Stanseveien 33 AS
Org.nr 980356590
Om Stanseveien 33 AS
Stanseveien 33 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Eiendomsforvaltning på oppdrag. Virksomheten ble stiftet i 1998 og har vært i drift i 28 år. Terje Helgesen er styrets leder. I 2025 hadde Stanseveien 33 AS en omsetning på 8,13 mill kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 5,71 mill kr. Egenkapitalen var 18,64 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Stålfjæra Eiendom AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 188 innen eiendomsforvaltning på oppdrag i Oslo, og ett av 12 740 i Norge. Det er eldre enn 75 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Investering i/forvaltning av finansielle plasseringer så som aksjer, selskaps- og fondsandeler, rentebærende instrumenter, eiendom mv.
Formål
Å investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8,13 mill kr | 7,09 mill kr | 5,71 mill kr | 25,75 mill kr | 18,64 mill kr | 7,12 mill kr |
| 2024 | 7,92 mill kr | 6,90 mill kr | 5,55 mill kr | 24,94 mill kr | 17,99 mill kr | 6,95 mill kr |
| 2023 | 7,58 mill kr | 6,57 mill kr | 5,25 mill kr | 24,32 mill kr | 17,51 mill kr | 6,81 mill kr |
| 2022 | 7,05 mill kr | 4,40 mill kr | 3,38 mill kr | 22,24 mill kr | 17,33 mill kr | 4,91 mill kr |
| 2021 | 6,70 mill kr | 4,74 mill kr | 3,63 mill kr | 22,70 mill kr | 17,07 mill kr | 5,63 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIRegnskapet for 2025 inneholder konsernbidrag.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre5
Styre
4Sist endret 29.06.2026Revisor
1Sist endret 28.07.2021Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 4 ute
- Stålfjæra Eiendom AS100 %
- Jan Investment Holding AShadde 33,3 %
- Kek Invest AShadde 33,3 %
- Toms Invest AShadde 22,3 %
- Thoka Invest AShadde 11,1 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Stålfjæra Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 2 400 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Stålfjæra Eiendom AS
14 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stanseveien 33 AS | BEDR | Eiendomsforvaltning på oppdrag | Oslo | − |
Kunngjøringer44
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.6.2026 | Styre ↗ |
| 22.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.10.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 3.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.1.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.9.2021 | Daglig leder ↗ |
| 28.7.2021 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 28.7.2021 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−VALUE GROUP AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre+Cecilie Pande Aas(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 0,0 % av driftsinntektene — 32,3 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 87,2 % | 18,3 % |
| Resultatmargin | 70,3 % | 9,9 % |
| Egenkapitalandel | 72,4 % | 45,3 % |
| Likviditetsgrad | 0,23 | 1,85 |
| Gjeldsgrad | 0,38 | 0,74 |
| Egenkapitalrentabilitet | 30,7 % | 6,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,6 % | +2,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 0,0 % | 32,3 % |
| Annen driftskostnad | 5,9 % | 22,1 % |
| Avskrivninger | 6,9 % | 5,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+42 til på samme adresse →Godt å vite om Stanseveien 33 AS
Hvor stor er bransjen Stanseveien 33 AS tilhører?
Stanseveien 33 AS er ett av 1 188 selskaper innen eiendomsforvaltning på oppdrag i Oslo, og ett av 12 740 på landsbasis.
Hvor lenge har Stanseveien 33 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Stanseveien 33 AS ble etablert i 1998 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 75 % av selskapene.
Hvilken status har Stanseveien 33 AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stanseveien 33 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Stanseveien 33 AS?
Organisasjonsformen til Stanseveien 33 AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem eier Stanseveien 33 AS?
Stanseveien 33 AS eies i hovedsak av Stålfjæra Eiendom AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvem er morselskapet til Stanseveien 33 AS?
Selskapet er datterselskap av Stålfjæra Eiendom AS (100 % eierandel). Øverste morselskap i konsernet er Hero Kapital AS.
Hva omsatte Stanseveien 33 AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 8,13 mill kr, opp 3 % fra 2024. Egenkapitalen var 18,64 mill kr ved årsslutt.
Hvor holder Stanseveien 33 AS til?
Stanseveien 33 AS holder til i Maridalsveien 163, 0461, OSLO, i Oslo kommune.
Er Stanseveien 33 AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2009. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilket revisjonsselskap bruker Stanseveien 33 AS?
I Enhetsregisteret er Stanseveien 33 AS registrert med revisor Pkf Revisjon AS.
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.