Systemlink Regnskap AS
Org.nr 918660666
Om Systemlink Regnskap AS
Systemlink Regnskap AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sandefjord, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Regnskapsføring og bokføring. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. David Hosum er styrets leder. I 2025 hadde Systemlink Regnskap AS en omsetning på 1,88 mill kr, en nedgang på 14 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 281 894 kr. Egenkapitalen var 406 945 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Slagen Industri & Montasje AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 76 innen regnskapsføring og bokføring i Sandefjord, og ett av 4 345 i Norge. Det ble etablert samme år som 156 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (72 %).
Aktivitet
Regnskap og rådgivningstjenester.
Formål
Regnskap og rådgivningstjenester, data og IT-tjenester, salg av datautstyr, samt salg av de tjenester som naturlig hører inn under dette, herunder å delta i selskaper med lignende virksomhet.
API og MCPGET /company/918660666
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918660666" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918660666",
"name": "SYSTEMLINK REGNSKAP AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "69.202",
"nace_desc": "Regnskapsføring og bokføring",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SANDEFJORD", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "918660666" })Spør AI-assistenten
Hva driver Systemlink Regnskap AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Systemlink Regnskap AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Systemlink Regnskap AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,88 mill kr | 359 496 kr | 281 894 kr | 1,05 mill kr | 406 945 kr | 639 044 kr |
| 2024 | 2,18 mill kr | −51 823 kr | −10 171 kr | 795 884 kr | 355 766 kr | 440 119 kr |
| 2023 | 3,04 mill kr | 178 291 kr | 146 236 kr | 1,28 mill kr | 365 937 kr | 911 204 kr |
| 2022 | 3,52 mill kr | 181 879 kr | 142 953 kr | 1,29 mill kr | 219 701 kr | 1,07 mill kr |
| 2021 | 1,38 mill kr | 35 625 kr | 33 612 kr | 435 269 kr | 76 748 kr | 358 522 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 46 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 26 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/918660666/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918660666/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918660666",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1878322,
"operating_profit": 359496,
"net_profit": 281894,
"equity": 406945,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2184540,
"operating_profit": -51823,
"net_profit": -10171,
"equity": 355766,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "918660666" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Systemlink Regnskap AS per år.
Hvordan har omsetningen til Systemlink Regnskap AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Systemlink Regnskap AS i 2025?
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 26.10.2024Revisor
1Sist endret 02.11.2017API og MCPGET /company/918660666/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918660666/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918660666",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "918660666" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Systemlink Regnskap AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Systemlink Regnskap AS?
List alle roller i Systemlink Regnskap AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Morten Fonhadde 20 %
- Slagen Industri & Montasje AS80 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Slagen Industri & Montasje AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/918660666/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918660666/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918660666",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "SLAGEN INDUSTRI & MONTASJE AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "918660666" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Systemlink Regnskap AS eier Slagen Industri & Montasje AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Systemlink Regnskap AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Systemlink Regnskap AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/918660666/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918660666/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918660666",
"chain": [
{ "org_no": "916467060", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "918660666", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "918660666" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Systemlink Regnskap AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Systemlink Regnskap AS | BEDR | Regnskapsføring og bokføring | Sandefjord | − |
Kunngjøringer22
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.10.2026 | Daglig leder ↗ |
| 22.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.10.2024 | Styre ↗ |
| 9.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 26.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.4.2022 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/918660666/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918660666/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918660666",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-22", "type": "Daglig leder", … },
{ "dato": "2026-07-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "918660666" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Systemlink Regnskap AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Systemlink Regnskap AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Systemlink Regnskap AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−Morten Fon(Daglig leder)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 38,9 % | 46,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,13 | 1,64 |
| Gjeldsgrad | 1,57 | 0,98 |
| Egenkapitalrentabilitet | 69,3 % | 26,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -14,0 % | +5,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/918660666/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918660666/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918660666",
"nace_code": "69.202",
"industry_count": 3539,
"revenue": { "value": 1878322, "percentile": 0.581 },
"operating_margin": { "value": 0.1914, "percentile": 0.6478 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "918660666" })Spør AI-assistenten
Er Systemlink Regnskap AS blant de største selskapene innen regnskapsføring og bokføring?
Hvor solid er Systemlink Regnskap AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Systemlink Regnskap AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+3 til på samme adresse →Ofte spurt om Systemlink Regnskap AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Systemlink Regnskap AS?
Det er registrert 4 345 selskaper i Norge innen regnskapsføring og bokføring, hvorav 76 i Sandefjord.
Er Systemlink Regnskap AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2017, som er lenger enn 42 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 156 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Systemlink Regnskap AS?
Systemlink Regnskap AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er største aksjonær i Systemlink Regnskap AS?
Største aksjonær i Systemlink Regnskap AS er Slagen Industri & Montasje AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Systemlink Regnskap AS?
Systemlink Regnskap AS hadde i 2025 en omsetning på 1,88 mill kr og et overskudd på 281 894 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Systemlink Regnskap AS?
Egenkapitalen i Systemlink Regnskap AS var 406 945 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 38,9 % av totalkapitalen.
Er Systemlink Regnskap AS registrert i MVA-registeret?
Systemlink Regnskap AS er registrert i MVA-registeret (siden 2017) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hvem er revisor for Systemlink Regnskap AS?
Revisjonsfirmaet Åsvang & Co AS er registrert som revisor for Systemlink Regnskap AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.