Pre Solutions AS
- Omsetning
- 11,2 mill
- +30 %
- Resultat
- −308 247
- −1 772,3 %
- Ansatte
- 8
- −1 siden mars
Om Pre Solutions AS
Pre Solutions AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sola, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Regnskapsføring og bokføring. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. David Ersdal er daglig leder, og Stian Rafoss Obrestad er styreleder. I 2025 hadde Pre Solutions AS en omsetning på 11,22 mill kr, en økning på 30 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 308 247 kr. Egenkapitalen var 118 751 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Base Gruppen AS med 66,7 % av aksjene. Selskapet er ett av 20 innen regnskapsføring og bokføring i Sola, og ett av 4 337 i Norge. Det ble etablert samme år som 188 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (72 %).
Aktivitet og formål
Regnskapsførervirksomhet, rådgivningstjenester, konsulenttjenester innen IT og salg av programvare. Selskapet kan gjøre investeringer i andre selskaper av enhver art.
API og MCPGET /company/829002132
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/829002132" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "829002132",
"name": "PRE SOLUTIONS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "69.202",
"nace_desc": "Regnskapsføring og bokføring",
"employees": 8,
"address": { "municipality": "SOLA", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "829002132" })Spør AI-assistenten
Er Pre Solutions AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Pre Solutions AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Pre Solutions AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +30 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11,22 mill kr | −285 852 kr | −308 247 kr | 3,26 mill kr | 118 751 kr | 3,14 mill kr |
| 2024 | 8,63 mill kr | 56 867 kr | 18 432 kr | 3,43 mill kr | 426 998 kr | 3,00 mill kr |
| 2023 | 6,17 mill kr | 81 475 kr | 46 355 kr | 1,38 mill kr | 408 566 kr | 967 356 kr |
| 2022 | 2,86 mill kr | −206 738 kr | −167 789 kr | 1,36 mill kr | 362 211 kr | 998 297 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 79 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 38 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 1,5 mill kr (46 % av balansen)
API og MCPGET /company/829002132/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/829002132/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "829002132",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 11222695,
"operating_profit": -285852,
"net_profit": -308247,
"equity": 118751,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 8630887, "operating_profit": 56867, "net_profit": 18432, "equity": 426998, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "829002132" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Pre Solutions AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Pre Solutions AS per år.
Hvordan har omsetningen til Pre Solutions AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 29.03.2022Styre
4Sist endret 27.11.2024Revisor
1Sist endret 04.11.2026API og MCPGET /company/829002132/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/829002132/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "829002132",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "829002132" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Pre Solutions AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Pre Solutions AS?
List alle roller i Pre Solutions AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 ute
- Base Gruppen AS66,7 %
- Base Gruppen AShadde 50 %
- Goh Holding AShadde 16,7 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Base Gruppen AS | Selskap | Ordinære aksjer | 66,7 % | 40 000 |
| Alex Egeland Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 16,7 % | 10 000 |
| Connecting Business AS | Selskap | Ordinære aksjer | 16,7 % | 10 000 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/829002132/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/829002132/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "829002132",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "BASE GRUPPEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 66.67, "year": 2025, … },
{
"shareholder_name": "ALEX EGELAND INVEST AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 16.67,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "829002132" })Spør AI-assistenten
Er Pre Solutions AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Pre Solutions AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Pre Solutions AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Base Gruppen AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/829002132/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/829002132/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "829002132",
"chain": [
{ "org_no": "934044231", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "934044576", "owner_pct": 70, … },
{ "org_no": "829002132", "owner_pct": 66.67, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "829002132" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Pre Solutions AS?
Hvem eier Pre Solutions AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Pre Solutions AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Pre Solutions AS | BEDR | Regnskapsføring og bokføring | Sola | 8 |
Kunngjøringer18
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.11.2026 | Revisor ↗ |
| 29.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.6.2025 | Revisor ↗ |
| 18.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.1.2025 | Redegjørelse finansiell bistand erverv av aksjer ↗ |
| 27.11.2024 | Styre ↗ |
| 25.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 23.5.2022 | Vedtektsfestet formål ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/829002132/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/829002132/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "829002132",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-11-04", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-06-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "829002132" })Spør AI-assistenten
Når ble Pre Solutions AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Pre Solutions AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Pre Solutions AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+EI REVISJON OG RÅDGIVNING AS(Revisor)−AAUDIT AS(Revisor)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:9→8
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 79,0 % av driftsinntektene — 14,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -2,5 % | 10,6 % |
| Resultatmargin | -2,7 % | 9,7 % |
| Egenkapitalandel | 3,6 % | 46,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,33 | 1,63 |
| Gjeldsgrad | 26,46 | 0,98 |
| Egenkapitalrentabilitet | -259,6 % | 26,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +30,0 % | +5,0 % |
| Omsetning per ansatt | 1,40 mill kr | 1,12 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 4,4 % | 3,6 % |
| Lønnskostnad | 79,0 % | 64,9 % |
| Annen driftskostnad | 19,1 % | 18,4 % |
| Avskrivninger | 0,2 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/829002132/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/829002132/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "829002132",
"nace_code": "69.202",
"industry_count": 3532,
"revenue": { "value": 11222695, "percentile": 0.8886 },
"operating_margin": { "value": -0.0255, "percentile": 0.1365 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "829002132" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Pre Solutions AS blant de 3532 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Pre Solutions AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Pre Solutions AS blant de største selskapene innen regnskapsføring og bokføring?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+21 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Pre Solutions AS
Hvor stor er bransjen Pre Solutions AS tilhører?
Pre Solutions AS er ett av 20 selskaper innen regnskapsføring og bokføring i Sola, og ett av 4 337 på landsbasis.
Hvor lenge har Pre Solutions AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Pre Solutions AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 22 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Pre Solutions AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for regnskapsføring og bokføring er en driftsmargin på 10,6 %. Pre Solutions AS lå på −2,5 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Pre Solutions AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Pre Solutions AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Pre Solutions AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Pre Solutions AS?
David Ersdal er registrert som daglig leder i Pre Solutions AS.
Hvem er største aksjonær i Pre Solutions AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Base Gruppen AS største eier i Pre Solutions AS med 66,7 % av aksjene. Nest størst er Alex Egeland Invest AS med 16,7 %.
Går Pre Solutions AS med overskudd?
I 2025 omsatte Pre Solutions AS for 11,22 mill kr, opp 30 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 308 247 kr.
Hvor mange jobber i Pre Solutions AS?
Det er registrert 8 ansatte i Pre Solutions AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.