- Omsetning
- 3,6 mill
- −7,7 %
- Resultat
- 2,1 mill
- 7 års regnskap
Om Toppgolf AS
Toppgolf AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bærum, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Drift av idrettsanlegg. Virksomheten ble stiftet i 1997 og har vært i drift i 29 år. Karl Jakob Hornseth er styrets leder. I 2025 hadde Toppgolf AS en omsetning på 3,58 mill kr, en nedgang på 8 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,13 mill kr. Egenkapitalen var 9,86 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Golfbygg AS med 30,9 % av aksjene. Selskapet er ett av 24 innen drift av idrettsanlegg i Bærum, og ett av 1 122 i Norge. Det er eldre enn 73 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).
Aktivitet og formål
Å drive og eie golfrelatert virksomhet og dertil tilsvarende virksomhet som handel, kafedrift samt investering i annnen virksomhet.
API og MCPGET /company/979499035
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979499035" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979499035",
"name": "TOPPGOLF AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "93.110",
"nace_desc": "Drift av idrettsanlegg",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BÆRUM", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "979499035" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Toppgolf AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Toppgolf AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Toppgolf AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −7,7 % fra 2024 · −84,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,58 mill kr | 2,28 mill kr | 2,13 mill kr | 11,87 mill kr | 9,86 mill kr | 2,01 mill kr |
| 2024 | 3,88 mill kr | −213 089 kr | −409 630 kr | 13,15 mill kr | 7,73 mill kr | 5,42 mill kr |
| 2023 | 22,59 mill kr | 563 813 kr | 335 695 kr | 19,70 mill kr | 14,12 mill kr | 5,58 mill kr |
| 2022 | 23,50 mill kr | −392 082 kr | −581 214 kr | 19,78 mill kr | 13,78 mill kr | 6,00 mill kr |
| 2021 | 23,70 mill kr | 2,29 mill kr | 2,20 mill kr | 22,18 mill kr | 14,36 mill kr | 7,81 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var avskrivninger den største kostnadsposten, med om lag 25 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
API og MCPGET /company/979499035/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979499035/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979499035",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3581287,
"operating_profit": 2284017,
"net_profit": 2130777,
"equity": 9860134,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3879548,
"operating_profit": -213089,
"net_profit": -409630,
"equity": 7729357,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "979499035" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Toppgolf AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Toppgolf AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Toppgolf AS per år.
Roller og styre6
Styre
5Sist endret 27.06.2024Regnskapsfører
1Sist endret 02.07.2018API og MCPGET /company/979499035/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979499035/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979499035",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "979499035" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Toppgolf AS?
Hvem er regnskapsfører for Toppgolf AS?
List alle roller i Toppgolf AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute · 1 endret eierandel
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Golfbygg AS | Selskap | Ordinære aksjer | 30,9 % | 369 452 |
| Ojaf AS | Selskap | Ordinære aksjer | 12,5 % | 149 572 |
| Profil Golf AS | Selskap | Ordinære aksjer | 10,6 % | 127 192 |
| Ikon AS | Selskap | Ordinære aksjer | 9,4 % | 112 300 |
| Nextnet AS | Selskap | Ordinære aksjer | 8,3 % | 99 024 |
| Arriba Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 7,1 % | 85 000 |
| Fermin AS | Selskap | Ordinære aksjer | 7,1 % | 85 000 |
| Lave AS | Selskap | Ordinære aksjer | 6,3 % | 75 000 |
| Skaaret Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4,2 % | 50 000 |
| Hio Xiv AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3,6 % | 42 500 |
11 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/979499035/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979499035/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979499035",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "GOLFBYGG AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 30.9, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "OJAF AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 12.51, "year": 2025, … },
…
],
"total": 11
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "979499035" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Toppgolf AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Toppgolf AS eier Golfbygg AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Toppgolf AS?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 29 beregnede eiere.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Toppgolf AS | BEDR | Drift av idrettsanlegg | Bærum | − |
Kunngjøringer94
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.10.2026 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 30.10.2026 | Revisor ↗ |
| 9.7.2026 | Kapital ↗ |
| 9.7.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 27.4.2026 | Nedsettelse av kapital ↗ |
| 22.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.9.2024 | Kapital ↗ |
| 3.9.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 27.6.2024 | Nedsettelse av kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/979499035/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979499035/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979499035",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-30", "type": "Revisjon av årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-10-30", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "979499035" })Spør AI-assistenten
Når leverte Toppgolf AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Toppgolf AS sist endret?
Har Toppgolf AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−STIANSEN & CO AS(Revisor)
- Endring i aksjekapital
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 10,8 % av driftsinntektene — 33,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 63,8 % | 3,8 % |
| Resultatmargin | 59,5 % | 0,6 % |
| Egenkapitalandel | 83,0 % | 34,4 % |
| Likviditetsgrad | 23,84 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 0,20 | 0,91 |
| Egenkapitalrentabilitet | 21,6 % | 1,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -7,7 % | +1,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,2 % | 7,6 % |
| Lønnskostnad | 0,6 % | 28,5 % |
| Annen driftskostnad | 10,8 % | 44,6 % |
| Avskrivninger | 24,6 % | 7,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/979499035/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979499035/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979499035",
"nace_code": "93.110",
"industry_count": 710,
"revenue": { "value": 3581287, "percentile": 0.6314 },
"operating_margin": { "value": 0.6378, "percentile": 0.9686 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "979499035" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Toppgolf AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Toppgolf AS på i bransjen?
Hvor ligger Toppgolf AS blant de 710 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+8 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Toppgolf AS
Hvor stor er bransjen Toppgolf AS tilhører?
Toppgolf AS er ett av 24 selskaper innen drift av idrettsanlegg i Bærum, og ett av 1 122 på landsbasis.
Hvor lenge har Toppgolf AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Toppgolf AS ble etablert i 1997 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 73 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Toppgolf AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Toppgolf AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem eier Toppgolf AS?
Toppgolf AS eies i hovedsak av Golfbygg AS (30,9 %). Totalt er det registrert 11 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Toppgolf AS med overskudd?
Toppgolf AS hadde i 2025 en omsetning på 3,58 mill kr og et overskudd på 2,13 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Toppgolf AS?
Driftsresultatet for 2025 var 2,28 mill kr (driftsmargin 63,8 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor holder Toppgolf AS til?
Toppgolf AS holder til i Griniveien 363, 1356, BEKKESTUA, i Bærum kommune i Akershus.
Hva er nettsiden til Toppgolf AS?
Registrert nettside for Toppgolf AS er www.toppgolf.no. Opplysningene er selskapets egne registreringer i Brønnøysundregistrene.
Hvilken regnskapsfører bruker Toppgolf AS?
I Enhetsregisteret er Toppgolf AS registrert med regnskapsfører Backoffice4u AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.