.

Er Lygna Skisenter AS registrert i MVA-registeret?

Lygna Skisenter AS er registrert i MVA-registeret (siden 2021) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.

Hva er organisasjonsnummeret til Lygna Skisenter AS?

Lygna Skisenter AS har organisasjonsnummer 926 462 229. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.

Hvem er revisor for Lygna Skisenter AS?

Lygna Skisenter AS bruker Hadeland Regnskap AS som regnskapsfører og Hverven Revisjon AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Innlandet