Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Ansvarlig selskap med solidarisk ansvar

Malde Revisjon & Rådgivning ANS

Org.nr 989202502www.smalde.no
Omsetning
1,7 mill
−28,4 %
Resultat
164 744
7 års regnskap

Om Malde Revisjon & Rådgivning ANS

Malde Revisjon & Rådgivning ANS er registrert som ansvarlig selskap med solidarisk ansvar med forretningsadresse i Randaberg, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Revisjon. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Svein Malde er daglig leder. I 2025 hadde Malde Revisjon & Rådgivning ANS en omsetning på 1,75 mill kr, en nedgang på 28 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 164 744 kr. Egenkapitalen var 1,64 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 4 innen revisjon i Randaberg, og ett av 793 i Norge. Det er eldre enn 63 % av selskapene i bransjen. Bare 1 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.

Aktivitet og formål

Å levere revisjonstjenester, rådgivningstjenester, regnskapsførertjenester og forretningsførertjenester.

API og MCPGET /company/989202502

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/989202502" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "989202502",
  "name": "MALDE REVISJON & RÅDGIVNING ANS",
  "org_form": "ANS",
  "nace_code": "69.201",
  "nace_desc": "Revisjon",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "RANDABERG", "county": "ROGALAND", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "989202502" })

Spør AI-assistenten

  • Gi meg en kort oversikt over Malde Revisjon & Rådgivning ANS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Malde Revisjon & Rådgivning ANS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Malde Revisjon & Rådgivning ANS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −28,4 % fra 2024 · −52,1 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20251,75 mill kr143 137 kr164 744 kr1,88 mill kr1,64 mill kr244 473 kr
20242,44 mill kr−175 701 kr−150 985 kr1,62 mill kr1,47 mill kr151 045 kr
20232,81 mill kr−37 012 kr−18 595 kr1,89 mill kr1,62 mill kr269 289 kr
20222,77 mill kr49 894 kr51 743 kr2,18 mill kr1,64 mill kr537 721 kr
20213,65 mill kr105 438 kr105 438 kr2,31 mill kr1,59 mill kr714 485 kr

Balanse

2025
Eiendeler1,88 mill kr
Omløpsmidler100 %1,88 mill kr
Egenkapital og gjeld1,88 mill kr
Innskutt egenkapital12 %224 406 krOpptjent egenkapital75 %1,41 mill krKortsiktig gjeld13 %244 473 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader1,61 mill kr
Finansinntekter22 590 kr
Finanskostnader983 kr
Netto finans21 607 kr
Ordinært resultat før skatt164 744 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 68 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 41 prosent av eiendelene. Kundefordringer står for om lag 29 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Til gode hos konsernselskaper
510 000 kr (27 % av balansen)
API og MCPGET /company/989202502/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/989202502/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "989202502",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 1748589,
      "operating_profit": 143137,
      "net_profit": 164744,
      "equity": 1637809,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 2441199,
      "operating_profit": -175701,
      "net_profit": -150985,
      "equity": 1473064,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "989202502" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan har omsetningen til Malde Revisjon & Rådgivning ANS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Malde Revisjon & Rådgivning ANS i 2025?
  • Hvor mye falt omsetningen til Malde Revisjon & Rådgivning ANS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?

Roller og styre4

Daglig leder

1Sist endret 09.02.2006
Svein Malde(f. 1958)
Daglig leder

Revisor

1Sist endret 23.02.2022
Revisor
repr. ØKSENDAL REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →

Deltakere

2Sist endret 09.02.2006
Svein Malde(f. 1958)
Deltaker med fullt ansvar
Deltaker med fullt ansvar
repr. MARATHON INVEST AS
API og MCPGET /company/989202502/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/989202502/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "989202502",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Deltaker med fullt ansvar", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "989202502" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Malde Revisjon & Rådgivning ANS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Malde Revisjon & Rådgivning ANS?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Malde Revisjon & Rådgivning ANSBEDRRevisjonRandaberg−

Kunngjøringer28

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/989202502/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/989202502/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "989202502",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-07-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2026-06-11", "type": "Vedtektsdato", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "989202502" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Malde Revisjon & Rådgivning ANS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Malde Revisjon & Rådgivning ANS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Malde Revisjon & Rådgivning ANS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Adresse:Auglendsmyrå 9→Randabergveien 300BPostnummer:4016→4073Poststed:STAVANGER→RANDABERGKommune:STAVANGER→RANDABERG
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel87,0 %56,9 %
Likviditetsgrad7,701,86
Gjeldsgrad0,150,75
Egenkapitalrentabilitet10,1 %48,3 %
Omsetningsvekst (siste år)-28,4 %+5,4 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/989202502/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/989202502/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "989202502",
  "nace_code": "69.201",
  "industry_count": 685,
  "revenue": { "value": 1748589, "percentile": 0.4843 },
  "operating_margin": { "value": 0.0819, "percentile": 0.1984 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "989202502" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan er lønnsomheten til Malde Revisjon & Rådgivning ANS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Malde Revisjon & Rådgivning ANS blant de største selskapene innen revisjon?
  • Hvor solid er Malde Revisjon & Rådgivning ANS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?

Spørsmål og svar om Malde Revisjon & Rådgivning ANS

Hvor stor er bransjen Malde Revisjon & Rådgivning ANS tilhører?

Malde Revisjon & Rådgivning ANS er ett av 4 selskaper innen revisjon i Randaberg, og ett av 793 på landsbasis.

Hvor lenge har Malde Revisjon & Rådgivning ANS eksistert sammenlignet med bransjen?

Malde Revisjon & Rådgivning ANS ble etablert i 2005 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 63 % av selskapene i bransjen.

Hva er statusen til Malde Revisjon & Rådgivning ANS?

Selskapet er i ordinær drift som Ansvarlig selskap med solidarisk ansvar og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Malde Revisjon & Rådgivning ANS i Brønnøysundregistrene.

Hvilken selskapsform har Malde Revisjon & Rådgivning ANS?

Organisasjonsformen til Malde Revisjon & Rådgivning ANS er Ansvarlig selskap med solidarisk ansvar, forkortet ANS. I et ansvarlig selskap har deltakerne ubegrenset og solidarisk personlig ansvar for selskapets forpliktelser.

Hvem leder Malde Revisjon & Rådgivning ANS?

Svein Malde er registrert som daglig leder i Malde Revisjon & Rådgivning ANS.

Går Malde Revisjon & Rådgivning ANS med overskudd?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 1,75 mill kr, ned 28 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,64 mill kr ved årsslutt.

Hvor lønnsom er driften i Malde Revisjon & Rådgivning ANS?

Driftsresultatet for 2025 var 143 137 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.

Er Malde Revisjon & Rådgivning ANS MVA-registrert?

Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2005. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.

Hvilket org.nr har Malde Revisjon & Rådgivning ANS?

Malde Revisjon & Rådgivning ANS har org.nr 989 202 502 og er registrert som Ansvarlig selskap med solidarisk ansvar i Brønnøysundregistrene.

Hvilket revisjonsselskap bruker Malde Revisjon & Rådgivning ANS?

I Enhetsregisteret er Malde Revisjon & Rådgivning ANS registrert med revisor Øksendal Revisjon AS.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Rogaland