Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Samvirkeforetak

Grong Innkjøpslag SA

Org.nr 970067523
Omsetning
6,0 mill
−0 %
Resultat
79 638
+205 %
Mer

Om Grong Innkjøpslag SA

Grong Innkjøpslag SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Grong, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med korn, råtobakk, såvarer og fôrvarer. Virksomheten ble stiftet i 1931 og har vært i drift i 95 år. Johan-Petter Bergin er daglig leder, og Paul Olav Trebostad Bjerken er styreleder. I 2025 hadde Grong Innkjøpslag SA en omsetning på 6,01 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 79 638 kr. Egenkapitalen var 850 859 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 127 i Norge innen engroshandel med korn, råtobakk, såvarer og fôrvarer. Det er eldre enn 98 % av selskapene i bransjen.

Aktivitet

Landbruk, medlemslag i Felleskjøpet Agri SA for salg av landbruksvarer til medlemmene.

Formål

Skaffe sine medlemmer gode og rimeligst mulige driftsmidler for landbruket. Laget skal drive sin virksomhet på grunnlag av medlemskap i Felleskjøps gruppen. Det kan også være naturlig å yte andre tjenester som styrker landbruket eller være utviklende for nærmiljøet.

API og MCPGET /company/970067523

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/970067523" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "970067523",
  "name": "GRONG INNKJØPSLAG SA",
  "org_form": "SA",
  "nace_code": "46.210",
  "nace_desc": "Engroshandel med korn, råtobakk, såvarer og fôrvarer",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "GRONG", "county": "TRØNDELAG", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "970067523" })

Spør AI-assistenten

  • Er Grong Innkjøpslag SA registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Grong Innkjøpslag SA med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Grong Innkjøpslag SA: bransje, adresse og antall ansatte.
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2024–2025 · −0 % fra 2024

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20256,01 mill kr86 658 kr79 638 kr1,09 mill kr850 859 kr241 803 kr
20246,01 mill kr40 501 kr26 113 kr926 552 kr771 222 kr155 331 kr

Balanse

2025
Eiendeler1,09 mill kr
Omløpsmidler100 %1,09 mill kr
Egenkapital og gjeld1,09 mill kr
Opptjent egenkapital78 %850 859 krKortsiktig gjeld22 %241 803 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader5,92 mill kr
Finansinntekter61 859 kr
Finanskostnader46 502 kr
Netto finans15 357 kr
Ordinært resultat før skatt102 016 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 94 prosent av driftsinntektene.

Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 82 prosent av eiendelene.

API og MCPGET /company/970067523/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/970067523/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "970067523",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 6008155, "operating_profit": 86658, "net_profit": 79638, "equity": 850859, … },
    { "year": 2024, "revenue": 6008463, "operating_profit": 40501, "net_profit": 26113, "equity": 771222, … }
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "970067523" })

Spør AI-assistenten

  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Grong Innkjøpslag SA per år.
  • Hvordan har omsetningen til Grong Innkjøpslag SA utviklet seg fra 2024 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Grong Innkjøpslag SA i 2025?

Roller og styre7

Daglig leder

1Sist endret 24.04.2017
Daglig lederSignaturProkura

Styre

5Sist endret 02.02.2026
Styrets lederSignaturProkura
Tone Sklett(f. 1967)
StyremedlemSignatur
Åge Guddingsmo(f. 1977)
StyremedlemSignatur
Varamedlem
Varamedlem

Regnskapsfører

1Sist endret 03.02.2026
Regnskapsfører
repr. NLR REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/970067523/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/970067523/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "970067523",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "970067523" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Grong Innkjøpslag SA?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Grong Innkjøpslag SA?
  • Hvem er regnskapsfører for Grong Innkjøpslag SA?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Grong Innkjøpslag SABEDREngroshandel med korn, råtobakk, såvarer og fôrvarerGrong−

Kunngjøringer13

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/970067523/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/970067523/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "970067523",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-03-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2022-04-07", "type": "Styre", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "970067523" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Grong Innkjøpslag SA i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Grong Innkjøpslag SA sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Grong Innkjøpslag SA sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Selskapsopplysninger oppdatert

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 94,2 % av driftsinntektene — 12,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin1,4 %1,7 %
Resultatmargin1,3 %0,9 %
Egenkapitalandel77,9 %46,9 %
Likviditetsgrad4,522,14
Gjeldsgrad0,280,84
Egenkapitalrentabilitet9,4 %4,8 %
Omsetningsvekst (siste år)-0,0 %+4,6 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad94,2 %81,9 %
Lønnskostnad3,2 %8,7 %
Annen driftskostnad1,2 %6,3 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/970067523/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/970067523/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "970067523",
  "nace_code": "46.210",
  "industry_count": 86,
  "revenue": { "value": 6008155, "percentile": 0.4588 },
  "operating_margin": { "value": 0.0144, "percentile": 0.4605 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "970067523" })

Spør AI-assistenten

  • Er Grong Innkjøpslag SA blant de største selskapene innen engroshandel med korn, råtobakk, såvarer og fôrvarer?
  • Hvor solid er Grong Innkjøpslag SA sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Grong Innkjøpslag SA på i bransjen?

Spørsmål og svar om Grong Innkjøpslag SA

Hvor stor er bransjen Grong Innkjøpslag SA tilhører?

Grong Innkjøpslag SA er ett av 127 selskaper i Norge innen engroshandel med korn, råtobakk, såvarer og fôrvarer.

Hvor lenge har Grong Innkjøpslag SA eksistert sammenlignet med bransjen?

Grong Innkjøpslag SA ble etablert i 1931 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 98 % av selskapene.

Hva er statusen til Grong Innkjøpslag SA?

Selskapet er i ordinær drift som Samvirkeforetak og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Grong Innkjøpslag SA i Brønnøysundregistrene.

Hva betyr organisasjonsformen SA?

Organisasjonsformen til Grong Innkjøpslag SA er Samvirkeforetak, forkortet SA. Et samvirkeforetak eies og styres av medlemmene, som også bruker foretakets tjenester.

Hvem leder Grong Innkjøpslag SA?

Johan-Petter Bergin er registrert som daglig leder i Grong Innkjøpslag SA.

Går Grong Innkjøpslag SA med overskudd?

Grong Innkjøpslag SA hadde i 2025 en omsetning på 6,01 mill kr og et overskudd på 79 638 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvor mye egenkapital har Grong Innkjøpslag SA?

Ved utgangen av 2025 hadde Grong Innkjøpslag SA en egenkapital på 850 859 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 77,9 %.

Hvor holder Grong Innkjøpslag SA til?

Grong Innkjøpslag SA holder til i Væremsvegen 70, 7870, GRONG, i Grong kommune i Trøndelag.

Er Grong Innkjøpslag SA MVA-registrert?

Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 1970. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.

Hvilken regnskapsfører bruker Grong Innkjøpslag SA?

I Enhetsregisteret er Grong Innkjøpslag SA registrert med regnskapsfører Nlr Regnskap AS.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Trøndelag