- Omsetning
- 65,4 mill
- −4,9 %
- Resultat
- 3,2 mill
- −50,8 %
- Ansatte
- 35
- −66 siden mars
Om Rauland Skisenter AS
Rauland Skisenter AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vinje, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Drift av vandrerhjem og ferieleiligheter. Virksomheten ble stiftet i 1997 og har vært i drift i 29 år. Kristin Larsen er daglig leder, og Jacob Aasland er styreleder. I 2025 hadde Rauland Skisenter AS en omsetning på 65,41 mill kr, en nedgang på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 3,24 mill kr. Egenkapitalen var 48,81 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Vierli Eigedom AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 14 innen drift av vandrerhjem og ferieleiligheter i Vinje, og ett av 2 047 i Norge. Det er eldre enn 89 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Drift av kafeteria, kjelketrekk m/utleie av hytter, drift av utleiehytter.
Formål
Hotelldrift, drift av kafeteria, kjelketrekk m/utleie av kjelker, skitrekk m.v., entreprenørvirksomhet, drift av utleiehytter og annen virksomhet som står i forbindelse med dette. Selskapet kan også engasjere seg i andre foretagender.
API og MCPGET /company/977499453
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977499453" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977499453",
"name": "RAULAND SKISENTER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "55.200",
"nace_desc": "Drift av vandrerhjem og ferieleiligheter",
"employees": 35,
"address": { "municipality": "VINJE", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "977499453" })Spør AI-assistenten
Er Rauland Skisenter AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Rauland Skisenter AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Rauland Skisenter AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2020–2025 · −4,9 % fra 2024 · +42,4 % over 5 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 65,41 mill kr | 2,58 mill kr | 3,24 mill kr | 75,49 mill kr | 48,81 mill kr | 26,68 mill kr |
| 2024 | 68,80 mill kr | 8,60 mill kr | 6,59 mill kr | 77,56 mill kr | 47,44 mill kr | 30,12 mill kr |
| 2023 | 59,36 mill kr | 3,14 mill kr | 3,04 mill kr | 71,33 mill kr | 43,88 mill kr | 27,45 mill kr |
| 2021 | 42,44 mill kr | 3,67 mill kr | 2,89 mill kr | 74,03 mill kr | 42,08 mill kr | 31,95 mill kr |
| 2020 | 45,93 mill kr | 2,33 mill kr | 1,69 mill kr | 75,27 mill kr | 39,19 mill kr | 36,08 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 40 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 10 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/977499453/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977499453/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977499453",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 65414673,
"operating_profit": 2577205,
"net_profit": 3238853,
"equity": 48814982,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 68797388,
"operating_profit": 8603970,
"net_profit": 6586909,
"equity": 47436649,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "977499453" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Rauland Skisenter AS per år.
Hvordan har omsetningen til Rauland Skisenter AS utviklet seg fra 2020 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Rauland Skisenter AS i 2025?
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 09.09.2015Styre
5Sist endret 18.09.2026Revisor
1Sist endret 05.10.2026API og MCPGET /company/977499453/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977499453/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977499453",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "977499453" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Rauland Skisenter AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Rauland Skisenter AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Rauland Skisenter AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Vierli Eigedom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 2 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/977499453/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977499453/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977499453",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "VIERLI EIGEDOM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "977499453" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Rauland Skisenter AS eier Vierli Eigedom AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Rauland Skisenter AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Rauland Skisenter AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Vierli Eigedom AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/977499453/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977499453/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977499453",
"chain": [
{ "org_no": "990012695", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "977499453", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "977499453" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Rauland Skisenter AS?
Hvem eier Rauland Skisenter AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Rauland Skisenter | BEDR | Drift av vandrerhjem og ferieleiligheter | Vinje | 35 |
Kunngjøringer66
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.10.2026 | Revisor ↗ |
| 18.9.2026 | Styre ↗ |
| 27.7.2026 | Revisor ↗ |
| 3.12.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.12.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 18.12.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.1.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.11.2022 | Signatur ↗ |
| 6.12.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/977499453/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977499453/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977499453",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-05", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-09-18", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "977499453" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Rauland Skisenter AS sist endret?
Hvilke fusjoner har Rauland Skisenter AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Rauland Skisenter AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Stilling utlystAktivitets-og event medarbeider
- Stilling utlystHeisverter søkes
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:36→35
- Stilling utlystSkipatrulje og vertskap
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 40,0 % av driftsinntektene — 13,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,9 % | 5,5 % |
| Resultatmargin | 5,0 % | 0,9 % |
| Egenkapitalandel | 64,7 % | 31,1 % |
| Likviditetsgrad | 2,79 | 1,52 |
| Gjeldsgrad | 0,55 | 1,08 |
| Egenkapitalrentabilitet | 6,6 % | 2,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -4,9 % | +6,2 % |
| Omsetning per ansatt | 1,87 mill kr | 636 467,625 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 12,4 % | 15,6 % |
| Lønnskostnad | 40,0 % | 26,5 % |
| Annen driftskostnad | 38,9 % | 37,7 % |
| Avskrivninger | 4,7 % | 4,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/977499453/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977499453/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977499453",
"nace_code": "55.200",
"industry_count": 905,
"revenue": { "value": 65414673, "percentile": 0.9911 },
"operating_margin": { "value": 0.0394, "percentile": 0.4759 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "977499453" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Rauland Skisenter AS på i bransjen?
Hvor ligger Rauland Skisenter AS blant de 905 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Rauland Skisenter AS sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Rauland Skisenter AS er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (211 898 kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 28.9.2020 | Ekstraordinære tiltak | Koronatiltak | 211 898 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/977499453/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977499453/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977499453",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Ekstraordinære tiltak",
"innvilget_belop": 211898,
"innvilget_dato": "2020-09-28",
…
}
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": []
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "977499453" })Spør AI-assistenten
Hvor mye har Rauland Skisenter AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Hvilken offentlig støtte har Rauland Skisenter AS fått?
Ledige stillinger
Rauland Skisenter AS har utlyst 2 ledige stillinger på arbeidsplassen.no (NAV).
| Publisert | Stilling | Sted | Omfang | Frist |
|---|---|---|---|---|
| 2.11.2026 | Aktivitets-og event medarbeider Reiseliv og mat, Salg og service | VINJE | Sesong · Heltid | 16.11.2026 |
| 28.10.2026 | Heisverter søkes Bygg og anlegg | VINJE | Sesong · Heltid | − |
Kilde: NAV
API og MCPGET /company/977499453/stillinger
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977499453/stillinger" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "active_count": 2, "posted_12mo": 13 },
"total": 2,
"hits": [
{
"title": "Aktivitets-og event medarbeider",
"municipal": "VINJE",
"application_due": "2026-11-16 00:00:00+00",
…
},
{ "title": "Heisverter søkes", "municipal": "VINJE", "application_due": null, … }
]
}MCP
get_company_stillinger({ "org_no": "977499453" })Spør AI-assistenten
Ansetter Rauland Skisenter AS akkurat nå, og i hvilke typer roller?
Hvor mange stillinger har Rauland Skisenter AS lyst ut det siste året?
Hvilke stillinger lyser Rauland Skisenter AS ut nå?
Immaterielle rettigheter
Rauland Skisenter AS har 2 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| Rauland Skisenter ↗ | 201704474 | − | Henlagt | − |
| R Rauland ↗ | 201704475 | − | Henlagt | − |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
RAULAND SKISENTER AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Rauland Turist AS | Vinje | 33,7 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Telemark Alpin AS | Midt-Telemark | 22,2 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Visit Telemark AS | Skien | 1,9 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Vinje
1 000+ til i Vinje →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Rauland Skisenter AS
Hvor stor er bransjen Rauland Skisenter AS tilhører?
Rauland Skisenter AS er ett av 14 selskaper innen drift av vandrerhjem og ferieleiligheter i Vinje, og ett av 2 047 på landsbasis.
Hvor lenge har Rauland Skisenter AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Rauland Skisenter AS ble etablert i 1997 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 89 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Rauland Skisenter AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for drift av vandrerhjem og ferieleiligheter er en driftsmargin på 5,5 %. Rauland Skisenter AS lå på 3,9 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Rauland Skisenter AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Rauland Skisenter AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Rauland Skisenter AS?
Kristin Larsen er registrert som daglig leder i Rauland Skisenter AS.
Hvem eier Rauland Skisenter AS?
Rauland Skisenter AS eies i hovedsak av Vierli Eigedom AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Rauland Skisenter AS for i 2025?
Rauland Skisenter AS hadde i 2025 en omsetning på 65,41 mill kr og et overskudd på 3,24 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Eier Rauland Skisenter AS patenter eller varemerker?
Rauland Skisenter AS har 2 varemerker registrert hos Patentstyret.
Er Rauland Skisenter AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 1997. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilket org.nr har Rauland Skisenter AS?
Rauland Skisenter AS har organisasjonsnummer 977 499 453. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.