Golfbygg AS
- Omsetning
- 3,8 mill
- +2,8 %
- Resultat
- 646 926
- −47 %
Om Golfbygg AS
Golfbygg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bærum, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 1995 og har vært i drift i 31 år. Lars Havrevold er daglig leder, og Karl Jakob Hornseth er styreleder. I 2025 hadde Golfbygg AS en omsetning på 3,79 mill kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 646 926 kr. Egenkapitalen var 952 994 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Kalin AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 675 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Bærum, og ett av 76 536 i Norge. Det er eldre enn 86 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Utleie av fast eiendom.
Formål
Eie og drifte fast eiendom. Herunder deltagelse i andre selskaper med tilsvarende virksomhet, og andre tjenester med naturlig tilknytning til aktivitetene.
API og MCPGET /company/975929809
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975929809" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975929809",
"name": "GOLFBYGG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BÆRUM", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "975929809" })Spør AI-assistenten
Hvor i Bærum holder Golfbygg AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Golfbygg AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Golfbygg AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +2,8 % fra 2024 · +10,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,79 mill kr | 1,60 mill kr | 646 926 kr | 22,20 mill kr | 952 994 kr | 21,25 mill kr |
| 2024 | 3,69 mill kr | 1,64 mill kr | 1,22 mill kr | 9,43 mill kr | −1,69 mill kr | 11,12 mill kr |
| 2023 | 3,92 mill kr | 463 580 kr | 42 314 kr | 10,21 mill kr | −2,91 mill kr | 13,13 mill kr |
| 2022 | 3,79 mill kr | 359 218 kr | 9 290 kr | 10,94 mill kr | −2,96 mill kr | 13,90 mill kr |
| 2021 | 3,43 mill kr | 409 937 kr | 122 912 kr | 12,20 mill kr | −2,97 mill kr | 15,16 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 47 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/975929809/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975929809/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975929809",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3792657,
"operating_profit": 1596094,
"net_profit": 646926,
"equity": 952994,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3687655,
"operating_profit": 1642720,
"net_profit": 1220766,
"equity": -1693931,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "975929809" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Golfbygg AS per år.
Hvordan har omsetningen til Golfbygg AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Golfbygg AS i 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 06.05.2006Styre
2Sist endret 24.05.2017Regnskapsfører
1Sist endret 08.10.2019API og MCPGET /company/975929809/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975929809/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975929809",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "975929809" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Golfbygg AS?
List alle roller i Golfbygg AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Golfbygg AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Nextnet AS50 %
- Consolidator AShadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Kalin AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 20 000 |
| Nextnet AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 20 000 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/975929809/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975929809/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975929809",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "KALIN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "NEXTNET AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "975929809" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Golfbygg AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Golfbygg AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Golfbygg AS eier Kalin AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Golfbygg AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Bærum | − |
Kunngjøringer60
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.3.2025 | Kapital ↗ |
| 4.3.2025 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 4.3.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 20.2.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 8.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/975929809/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975929809/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975929809",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-03-04", "type": "Kapital", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "975929809" })Spør AI-assistenten
Har Golfbygg AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Golfbygg AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Golfbygg AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 46,8 % av driftsinntektene — 27,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 42,1 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 17,1 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 4,3 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 3,96 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 22,30 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 67,9 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,8 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 1,6 % | 8,0 % |
| Lønnskostnad | 0,0 % | 5,9 % |
| Annen driftskostnad | 46,8 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 9,5 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/975929809/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975929809/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975929809",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64543,
"revenue": { "value": 3792657, "percentile": 0.8345 },
"operating_margin": { "value": 0.4208, "percentile": 0.4981 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "975929809" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Golfbygg AS på i bransjen?
Hvor ligger Golfbygg AS blant de 64543 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Golfbygg AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
GOLFBYGG AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Toppgolf AS | Bærum | 30,9 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+8 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Golfbygg AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Golfbygg AS?
Det er registrert 76 536 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 1 675 i Bærum.
Er Golfbygg AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1995, som er lenger enn 86 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 599 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Golfbygg AS i Enhetsregisteret?
Golfbygg AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Golfbygg AS?
Daglig leder i Golfbygg AS er Lars Havrevold, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Golfbygg AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Kalin AS største eier i Golfbygg AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Nextnet AS med 50 %.
Hvordan går det økonomisk med Golfbygg AS?
I 2025 omsatte Golfbygg AS for 3,79 mill kr, opp 3 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 646 926 kr.
Hva er driftsresultatet til Golfbygg AS?
I 2025 hadde Golfbygg AS et driftsresultat på 1,60 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 42,1 %.
Hvem fører regnskapet til Golfbygg AS?
Backoffice4u AS er registrert som regnskapsfører for Golfbygg AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.