Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap
Sentralt godkjent

Rørlegger Sunde AS

Org.nr 978662617
Omsetning
46,8 mill
+17,7 %
Resultat
1,0 mill
−15,5 %
Ansatte
26

Om Rørlegger Sunde AS

Rørlegger Sunde AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Rørleggerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 1997 og har vært i drift i 29 år. Ben Gaute Sunde er daglig leder, og Ben Gaute Sunde er styreleder. I 2025 hadde Rørlegger Sunde AS en omsetning på 46,81 mill kr, en økning på 18 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,04 mill kr. Egenkapitalen var 4,44 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er B&s Eiendom AS med 90,2 % av aksjene. Selskapet er ett av 76 innen rørleggerarbeid i Stavanger, og ett av 4 976 i Norge. Det er eldre enn 88 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).

Aktivitet

Installasjon, reparasjon og vedlikehold innenfor rørleggerbransjen.

Formål

Håndverkstjenester innen rørlegerfaget med salg av tilhørende produkter, herunder deltakelse i andre virksomheter med tilsvarende aktiviteter.

API og MCPGET /company/978662617

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/978662617" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "978662617",
  "name": "RØRLEGGER SUNDE AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "43.221",
  "nace_desc": "Rørleggerarbeid",
  "employees": 26,
  "address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "978662617" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor i Stavanger holder Rørlegger Sunde AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Rørlegger Sunde AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Rørlegger Sunde AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +17,7 % fra 2024 · +45,4 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202546,81 mill kr1,38 mill kr1,04 mill kr14,98 mill kr4,44 mill kr10,54 mill kr
202439,78 mill kr1,69 mill kr1,23 mill kr13,92 mill kr4,13 mill kr9,79 mill kr
202335,31 mill kr1,73 mill kr1,27 mill kr13,42 mill kr4,05 mill kr9,38 mill kr
202231,62 mill kr765 755 kr529 433 kr11,43 mill kr4,01 mill kr8,15 mill kr
202132,19 mill kr2,40 mill kr1,81 mill kr10,30 mill kr3,83 mill kr7,21 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler14,98 mill kr
Anleggsmidler6 %856 646 krOmløpsmidler94 %14,13 mill kr
Egenkapital og gjeld14,98 mill kr
Innskutt egenkapital5 %733 561 krOpptjent egenkapital25 %3,71 mill krKortsiktig gjeld70 %10,54 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader45,44 mill kr
Finansinntekter12 055 kr
Finanskostnader35 779 kr
Netto finans−23 724 kr
Ordinært resultat før skatt1,35 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 45 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 39 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet. Regnskapet inneholder konsernbidrag.

Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 46 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/978662617/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/978662617/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "978662617",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 46814576,
      "operating_profit": 1375254,
      "net_profit": 1043336,
      "equity": 4443493,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 39784418,
      "operating_profit": 1691514,
      "net_profit": 1234166,
      "equity": 4133027,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "978662617" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mye vokste omsetningen til Rørlegger Sunde AS fra 2024 til 2025?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Rørlegger Sunde AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Rørlegger Sunde AS per år.

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 09.07.1997
Daglig lederSignaturProkura

Styre

2Sist endret 06.04.1998
Styrets lederSignaturProkura
Varamedlem

Regnskapsfører

1Sist endret 11.09.2024
Regnskapsfører
repr. PRE SOLUTIONS ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 07.11.2017
Revisor
repr. MALDE REVISJON & RÅDGIVNING ANSGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/978662617/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/978662617/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "978662617",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "978662617" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Rørlegger Sunde AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Rørlegger Sunde AS?
  • Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Rørlegger Sunde AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 endret eierandel

Inn (1)
  • Erik Eikehaug2,8 %
Endret (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
B&s Eiendom ASSelskapOrdinære aksjer90,2 %460
Cadesign ASSelskapOrdinære aksjer7,1 %36
Erik EikehaugPersonOrdinære aksjer2,8 %14

3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/978662617/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/978662617/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "978662617",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "B&S EIENDOM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 90.2, "year": 2025, … },
    { "shareholder_name": "CADESIGN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 7.06, "year": 2025, … },
    …
  ],
  "total": 3
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "978662617" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stor andel av Rørlegger Sunde AS eier B&s Eiendom AS, og hvem eier resten?
  • Er Rørlegger Sunde AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
  • Hvor mange aksjonærer har Rørlegger Sunde AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Benjamin Gysland Sunde
13,5 %
Camilla Aakre Dreggevik
7,1 %
Erik Eikehaug
2,8 %

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Rørlegger Sunde ASBEDRRørleggerarbeidStavanger26

Kunngjøringer42

API og MCPGET /company/978662617/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/978662617/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "978662617",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-07-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-07-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "978662617" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Rørlegger Sunde AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Rørlegger Sunde AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Rørlegger Sunde AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:29→26
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:32→29
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:31→32
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:30→31

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 38,5 % av driftsinntektene — 3,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin2,9 %4,4 %
Resultatmargin2,2 %3,6 %
Egenkapitalandel29,7 %40,9 %
Likviditetsgrad1,341,63
Gjeldsgrad2,371,08
Egenkapitalrentabilitet23,5 %15,1 %
Omsetningsvekst (siste år)+17,7 %+1,3 %
Omsetning per ansatt1,80 mill kr1,76 mill kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad45,2 %42,2 %
Lønnskostnad38,5 %34,9 %
Annen driftskostnad12,7 %14,8 %
Avskrivninger0,6 %1,4 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/978662617/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/978662617/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "978662617",
  "nace_code": "43.221",
  "industry_count": 3308,
  "revenue": { "value": 46814576, "percentile": 0.9533 },
  "operating_margin": { "value": 0.0294, "percentile": 0.432 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "978662617" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan er lønnsomheten til Rørlegger Sunde AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Rørlegger Sunde AS blant de største selskapene innen rørleggerarbeid?
  • Hvor solid er Rørlegger Sunde AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?

Godkjenninger og registre

Rørlegger Sunde AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 4 godkjenningsområder.

Gyldig til 11. okt. 2027 · Godkjent lærebedrift
FunksjonGodkjenningsområdeTiltaksklasse
Ansvarlig søker(for alle typer tiltak)1
UtførendeSanitærinstallasjoner2
UtførendeSlukkeinstallasjoner2
UtførendeVarme- og kuldeinstallasjoner2
Se godkjenningsbevis hos DiBK ↗

Kilde: Direktoratet for byggkvalitet

Investeringer

RØRLEGGER SUNDE AS eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Varme & Bad ASStavanger0,1 %20152025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Ofte spurt om Rørlegger Sunde AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Rørlegger Sunde AS?

Det er registrert 4 976 selskaper i Norge innen rørleggerarbeid, hvorav 76 i Stavanger.

Er Rørlegger Sunde AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 1997, som er lenger enn 88 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 46 andre selskaper i bransjen etablert.

Går Rørlegger Sunde AS bedre enn andre i bransjen?

Rørlegger Sunde AS hadde en driftsmargin på 2,9 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4,4 % for rørleggerarbeid.

Er Rørlegger Sunde AS et aktivt selskap?

Rørlegger Sunde AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Rørlegger Sunde AS?

Daglig leder i Rørlegger Sunde AS er Ben Gaute Sunde, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvilke eiere står bak Rørlegger Sunde AS?

Rørlegger Sunde AS eies i hovedsak av B&s Eiendom AS (90,2 %). Totalt er det registrert 3 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Er Rørlegger Sunde AS en del av et konsern?

Rørlegger Sunde AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er B&s Eiendom AS, som eier 90,2 % av selskapet.

Hva er omsetningen til Rørlegger Sunde AS?

Rørlegger Sunde AS hadde i 2025 en omsetning på 46,81 mill kr og et overskudd på 1,04 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Rørlegger Sunde AS?

Rørlegger Sunde AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.

Hvor ligger Rørlegger Sunde AS?

Forretningsadressen til Rørlegger Sunde AS er Treskeveien 12, 4043, HAFRSFJORD i Stavanger kommune.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Rogaland