Soknedal Innkjøpslag SA
- Omsetning
- 22,3 mill
- +26,3 %
- Resultat
- 1,2 mill
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 7
- +2 siden mai
Om Soknedal Innkjøpslag SA
Soknedal Innkjøpslag SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Midtre Gauldal, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med korn, råtobakk, såvarer og fôrvarer. Virksomheten ble stiftet i 1994 og har vært i drift i 32 år. Anita Brudal Flatås er daglig leder, og Kjell Erik Berntsen er styreleder. I 2025 hadde Soknedal Innkjøpslag SA en omsetning på 22,31 mill kr, en økning på 26 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,16 mill kr. Egenkapitalen var 8,64 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 2 innen engroshandel med korn, råtobakk, såvarer og fôrvarer i Midtre Gauldal, og ett av 127 i Norge. Det er eldre enn 71 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Å skaffe sine medlemmer gode og billigst mulige driftsmidler for landbruket. Laget skal drive sin virksomhet på grunnlag av medlemskap i Felleskjøpet Trondheim.
Formål
Medvirke til å styrke medlemmenes økonomiske interesser gjennom deres deltagelse i virksomheten som kjøpere av varer og tjenester fra foretaket. Foretaket skal tilby sine meledlemmer gode og rimeligst mulige driftsmidler for landbruket.
API og MCPGET /company/969057735
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/969057735" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "969057735",
"name": "SOKNEDAL INNKJØPSLAG SA",
"org_form": "SA",
"nace_code": "46.210",
"nace_desc": "Engroshandel med korn, råtobakk, såvarer og fôrvarer",
"employees": 7,
"address": { "municipality": "MIDTRE GAULDAL", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "969057735" })Spør AI-assistenten
Er Soknedal Innkjøpslag SA registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Soknedal Innkjøpslag SA med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Soknedal Innkjøpslag SA: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +26,3 % fra 2024 · +20,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 22,31 mill kr | 1,59 mill kr | 1,16 mill kr | 10,41 mill kr | 8,64 mill kr | 1,77 mill kr |
| 2024 | 17,67 mill kr | −382 070 kr | −442 685 kr | 12,96 mill kr | 7,48 mill kr | 5,48 mill kr |
| 2023 | 20,01 mill kr | 469 594 kr | 316 659 kr | 10,00 mill kr | 7,92 mill kr | 2,08 mill kr |
| 2022 | 20,78 mill kr | 239 264 kr | 149 867 kr | 9,68 mill kr | 7,60 mill kr | 2,07 mill kr |
| 2021 | 18,55 mill kr | 979 208 kr | 746 597 kr | 9,69 mill kr | 7,45 mill kr | 2,23 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 76 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 13 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/969057735/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/969057735/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "969057735",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 22313892,
"operating_profit": 1594447,
"net_profit": 1162867,
"equity": 8641544,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 17668192,
"operating_profit": -382070,
"net_profit": -442685,
"equity": 7478677,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "969057735" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Soknedal Innkjøpslag SA fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Soknedal Innkjøpslag SA de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Soknedal Innkjøpslag SA per år.
Roller og styre10
Daglig leder
1Sist endret 20.08.2025Styre
7Sist endret 15.08.2026Regnskapsfører
1Sist endret 30.01.2018Revisor
1Sist endret 05.11.2013API og MCPGET /company/969057735/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/969057735/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "969057735",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "969057735" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Soknedal Innkjøpslag SA: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Soknedal Innkjøpslag SA?
Hvem er daglig leder og styreleder i Soknedal Innkjøpslag SA?
Eierstruktur
Datterselskaper av Soknedal Innkjøpslag SA
1 selskaperAPI og MCPGET /company/969057735/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/969057735/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "969057735",
"chain": [
{ "org_no": "969057735", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "969057735" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Soknedal Innkjøpslag SA, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Soknedal Innkjøpslag SA | BEDR | Engroshandel med korn, råtobakk, såvarer og fôrvarer | Midtre Gauldal | 7 |
Kunngjøringer45
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.8.2026 | Styre ↗ |
| 8.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.12.2025 | Styre ↗ |
| 20.8.2025 | Daglig leder ↗ |
| 8.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.8.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 15.8.2024 | Styre ↗ |
| 15.8.2024 | Daglig leder ↗ |
| 22.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/969057735/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/969057735/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "969057735",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-15", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-06-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "969057735" })Spør AI-assistenten
Når leverte Soknedal Innkjøpslag SA sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Soknedal Innkjøpslag SA sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Soknedal Innkjøpslag SA i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:6→7
- Endring i roller og styre+Aril Johan Røttum(Styremedlem)−Janne Hyttebakk(Styremedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:5→6
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:-→5
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 75,7 % av driftsinntektene — 6,2 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,1 % | 1,7 % |
| Resultatmargin | 5,2 % | 0,9 % |
| Egenkapitalandel | 83,0 % | 46,9 % |
| Likviditetsgrad | 7,79 | 2,14 |
| Gjeldsgrad | 0,21 | 0,84 |
| Egenkapitalrentabilitet | 13,5 % | 4,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +26,3 % | +4,6 % |
| Omsetning per ansatt | 3,19 mill kr | 3,19 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 75,7 % | 81,9 % |
| Lønnskostnad | 8,7 % | 8,7 % |
| Annen driftskostnad | 7,2 % | 6,3 % |
| Avskrivninger | 1,2 % | 0,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/969057735/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/969057735/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "969057735",
"nace_code": "46.210",
"industry_count": 86,
"revenue": { "value": 22313892, "percentile": 0.6941 },
"operating_margin": { "value": 0.0715, "percentile": 0.8289 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "969057735" })Spør AI-assistenten
Er Soknedal Innkjøpslag SA blant de største selskapene innen engroshandel med korn, råtobakk, såvarer og fôrvarer?
Hvor solid er Soknedal Innkjøpslag SA sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Soknedal Innkjøpslag SA på i bransjen?
Investeringer
SOKNEDAL INNKJØPSLAG SA eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Soknedal Innkjøpslag Eiendom AS | Midtre Gauldal | 100,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Soknedal Sparebank | Midtre Gauldal | 0,2 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Soknedal Innkjøpslag SA
Hvor stor er bransjen Soknedal Innkjøpslag SA tilhører?
Soknedal Innkjøpslag SA er ett av 2 selskaper innen engroshandel med korn, råtobakk, såvarer og fôrvarer i Midtre Gauldal, og ett av 127 på landsbasis.
Hvor lenge har Soknedal Innkjøpslag SA eksistert sammenlignet med bransjen?
Soknedal Innkjøpslag SA ble etablert i 1994 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 71 % av selskapene i bransjen.
Er Soknedal Innkjøpslag SA et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Samvirkeforetak og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Soknedal Innkjøpslag SA i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Soknedal Innkjøpslag SA?
Anita Brudal Flatås er registrert som daglig leder i Soknedal Innkjøpslag SA.
Eier Soknedal Innkjøpslag SA andre selskaper?
Gjennom eierposter på over 50 % kontrollerer Soknedal Innkjøpslag SA 1 selskap, deriblant Soknedal Innkjøpslag Eiendom AS.
Hva omsatte Soknedal Innkjøpslag SA for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 22,31 mill kr, opp 26 % fra 2024. Egenkapitalen var 8,64 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Soknedal Innkjøpslag SA?
Driftsresultatet for 2025 var 1,59 mill kr (driftsmargin 7,1 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mange jobber i Soknedal Innkjøpslag SA?
Det er registrert 7 ansatte i Soknedal Innkjøpslag SA, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.