Roxar Flow Measurement AS
- Omsetning
- 775 mill
- −4,2 %
- Resultat
- 118 mill
- +5,8 %
- Ansatte
- 202
- −10 siden mars
Om Roxar Flow Measurement AS
Roxar Flow Measurement AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av måle-, kontroll- og navigasjonsinstrumenter. Virksomheten ble stiftet i 1997 og har vært i drift i 29 år. Jan Inge Ellingsen er daglig leder, og Jan Inge Ellingsen er styreleder. Selskapet er ett av 5 innen produksjon av måle-, kontroll- og navigasjonsinstrumenter i Stavanger, og ett av 167 i Norge. Det er eldre enn 73 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (80 %).
Aktivitet og formål
Utvikling, produksjon, markedsføring og salg av produkter og tjenester til olje- og gassindustrien, samt relaterte bransjer, aksjeeie eller annen deltakelse i andre selskaper og alt som herved er forbundet.
AI-sammendrag
Et lite omsetningsfall på 4% til 775 mrd kr skjuler en sterk lønnsomhet: et resultat på 118 mill. kr gir en margin på rundt 15%, godt over bransjesnittet, og plasserer aktøren blant de største i sin bransje på både omsetning og antall ansatte. Egenkapitalandelen på rundt 42% er derimot under snittet, og med full eierandel hos morselskapet er det konsernets finansieringsvalg og strategi som i stor grad styrer handlingsrommet videre.
API og MCPGET /company/978658679
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/978658679" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "978658679",
"name": "ROXAR FLOW MEASUREMENT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "26.510",
"nace_desc": "Produksjon av måle-, kontroll- og navigasjonsinstrumenter",
"employees": 202,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "978658679" })Spør AI-assistenten
Er Roxar Flow Measurement AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Roxar Flow Measurement AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Roxar Flow Measurement AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −4,2 % fra 2024 · +61,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 775,39 mill kr | 116,90 mill kr | 117,67 mill kr | 1,17 mrd kr | 503,85 mill kr | 666,70 mill kr |
| 2024 | 809,70 mill kr | 113,03 mill kr | 111,23 mill kr | 874,62 mill kr | 457,83 mill kr | 416,78 mill kr |
| 2023 | 697,18 mill kr | 69,16 mill kr | 60,23 mill kr | 1,08 mrd kr | 346,60 mill kr | 737,47 mill kr |
| 2022 | 477,72 mill kr | −24,64 mill kr | −53,82 mill kr | 834,26 mill kr | 286,37 mill kr | 547,89 mill kr |
| 2021 | 480,64 mill kr | −2,96 mill kr | 405 803 kr | 746,35 mill kr | 340,19 mill kr | 406,17 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 37 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 32 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 450 mill kr (38 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 400 000 kr
- Avgitt konsernbidrag
- 72 mill kr
API og MCPGET /company/978658679/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/978658679/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "978658679",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 775392000,
"operating_profit": 116897000,
"net_profit": 117674000,
"equity": 503852000,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 809700658,
"operating_profit": 113028768,
"net_profit": 111231339,
"equity": 457834611,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "978658679" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Roxar Flow Measurement AS per år.
Hvordan har omsetningen til Roxar Flow Measurement AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Roxar Flow Measurement AS i 2025?
Roller og styre12
Daglig leder
1Sist endret 07.11.2025Styre
8Sist endret 07.11.2025Regnskapsfører
2Sist endret 19.12.2025Revisor
1Sist endret 17.11.2009API og MCPGET /company/978658679/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/978658679/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "978658679",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "978658679" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Roxar Flow Measurement AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Roxar Flow Measurement AS?
Hvem er regnskapsfører for Roxar Flow Measurement AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Roxar AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 157 745 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/978658679/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/978658679/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "978658679",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ROXAR AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "978658679" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Roxar Flow Measurement AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Roxar Flow Measurement AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Roxar Flow Measurement AS eier Roxar AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/978658679/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/978658679/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "978658679",
"chain": [
{ "org_no": "992362936", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "966770198", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "978658679", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "978658679" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Roxar Flow Measurement AS?
Hvem eier Roxar Flow Measurement AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Roxar Flow Measurement AS Avd Bergen | BEDR | Annen teknisk konsulentvirksomhet | Bergen | 26 |
| Roxar Flow Measurement AS Avd Stavanger | BEDR | Produksjon av måle-, kontroll- og navigasjonsinstrumenter | Stavanger | 176 |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.11.2025 | Styre ↗ |
| 7.11.2025 | Daglig leder ↗ |
| 2.1.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.10.2024 | Signatur ↗ |
| 4.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.1.2024 | Styre ↗ |
| 30.1.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.4.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 12.1.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/978658679/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/978658679/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "978658679",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-02-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-11-07", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "978658679" })Spør AI-assistenten
Når leverte Roxar Flow Measurement AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Roxar Flow Measurement AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Roxar Flow Measurement AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:200→202
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:201→200
- Immateriell rettighetPatent:Kompakt gammabasert tetthetsmåleinstrument(Patent opphørt)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:202→201
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:211→202
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 31,7 % av driftsinntektene — 2,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 15,1 % | 7,8 % |
| Resultatmargin | 15,2 % | 7,3 % |
| Egenkapitalandel | 43,0 % | 48,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,74 | 1,49 |
| Gjeldsgrad | 1,32 | 0,78 |
| Egenkapitalrentabilitet | 23,4 % | 7,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -4,2 % | +4,3 % |
| Omsetning per ansatt | 3,84 mill kr | 2,55 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 37,0 % | 35,8 % |
| Lønnskostnad | 31,7 % | 34,1 % |
| Annen driftskostnad | 15,5 % | 16,3 % |
| Avskrivninger | 0,7 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/978658679/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/978658679/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "978658679",
"nace_code": "26.510",
"industry_count": 139,
"revenue": { "value": 775392000, "percentile": 0.9559 },
"operating_margin": { "value": 0.1508, "percentile": 0.6364 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "978658679" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Roxar Flow Measurement AS blant de 139 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Roxar Flow Measurement AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Roxar Flow Measurement AS blant de største selskapene innen produksjon av måle-, kontroll- og navigasjonsinstrumenter?
Offentlig støtte
Roxar Flow Measurement AS er registrert med 5 forskningsprosjekter fra Forskningsrådet (14,29 mill kr) og 31 SkatteFUNN-søknader, 26 godkjent.
| Periode | Prosjekt | Aktivitet | Tildelt | Status |
|---|---|---|---|---|
| 2020–2023 | Adaptive Gas Lift | Prosjektrettet teknologiutv. petroleumsvirksomhet | 6,25 mill kr | Avsluttet |
| 2015–2015 | ROV retrievable subsea sensors - pilot installation | Prosjektrettet teknologiutv. petroleumsvirksomhet | 0 kr | Avsluttet |
| 2013–2015 | 4D Visualization of Multiphase Flow | Stort program petroleum | − | Avslag |
| 2011–2013 | Fieldmanager SIP - DP035 | Design Pilot | 200 000 kr | Avsluttet |
| 2006–2013 | DEMO2000 - Downhole Production Monitoring System Pilot Manufacture and Installation | Prosjektrettet teknologiutv. petroleumsvirksomhet | 7,84 mill kr | Avsluttet |
Kilde: Forskningsrådet
API og MCPGET /company/978658679/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/978658679/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "978658679",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [
{ "prosjekttittel": "Adaptive Gas Lift", "prosjektstart": 2020, "tildelt_belop": 6250929, … },
…
],
"skattefunn": [
{ "prosjekttittel": "Subsea Multi Phase Flow Meter", "godkjent": true, "innsendt_dato": "2025-12-17", … },
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "978658679" })Spør AI-assistenten
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Roxar Flow Measurement AS søkt om, og ble de godkjent?
Hvilke forskningsprosjekter har Roxar Flow Measurement AS hatt hos Forskningsrådet?
Oppsummer all offentlig støtte til Roxar Flow Measurement AS per år.
Immaterielle rettigheter
Roxar Flow Measurement AS har 12 varemerker, 58 patenter og 1 design registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| ZECTOR ↗ | 200900768 | 250794 | Registrert | 4.5.2029 |
| Roxar WetGas ↗ | 200409080 | 228205 | Registrert | 20.9.2035 |
| MPFM ↗ | 200210138 | 219354 | Registrert | 19.6.2033 |
| Roxar WaterCut ↗ | 200409079 | 228204 | Registrering opphørt | 20.9.2025 |
| FIRST-FLOW ↗ | 201307931 | 274215 | Registrering opphørt | 2.7.2023 |
| MPFM SRC ↗ | 200210140 | 219356 | Registrering opphørt | 19.6.2023 |
| MPFM 1900VI ↗ | 200210139 | 219355 | Registrering opphørt | 19.6.2023 |
| PROMAC ↗ | 199710203 | 191752 | Registrering opphørt | 30.7.2018 |
| DACQUS ↗ | 19974237 | 187149 | Registrering opphørt | 4.12.2017 |
| AQUAHAWK ↗ | 200410727 | 230499 | Registrering opphørt | 19.1.2016 |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Roxar Flow Measurement AS
Hvor stor er bransjen Roxar Flow Measurement AS tilhører?
Roxar Flow Measurement AS er ett av 5 selskaper innen produksjon av måle-, kontroll- og navigasjonsinstrumenter i Stavanger, og ett av 167 på landsbasis.
Hvor lenge har Roxar Flow Measurement AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Roxar Flow Measurement AS ble etablert i 1997 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 73 % av selskapene i bransjen.
Hvem leder Roxar Flow Measurement AS?
Jan Inge Ellingsen er registrert som daglig leder i Roxar Flow Measurement AS.
Hvem eier Roxar Flow Measurement AS?
Roxar Flow Measurement AS eies i hovedsak av Roxar AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Roxar Flow Measurement AS for i 2025?
I 2025 omsatte Roxar Flow Measurement AS for 775,39 mill kr, ned 4 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 117,67 mill kr.
Hvor stor aksjekapital har Roxar Flow Measurement AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Roxar Flow Measurement AS er 1,58 mill kr (157 745 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor mange jobber i Roxar Flow Measurement AS?
Det er registrert 202 ansatte i Roxar Flow Measurement AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Eier Roxar Flow Measurement AS patenter eller varemerker?
Roxar Flow Measurement AS har 58 patenter, 12 varemerker og 1 designregistrering registrert hos Patentstyret.
Er Roxar Flow Measurement AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 1997. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilket org.nr har Roxar Flow Measurement AS?
Organisasjonsnummeret til Roxar Flow Measurement AS er 978 658 679. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 27.06.1997.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.