- Omsetning
- 22,8 mill
- +1 %
- Resultat
- −2,5 mill
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 23
Om Slagen Industri & Montasje AS
Slagen Industri & Montasje AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sandefjord, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Bearbeiding av metaller. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. David Hosum er daglig leder, og David Hosum er styreleder. I 2025 hadde Slagen Industri & Montasje AS en omsetning på 22,81 mill kr, en økning på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 2,45 mill kr. Egenkapitalen var −1,18 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er David Hosum med 42,9 % av aksjene. Selskapet er ett av 32 innen bearbeiding av metaller i Sandefjord, og ett av 2 023 i Norge. Det ble etablert samme år som 63 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Utvikle og produsere utstyr til industri. Samt utleie av personell direkte tilknyttet dette. Montering av utstyr eget og andres. Selskapet skal også utvikle og være en ressurs for andre selskaper.
API og MCPGET /company/916467060
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916467060" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916467060",
"name": "SLAGEN INDUSTRI & MONTASJE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "25.530",
"nace_desc": "Bearbeiding av metaller",
"employees": 23,
"address": { "municipality": "SANDEFJORD", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "916467060" })Spør AI-assistenten
Er Slagen Industri & Montasje AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Slagen Industri & Montasje AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Slagen Industri & Montasje AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +1 % fra 2024 · +294,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 22,81 mill kr | −2,64 mill kr | −2,45 mill kr | 8,09 mill kr | −1,18 mill kr | 9,27 mill kr |
| 2024 | 22,59 mill kr | −508 019 kr | −505 557 kr | 7,67 mill kr | 1,27 mill kr | 6,40 mill kr |
| 2023 | 12,45 mill kr | 283 289 kr | 166 253 kr | 4,80 mill kr | 1,27 mill kr | 3,52 mill kr |
| 2022 | 10,76 mill kr | 701 308 kr | 592 578 kr | 4,33 mill kr | 1,11 mill kr | 3,23 mill kr |
| 2021 | 5,78 mill kr | 276 415 kr | 308 367 kr | 2,73 mill kr | 513 984 kr | 2,22 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 52 prosent av driftsinntektene.
Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/916467060/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916467060/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916467060",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 22812110,
"operating_profit": -2636968,
"net_profit": -2451149,
"equity": -1183892,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 22591741,
"operating_profit": -508019,
"net_profit": -505557,
"equity": 1267257,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "916467060" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Slagen Industri & Montasje AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Slagen Industri & Montasje AS per år.
Hvordan har omsetningen til Slagen Industri & Montasje AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 05.10.2021Styre
4Sist endret 07.11.2024Revisor
1Sist endret 24.08.2023API og MCPGET /company/916467060/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916467060/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916467060",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "916467060" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Slagen Industri & Montasje AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Slagen Industri & Montasje AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Slagen Industri & Montasje AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 endret eierandel
- Arcticnor AS14,3 %
- Stine Kristiansen Hosum50 % → 42,9 %
- David Hosum50 % → 42,9 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| David Hosum | Person | Ordinære aksjer | 42,9 % | 15 000 |
| Stine Kristiansen Hosum | Person | Ordinære aksjer | 42,9 % | 15 000 |
| Arcticnor AS | Selskap | Ordinære aksjer | 14,3 % | 5 000 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/916467060/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916467060/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916467060",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ARCTICNOR AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 14.29, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "916467060" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Slagen Industri & Montasje AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Slagen Industri & Montasje AS eier Arcticnor AS, og hvem eier resten?
Er Slagen Industri & Montasje AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av Slagen Industri & Montasje AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/916467060/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916467060/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916467060",
"chain": [
{ "org_no": "916467060", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "916467060" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Slagen Industri & Montasje AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Slagen Industri & Montasje AS | BEDR | Bearbeiding av metaller | Sandefjord | 23 |
Kunngjøringer32
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.9.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.11.2024 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 7.11.2024 | Kapital ↗ |
| 7.11.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 7.11.2024 | Styre ↗ |
| 16.10.2024 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 6.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.8.2023 | Revisor ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/916467060/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916467060/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916467060",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-09-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "916467060" })Spør AI-assistenten
Har Slagen Industri & Montasje AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hvilke fusjoner har Slagen Industri & Montasje AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Slagen Industri & Montasje AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:26→23
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:25→26
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:24→25
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:23→24
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 51,5 % av driftsinntektene — 13,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -11,6 % | 5,8 % |
| Resultatmargin | -10,7 % | 4,4 % |
| Egenkapitalandel | -14,6 % | 43,3 % |
| Likviditetsgrad | 0,42 | 1,71 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +1,0 % | +2,2 % |
| Omsetning per ansatt | 991 830,87 kr | 1,68 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 24,3 % | 29,6 % |
| Lønnskostnad | 51,5 % | 38,3 % |
| Annen driftskostnad | 32,0 % | 20,3 % |
| Avskrivninger | 3,7 % | 1,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/916467060/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916467060/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916467060",
"nace_code": "25.530",
"industry_count": 849,
"revenue": { "value": 22812110, "percentile": 0.81 },
"operating_margin": { "value": -0.1156, "percentile": 0.1516 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "916467060" })Spør AI-assistenten
Er Slagen Industri & Montasje AS blant de største selskapene innen bearbeiding av metaller?
Hvor solid er Slagen Industri & Montasje AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Slagen Industri & Montasje AS på i bransjen?
Godkjenninger og registre
Slagen Industri & Montasje AS har status «Godkjent» i Arbeidstilsynets bemanningsforetaksregister.
Statusen er gjengitt slik den står i registeret. Det er oppdragsgivers ansvar å kontrollere status hos Arbeidstilsynet før innleie.
Kilde: Arbeidstilsynet
Investeringer
SLAGEN INDUSTRI & MONTASJE AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Systemlink Regnskap AS | Sandefjord | 100,0 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+3 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Slagen Industri & Montasje AS
Hvor stor er bransjen Slagen Industri & Montasje AS tilhører?
Slagen Industri & Montasje AS er ett av 32 selskaper innen bearbeiding av metaller i Sandefjord, og ett av 2 023 på landsbasis.
Hvor lenge har Slagen Industri & Montasje AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Slagen Industri & Montasje AS ble etablert i 2015 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 54 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Slagen Industri & Montasje AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Slagen Industri & Montasje AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Slagen Industri & Montasje AS?
David Hosum er registrert som daglig leder i Slagen Industri & Montasje AS.
Hvem er styreleder i Slagen Industri & Montasje AS?
Styrets leder i Slagen Industri & Montasje AS er David Hosum. Styret har totalt 4 registrerte medlemmer.
Hvilke eiere står bak Slagen Industri & Montasje AS?
Slagen Industri & Montasje AS eies i hovedsak av David Hosum (42,9 %). Totalt er det registrert 3 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Slagen Industri & Montasje AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 22,81 mill kr, opp 1 % fra 2024. Egenkapitalen var −1,18 mill kr ved årsslutt.
Hvor stor aksjekapital har Slagen Industri & Montasje AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Slagen Industri & Montasje AS er 35 000 kr (35 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.