Sørli Innkjøpslag SA
Org.nr 979257406
Om Sørli Innkjøpslag SA
Sørli Innkjøpslag SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Lierne, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med korn, råtobakk, såvarer og fôrvarer. Virksomheten ble stiftet i 1999 og har vært i drift i 27 år. Daniel Rodin Estilrønningen er daglig leder, og Kåre Daniel Totland er styreleder. I 2013 hadde Sørli Innkjøpslag SA en omsetning på 667 105 kr, en nedgang på 11 % fra 2012. Selskapet endte året med et overskudd på 3 816 kr. Egenkapitalen var 370 092 kr ved utgangen av 2013. Selskapet er ett av 127 i Norge innen engroshandel med korn, råtobakk, såvarer og fôrvarer. Det ble etablert samme år som 2 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Kjøp og salg av driftsmidler til landbruket.
Formål
Skaffe sine medlemmer gode og billigst mulige driftsmidler for landbruket. Laget skal drive sin virksomhet på grunnlag av medlemskap i Felleskjøpet Trondheim.
API og MCPGET /company/979257406
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979257406" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979257406",
"name": "SØRLI INNKJØPSLAG SA",
"org_form": "SA",
"nace_code": "46.210",
"nace_desc": "Engroshandel med korn, råtobakk, såvarer og fôrvarer",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LIERNE", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "979257406" })Spør AI-assistenten
Når ble Sørli Innkjøpslag SA stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Lierne holder Sørli Innkjøpslag SA til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Sørli Innkjøpslag SA registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2013 | 667 105 kr | −1 684 kr | 3 816 kr | 395 422 kr | 370 092 kr | 25 330 kr |
| 2012 | 748 788 kr | 22 747 kr | 27 145 kr | 427 720 kr | 366 275 kr | 61 445 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2013 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 91 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 17 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler.
API og MCPGET /company/979257406/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979257406/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979257406",
"years": [
{ "year": 2013, "revenue": 667105, "operating_profit": -1684, "net_profit": 3816, "equity": 370092, … },
{ "year": 2012, "revenue": 748788, "operating_profit": 22747, "net_profit": 27145, "equity": 366275, … }
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "979257406" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Sørli Innkjøpslag SA i 2013?
Hvor mye falt omsetningen til Sørli Innkjøpslag SA fra 2012 til 2013, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sørli Innkjøpslag SA de siste årene.
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 25.10.2001Styre
6Sist endret 20.11.2012Regnskapsfører
1Sist endret 06.08.2026API og MCPGET /company/979257406/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979257406/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979257406",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "979257406" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Sørli Innkjøpslag SA?
List alle roller i Sørli Innkjøpslag SA: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Sørli Innkjøpslag SA?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sørli Innkjøpslag SA | BEDR | Engroshandel med korn, råtobakk, såvarer og fôrvarer | Lierne | − |
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.1.2018 | Forretningsadresse ↗ |
| 15.7.2014 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2013 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.11.2012 | Vedtektsdato ↗ |
| 20.11.2012 | Styre ↗ |
| 20.11.2012 | Foretaksnavn ↗ |
| 31.7.2012 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.7.2011 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.6.2010 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2009 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/979257406/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979257406/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979257406",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2018-01-01", "type": "Forretningsadresse", … },
{ "dato": "2014-07-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "979257406" })Spør AI-assistenten
Når leverte Sørli Innkjøpslag SA sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Sørli Innkjøpslag SA sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Sørli Innkjøpslag SA i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−SOLIDITET AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2013 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 93,6 % | 46,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,07 | 0,84 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1,0 % | 4,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/979257406/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979257406/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979257406",
"nace_code": "46.210",
"industry_count": 86,
"revenue": { "value": 667105, "percentile": 0.2471 },
"operating_margin": { "value": -0.0025, "percentile": 0.3158 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "979257406" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Sørli Innkjøpslag SA blant de 86 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Sørli Innkjøpslag SA sammenlignet med andre i bransjen?
Er Sørli Innkjøpslag SA blant de største selskapene innen engroshandel med korn, råtobakk, såvarer og fôrvarer?
Lignende selskaper
AIGodt å vite om Sørli Innkjøpslag SA
Hvor stor er bransjen Sørli Innkjøpslag SA tilhører?
Sørli Innkjøpslag SA er ett av 127 selskaper i Norge innen engroshandel med korn, råtobakk, såvarer og fôrvarer.
Hvor lenge har Sørli Innkjøpslag SA eksistert sammenlignet med bransjen?
Sørli Innkjøpslag SA ble etablert i 1999 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 54 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Sørli Innkjøpslag SA?
Selskapet er i ordinær drift som Samvirkeforetak. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Sørli Innkjøpslag SA i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Sørli Innkjøpslag SA?
Daniel Rodin Estilrønningen er registrert som daglig leder i Sørli Innkjøpslag SA.
Hva omsatte Sørli Innkjøpslag SA for i 2013?
Sørli Innkjøpslag SA hadde i 2013 en omsetning på 667 105 kr og et overskudd på 3 816 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Sørli Innkjøpslag SA?
Driftsresultatet for 2013 var −1 684 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Sørli Innkjøpslag SA?
Ved utgangen av 2013 hadde Sørli Innkjøpslag SA en egenkapital på 370 092 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 93,6 %.
Hvilket org.nr har Sørli Innkjøpslag SA?
Sørli Innkjøpslag SA har org.nr 979 257 406 og er registrert som Samvirkeforetak i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.