Stanseveien 21 AS
- Omsetning
- 6,7 mill
- +9 %
- Resultat
- 1,9 mill
- +40,8 %
Om Stanseveien 21 AS
Stanseveien 21 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Christer Dramstad er styrets leder. I 2025 hadde Stanseveien 21 AS en omsetning på 6,69 mill kr, en økning på 9 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,93 mill kr. Egenkapitalen var 10,05 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Stålfjæra Eiendom AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 593 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 571 i Norge. Det ble etablert samme år som 3 574 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/924033304
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924033304" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924033304",
"name": "STANSEVEIEN 21 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "924033304" })Spør AI-assistenten
Hvor i Oslo holder Stanseveien 21 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Stanseveien 21 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Stanseveien 21 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +9 % fra 2024 · +27,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,69 mill kr | 4,33 mill kr | 1,93 mill kr | 43,03 mill kr | 10,05 mill kr | 32,99 mill kr |
| 2024 | 6,14 mill kr | 3,78 mill kr | 1,37 mill kr | 43,58 mill kr | 9,84 mill kr | 33,74 mill kr |
| 2023 | 5,82 mill kr | 3,56 mill kr | 1,38 mill kr | 44,66 mill kr | 9,56 mill kr | 35,09 mill kr |
| 2022 | 5,45 mill kr | 3,10 mill kr | 1,38 mill kr | 47,49 mill kr | 9,54 mill kr | 37,95 mill kr |
| 2021 | 5,24 mill kr | 3,01 mill kr | 1,69 mill kr | 49,01 mill kr | 9,26 mill kr | 39,75 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIRegnskapet for 2025 inneholder konsernbidrag.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/924033304/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924033304/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924033304",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 6693141,
"operating_profit": 4325222,
"net_profit": 1925712,
"equity": 10048874,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 6138992,
"operating_profit": 3780811,
"net_profit": 1367485,
"equity": 9839163,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "924033304" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stanseveien 21 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Stanseveien 21 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Stanseveien 21 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre5
Styre
4Sist endret 22.05.2026Revisor
1Sist endret 20.10.2026API og MCPGET /company/924033304/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924033304/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924033304",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "924033304" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Stanseveien 21 AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Stanseveien 21 AS?
List alle roller i Stanseveien 21 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Stålfjæra Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 120 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/924033304/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924033304/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924033304",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "STÅLFJÆRA EIENDOM AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "924033304" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Stanseveien 21 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Stanseveien 21 AS eier Stålfjæra Eiendom AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Stanseveien 21 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Stålfjæra Eiendom AS
14 selskaperAPI og MCPGET /company/924033304/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924033304/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924033304",
"chain": [
{ "org_no": "923145729", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "915994296", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "924033304", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "924033304" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Stanseveien 21 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Stanseveien 21 AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Stanseveien 21 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stanseveien 21 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.10.2026 | Revisor ↗ |
| 7.9.2026 | Revisor ↗ |
| 22.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.5.2026 | Styre ↗ |
| 21.10.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 3.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.1.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.2.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.3.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/924033304/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924033304/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924033304",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-20", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-09-07", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "924033304" })Spør AI-assistenten
Når ble Stanseveien 21 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Stanseveien 21 AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Stanseveien 21 AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+BENFORD REVISJON AS(Revisor)−PKF REVISJON AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+PKF REVISJON AS(Revisor)−PKF NORGE AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+PKF NORGE AS(Revisor)−PKF REVISJON AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 18,5 % av driftsinntektene — 3,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 64,6 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 28,8 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 23,4 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,50 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 3,28 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 19,2 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +9,0 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 16,9 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 18,5 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/924033304/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924033304/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924033304",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64582,
"revenue": { "value": 6693141, "percentile": 0.8983 },
"operating_margin": { "value": 0.6462, "percentile": 0.7581 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "924033304" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Stanseveien 21 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Stanseveien 21 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Stanseveien 21 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+42 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Stanseveien 21 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Stanseveien 21 AS?
Det er registrert 76 571 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 12 593 i Oslo.
Er Stanseveien 21 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2019, som er lenger enn 28 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 3 574 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Stanseveien 21 AS et aktivt selskap?
Stanseveien 21 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Stanseveien 21 AS?
Stanseveien 21 AS driver innen utleie av egen eller leid fast eiendom, med NACE-kode 68.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Hvem er største aksjonær i Stanseveien 21 AS?
Største aksjonær i Stanseveien 21 AS er Stålfjæra Eiendom AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Stanseveien 21 AS?
I 2025 omsatte Stanseveien 21 AS for 6,69 mill kr, opp 9 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,93 mill kr.
Hvor solid er balansen til Stanseveien 21 AS?
Egenkapitalen i Stanseveien 21 AS var 10,05 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 23,4 % av totalkapitalen.
Er Stanseveien 21 AS registrert i MVA-registeret?
Stanseveien 21 AS er registrert i MVA-registeret (siden 2019) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.