Norlog AS
- Omsetning
- 71,2 mill
- +13,7 %
- Resultat
- 1,6 mill
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 10
Om Norlog AS
Norlog AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Inderøy, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr. Virksomheten ble stiftet i 1999 og har vært i drift i 27 år. Arve Stenstad er daglig leder, og Svein Trollsås er styreleder. Selskapet er ett av 3 innen engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr i Inderøy, og ett av 2 003 i Norge. Det er eldre enn 82 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (76 %).
Aktivitet og formål
Import, markedsføring i egen og/eller andres regi og salg av produkter innen treforedling og hertil forenelig virksomhet.
AI-sammendrag
Konsentrert eierskap gjennom STEINSTAD AS (100%) sikrer styring og kontinuitet i denne nisjeaktøren innen tømmer- og trelasteksport fra Innherred. En omsetningsvekst på 14% til 71 mrk kr, kombinert med driftsmargin og egenkapitalandel over bransjesnittet, peker på en lønnsom og solid drevet virksomhet til tross for en relativt liten bemanning på 10 ansatte.
API og MCPGET /company/980853667
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980853667" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980853667",
"name": "NORLOG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.830",
"nace_desc": "Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr",
"employees": 10,
"address": { "municipality": "INDERØY", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "980853667" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Norlog AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Norlog AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Inderøy holder Norlog AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +13,7 % fra 2024 · −7,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 71,19 mill kr | 2,13 mill kr | 1,59 mill kr | 26,52 mill kr | 13,60 mill kr | 12,91 mill kr |
| 2024 | 62,60 mill kr | −693 199 kr | −902 516 kr | 25,03 mill kr | 12,77 mill kr | 12,26 mill kr |
| 2023 | 78,59 mill kr | 2,17 mill kr | 1,28 mill kr | 26,12 mill kr | 13,67 mill kr | 12,45 mill kr |
| 2022 | 87,99 mill kr | 4,36 mill kr | 3,13 mill kr | 28,45 mill kr | 13,71 mill kr | 14,73 mill kr |
| 2021 | 76,73 mill kr | 3,14 mill kr | 2,91 mill kr | 29,71 mill kr | 11,35 mill kr | 18,36 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 68 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 11 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 3,2 mill kr (12 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 750 000 kr (3 % av balansen)
- Avgitt konsernbidrag
- 750 000 kr
API og MCPGET /company/980853667/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980853667/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980853667",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 71192946,
"operating_profit": 2130913,
"net_profit": 1586672,
"equity": 13604957,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 62604591,
"operating_profit": -693199,
"net_profit": -902516,
"equity": 12768285,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "980853667" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Norlog AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Norlog AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Norlog AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 04.07.2001Styre
4Sist endret 05.04.2023Regnskapsfører
1Sist endret 17.06.2020Revisor
1Sist endret 17.11.2012API og MCPGET /company/980853667/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980853667/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980853667",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "980853667" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Norlog AS?
Hvem er regnskapsfører for Norlog AS?
List alle roller i Norlog AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Logosol Abhadde 9 %
- Steinstad AS91 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Steinstad AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/980853667/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980853667/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980853667",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "STEINSTAD AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "980853667" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Norlog AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Norlog AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Norlog AS eier Steinstad AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Steinstad AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/980853667/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980853667/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980853667",
"chain": [
{ "org_no": "989119958", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "980853667", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "980853667" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Norlog AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Norlog AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Norlog AS | BEDR | Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr | Inderøy | 10 |
Kunngjøringer56
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.10.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 5.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.4.2023 | Styre ↗ |
| 23.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.6.2022 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 27.4.2022 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 11.4.2022 | Fusjonsbeslutning ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/980853667/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980853667/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980853667",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-10-20", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "980853667" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Norlog AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Norlog AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Norlog AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:11→10
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:10→11
- SkatteFUNN-søknadSkatteFUNN:AI-basert kundeapp for dokumentasjon og vedlikehold av sagbruksutstyr(Godkjent)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 16,9 % av driftsinntektene — 4,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,0 % | 2,8 % |
| Resultatmargin | 2,2 % | 2,2 % |
| Egenkapitalandel | 51,3 % | 40,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,93 | 1,58 |
| Gjeldsgrad | 0,95 | 0,94 |
| Egenkapitalrentabilitet | 11,7 % | 7,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +13,7 % | +4,7 % |
| Omsetning per ansatt | 7,12 mill kr | 3,72 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 68,2 % | 67,9 % |
| Lønnskostnad | 11,3 % | 15,4 % |
| Annen driftskostnad | 16,9 % | 12,7 % |
| Avskrivninger | 0,6 % | 0,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/980853667/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980853667/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980853667",
"nace_code": "46.830",
"industry_count": 1533,
"revenue": { "value": 71192946, "percentile": 0.8943 },
"operating_margin": { "value": 0.0299, "percentile": 0.5175 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "980853667" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Norlog AS på i bransjen?
Hvor ligger Norlog AS blant de 1533 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Norlog AS sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Norlog AS er registrert med 1 SkatteFUNN-søknad, 1 godkjent.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 27.3.2025 | AI-basert kundeapp for dokumentasjon og vedlikehold av sagbruksutstyr | 2025–2027 | Godkjent |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/980853667/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980853667/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980853667",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "AI-basert kundeapp for dokumentasjon og vedlikehold av sagbruksutstyr",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2025-03-27",
…
}
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "980853667" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Norlog AS fått?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Norlog AS søkt om, og ble de godkjent?
Immaterielle rettigheter
Norlog AS har 2 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
Lignende selskaper
AIOgså i Inderøy
1 000+ til i Inderøy →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Norlog AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Norlog AS?
Det er registrert 2 003 selskaper i Norge innen engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr, hvorav 3 i Inderøy.
Er Norlog AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1999, som er lenger enn 82 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 21 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Norlog AS i Enhetsregisteret?
Norlog AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Norlog AS?
Daglig leder i Norlog AS er Arve Stenstad, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Norlog AS?
Svein Trollsås er registrert som styreleder i Norlog AS, i et styre med 4 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Norlog AS?
Største aksjonær i Norlog AS er Steinstad AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Norlog AS?
I 2025 omsatte Norlog AS for 71,19 mill kr, opp 14 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,59 mill kr.
Hvor solid er balansen til Norlog AS?
Egenkapitalen i Norlog AS var 13,60 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 51,3 % av totalkapitalen.
Hvor mange ansatte har Norlog AS?
Norlog AS har 10 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.